Kwalifikacje strefowe do Mistrzostw Polski U17 w podnoszeniu ciężarów odbyły się 20 czerwca w całym kraju. O prawo startu rywalizowali również dwaj sztangiści UKS Atleta Ostrołęka: Szymon Bieńkowski i Sebastian Korzeniecki.
Oprócz nich do Mistrzostw Polski U17 zakwalifikowała się Dorota Gnoza, juniorka młodsza, multimedalistka lat poprzednich oraz mistrzyni Polski seniorek 2026, która uzyskała awans po starcie 13 czerwca na Mistrzostwach Polski Seniorek w Radomsku.
Zawody odbędą się w dniach 23-26.07.2026 w Łukowie.
fot. UKS Atleta




