16.5 C
piątek, 20 września 2024 r.

Squatina Ostrołęka na 5 miejscu

Squatina Ostrołęka uplasowała się na 5 miejscu wśród 43 klubów pływackich Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego.

W Otwartych Mistrzostwach Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego dla dzieci z rocznika 2005 i starszych wzięło udział 376 zawodników z 43 klubów, w tym pięcioosobowa reprezentacja klubu Squatina Ostrołęka.

Najlepiej zaprezentowała się Marysia Murawska sześciokrotnie zdobywając tytuł Mistrzyni Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego. Najlepsza pływaczka klubu zdobyła sześć złotych krążków, za najlepsze dwa wyniki w kategorii 12 – latków została najlepszą zawodniczką Mistrzostw. Marysia w pięknym stylu pokonała żabkarki na 100m stylem klasycznym, grzbiecistki na 100 metrów stylem grzbietowym, kraulistki na 50 i 100 m dowolnym i delfinistki na 50 m stylem motylkowym. Wszechstronność zawodniczki na wysokim poziomie jest dobrym kapitałem na przyszłość dla Ostrołęckiego sportu pływackiego, obecnie Maria zakwalifikowała się do Wojewódzkiej Kadry Mazowsza.

Drugim wyróżniającym się zawodnikiem Squatiny na Mistrzostwach był Jakub Sznyter. Dwunastolatek startując w swojej koronnej konkurencji na 200 m stylem klasycznym zdobył brązowy medal.

Reprezentacja klubu Squatina Ostrołęka wystartowała w niepełnym składzie: Maria Murawska, Maria Łach, Maja Obrębska, Olaf Napiórkowski, Jakub Sznyter.