12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Sukces ostrołęckiego badmintona na Mazowszu!

REKLAMA

Doskonale zaprezentowali się badmintoniści reprezentujący szkoły z regionu ostrołęckiego na XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Po raz trzeci hala Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrołęce gościła najlepszych zawodników z całego województwa mazowieckiego. Reprezentacje 30 szkół stoczyły w poszczególnych kategoriach wiekowych pojedynki o tytuły mistrzowskie.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W ramach igrzysk chłopców kl. IV-VI uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipnikach zajęli czwarte miejsce. W tej samej kategorii wiekowej ich koleżanki wywalczyły piątą lokatę.

W starszej kategorii wiekowej w klasach VII-VIII również czwarte miejsce wywalczyli reprezentanci SP z Lipnik. Natomiast wśród dziewcząt kl. VII-VIII ogromny sukces odniosły zawodniczki Szkoły Podstawowej w Łysych zostając wicemistrzyniami województwa mazowieckiego. W finałowym pojedynku po bardzo dobrej grze musiały uznać jedynie wyższość rywalek z Warszawy. Srebro zawodniczek z Łysych w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Badmintonie jest najlepszym wynikiem w historii badmintona w naszym regionie. Do tego sukcesu swoje brązowe medale dorzucili zawodnicy Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie i reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Ostrołęce w ramach rozgrywek szkół ponadpodstawowych.

’Tak więc w połowie rozgrywanych kategoriach zawodnicy z naszych szkół stawali na podium. To ogromny sukces, który świadczy o dużym rozwoju badmintona w naszym regionie. Ogromne słowa uznania należą się wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za doskonałe rezultaty. Brawa również dla opiekunów, trenerów za poświęcony czas i wysiłek wkładany w rozwój swoich podopiecznych, który przekłada się na stały rozwój tego sportu olimpijskiego jakim jest badminton w naszym ostrołęckim regionie’ – podsumował Mariusz Bacławski, prezes Klubu Sportowego Badminton Ostrołęka.

fot. KSBO

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex