Trwają Ostrołęckie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

REKLAMA

Trwają Ostrołęckie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej pt. 'Per musicam ad Deum’. Pierwsze koncerty odbyły się w miniony weekend  w kościele pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego. Mówi organizator Piotr Gawroński.

REKLAMA

Celem spotkań jest popularyzowanie wśród mieszkańców Ostrołęki i okolic muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu wysokiej klasy artystów. To już druga odsłona Festiwalu.

Kolejne koncerty odbędą się w dniach 23 – 24 maja w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (fara).

galeria

Program drugiej części  Ostrołęckie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

23 maja 2015 r. (sobota) godz. 19.00 Kościół p.w. Nawiedzenia NMP (Fara) – Koncert muzyki kameralnej i organowej: Trio Mulieres (Magdalena Frąckiewicz – fortepian, Marta Gołębiewska – klarnet, Dorota Pliszka – wiolonczela) i półrecital organowy (Magdalena Frąckiewicz-organy).

W programie: J.S.Bach, N.Bruhns, M.Sawa, J.Alain,L.v.Beethoven, C.Debussy, S.Kuczek.

24 maja 2015 r. (niedziela) godz. 19.00 Kościół p.w. Nawiedzenia NMP (Fara) Koncert  finałowy: Anna Podgórska – sopran, Aleksandra Gudzio – alt, Chór Magnificat pod dyr. Piotra Gawrońskiego oraz Festiwalowy Zespół Instrumentalny: Filip Szymaniak – skrzypce, Agnieszka Sobolewska – skrzypce, Przemysław Ćwiek – altówka, Dorota Pliszka – wiolonczela, Katarzyna Mrozek – obój, Marcin Zarzycki – trąbka, Magdalena Frąckiewicz – organy.

W programie:
J. S. Bach, J. F. Heandel, A.Vivaldi.

Prowadzenie koncertów: Katarzyna Waśkiewicz

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT