Zofia Mrozek i Zuzanna Zalewska zdobyły medale w Mistrzostwach Mazowsza U14, które odbyły się 20 czerwca 2026 w Warszawie. Poprawiły również swoje rekordy życiowe, a ponadto Zofia ustanowiła w skoku wzwyż rekord klubu w kategorii wiekowej U14. Obie zawodniczki uzyskały w swoich konkurencjach czwartą klasę sportową.
Zofia Mrozek zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż wynikiem 145 cm i awansowała wynikiem 13,56 sekund do finału w biegu na 80 m przez płotki. W finale miała świetny start, prowadziła do szóstego płotka, niestety na szóstym potknęła się i przewróciła. Mimo upadku na płotkach i wielkiego upału, jaki towarzyszył podeszła z dużą determinacją do trwającego skoku wzwyż i zdobyła srebrny medal.
Zuzanna Zalewska również walczyła bardzo dzielnie w pchnięciu kulą 2 kg. Awansowała do finału wynikiem 8,99 m i wynikiem 9,01 cm w finale zdobyła brązowy medal.
W otwartym Warszawskim Mityngu Ogólnopolskim wystartowali: Przemysław Kwiatkowski i Franciszek Kwaśny. Przemek rzucił oszczepem 800 g na odległość 41m 52 cm, a Franciszek w debiutanckim biegu na 400 m przez płotki pokonał ten dystans w czasie 1.13.34 s.
fot. UKS Clan Ostrołęka
















