16.5 C
piątek, 20 września 2024 r.

STARE BABICE POKONANE. SPS VOLLEY OSTROŁĘKA UMACNIA POZYCJĘ LIDERA

Ostrołęccy siatkarze po raz kolejny udowodnili, że są niekwestionowanym liderem grupy. 23 listopada przekonał się o tym wicelider tabeli – KS ‘iProArt Team” Stare Babice, który musiał uznać wyższość SPS Volley Ostrołęka.

Pierwsze piłki tego starcia pokazały, że nie będzie to łatwa przeprawa. Punkty przechodziły z rąk do rąk. Raz jedni, raz drudzy wyłaniali się na pozycję lidera, by po chwili doprowadzić do remisu. Nerwowa końcówka, sporo błędów własnych ostrołęczan i set pada łupem Starych Babic. Nie był to dobry set w naszym wykonaniu. Popełniliśmy mnóstwo błędów w tym ponad dziesięć na zagrywce.

Nasi siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli drugą partię. Dobra zagrywka, obrona i atak to atuty, jakimi zdetronizowaliśmy przeciwnika. Zaznaczyć trzeba, że nie był to jednostronny set, gdyż nieustannie trwała wymiana ciosów. Także trener przyjezdnych długo nie czekał na to, by ostrołęczanie mogli rozwinąć skrzydła i poprosił o czas. Na niewiele się to zdało, bo nasze orły sukcesywnie powiększały swoja przewagę. Końcówka seta należała do nas, którego zakończyliśmy wynikiem 25:18.

Trzeci set był odzwierciedleniem drugiego. Jednak pomimo że kontrolowaliśmy przebieg spotkania, to chwilami w szeregi naszego zespołu wkradał się przestój. Nie wyglądało to dobrze, lecz to my ostatecznie tryumfowaliśmy.

W czwartym secie podopieczni trenera Karola Zubrzyckiego do 20 punktu grali spokojnie. Skrzętnie wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję i wszystko wskazywało na to, że także i tą partię łatwo wygramy.  Niestety, stało się inaczej. Przyjezdni postawili wysoko poprzeczkę. W końcówce nasi siatkarze zaczęli popełniać błędy, a goście błyskawicznie to wykorzystywali, dzięki czemu chwilę później na tablicy widniał wynik 20:19. Przyjezdni złapali wiatr w żagle i spokojnie kontrolowali końcówkę tego seta. Przy stanie 24:23 dla nas, jeden z przyjezdnych siatkarzy robi podwójną w rozegraniu i tym samym ułatwił nam wygraną.

Po spotkaniu z wiceliderem tabeli – drużyną KS ‘iProArt Team” Stare Babice – bilans jest prosty. SPS Volley Ostrołęka ma 15 punktów i błyskawicznie oddala się przeciwnikom. Tym samym pozostaje liderem tabeli.

Natomiast KS ‘iProArt Team” Stare Babice z dorobkiem 8 punktów zajmuje drugą lokatę.

SPS Volley Ostrołęka – KS “iProArt Team” Stare Babice 3:1 (25:27, 25:18, 25:18, 25:23)

Skład: Piasta, Zalewski, Mierzejewski, Ossowski, Boros, Kuczyński, Kadłubowski, Danielski, Damięcki, Gaładyna, Brzostek, Małkowski