13.7 C
sobota, 21 września 2024 r.

Srebro i brąz dla UKS Siódemki

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (U-20) i Juniorów Młodszych (U-18) w lekkiej atletyce odbyły się w dniach 11 – 13 lutego w Toruniu. Dwa medale wywalczyła reprezentacja ostrołęckiej UKS Siódemki.

Wicemistrzynią Polski w trójskoku juniorek (U-20) została Kornelia Suchecka (98), która w 5 kolejce skoczyła na odległość 12,56m przegrywając złoty medal o najmniejszą z możliwych odległości, czyli o 1 cm. W Ostrołęce nikt nigdy jeszcze w trójskoku tak daleko nie skakał. Kornelia poprawiła swój rekord życiowy aż o 76 cm (do wyniku kwalifikującego na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu we Włoszech brakuje tylko długość stopy Korneli czyli 24 cm). Warto także podkreślić, że do Mistrzostw Kornelia przystępowała z 8 wynikiem spośród rywalek.

Medal brązowy w biegu na 1500m juniorów zdobył Daniel Gadomski (98). Do srebrnego medalu zabrakło 3 sekund. Daniel uzyskał wynik 4:03,10s, co jest jego halowym rekordem życiowy (lepszym od poprzedniego o ponad 3 sekundy), a do zawodów przystępował z 6 rezultatem.