15.6 C
niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Świetny występ Janczewskiego i Ambroziaka w Olsztynie

Sześć medali – 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe zdobyli zawodnicy UŚKS Ostrołęka Adam Janczewski i Tomasz Ambroziak podczas Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu w kategoriach Masters. Zostały rozegrane w miniony weekend w Olsztynie.

Dwukrotnym Mistrzem Polski został Adam Janczewski. Pierwszy złoty krążek zdobył na 800 m stylem dowolnym z czasem 9:41,51, a drugi na 200 m dowolnym z czasem 2:06,25. Dwa srebrne medale po zaciętych wyścigach wywalczył na 200 m zmiennym 2:25,49 i 100 z czasem 0:55,52 ustępując rywalom o setne sekundy, a brązowy krążek na 50 m dowolnym z czasem 0:25,35. Tymi świetnymi startami potwierdził swoją wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzami Europy Masters.

Tomasz Ambroziak zdobył brązowy medal na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem 3:44,34, a na 400 m dowolnym był 4 poprawiając swój wynik życiowy.