Stefania Konopka nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

REKLAMA

Nestorka kurpiowskich artystów Stefania Konopka została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – informuje urząd gminy w Kadzidle.

REKLAMA

Bogdan Zdrojewski uhonorował ją nagrodą specjalną. Stefania Konopka zaprezentowała tradycyjny śpiew, sztukę szydełkowania, wspominała dawną Kurpiowszczyznę, I wojnę światową, wojnę polsko – bolszewicką, wiejskie zabawy, święta i codzienne prace.

O nagrodę wnioskowało Stowarzyszenie Twórców Ludowych – oddział w Kadzidle.

fi

 

 

fot. kadzidlo.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT