12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza 20 lutego na spotkanie z Jakubem Żulczykiem, autorem powieści 'Ślepnąc od świateł’.

Jakub Żulczyk ur. 1983 r. w Nidzicy, mieszka w Warszawie. Studia dziennikarskie i amerykanistyczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W 2006 zadebiutował powieścią 'Zrób mi jakąś krzywdę”. Miesięcznik Lampa gościł go również jako autora wywiadów, recenzji, esejów. Jest autorem tekstów dla magazynów 'Exclusiv”, 'Playboy”, wcześniej – 'Machina”, a od jesieni 2008 do końca istnienia Dziennika (jesień 2009) – był stałym felietonistą sobotniego wydania Dziennika-Kultura – jego autorska rubryka nosiła tytuł ’15 minut sławy“. Rubryka była ponownie publikowana w tygodniku WPROST, przez blisko dwa lata.

Latem 2008 r., jako jedyny reprezentant Polski, Żulczyk wszedł do grupy finalistów corocznego konkursu Young Euro Connect – eseistycznej rywalizacji młodych europejskich pisarzy.

W 2008 r. ukazała się jego druga powieść, 'Radio Armageddon“ okrzyknięta 'najbrutalniejszą i najuczciwszą polską powieścią młodzieżową”. Książka dała mu też nominację do Paszportów 'Polityki” 2008 roku. W 2014 roku spektakl na motywach powieści wystawiał wrocławski Teatr Współczesny.

Jesienią 2010 ukazała się powieść pt 'Instytut”, watach 2011/12 ukazała się dwuczęściowa powieść dla młodzieży pt. 'Zmorojewo” i 'Świątynia”.

Ponowną nominację do 'Paszportów Polityki” przyniosła autorowi powieść sensacyjna pt. 'Ślepnąc od świateł”. Na jej podstawie wyprodukowano serial TV w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Kolejno ukazywały się powieści 'Wzgórze psów”, 'Czarne słońce” 'Informacja zwrotna”, 'Dawno temu w Warszawie”, ta ostatnia stanowi kontynuację powieści 'Ślepnąc od świateł.

Moderatorem spotkania w Ostrołęce będzie redaktor Filip Modrzejewski. Biblioteka zaprasza do czytelni przy ul. Głowackiego 42 o godzinie 18.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex