Spotkanie pt. 'Porozmawiajmy o Myszynieckiej Ciuchci’

REKLAMA

Zespół Szkół w Myszyńcu i fundacja 'Kulturalne Kurpie’ zapraszają dzisiaj (17 stycznia) na spotkanie pt. 'Porozmawiajmy o Myszynieckiej Ciuchci’.

REKLAMA

Początek o godz. 17.00 w budynku Zespołu Szkół przy ul. Dzieci Polskich 1.

W latach 1915-1974 funkcjonowała w Myszyńcu kolej wąskotorowa. Dziś pozostały po niej tylko zdjęcia ze starych albumów, wspomnienia oraz wielki sentyment najstarszych mieszkańców Myszyńca i okolic.

Mówi Barbara Wojciulewicz, nauczycielka w Zespole Szkół.

W programie spotkania zaplanowano projekcję fragmentu kroniki filmowej z roku 1966 o Myszyńcu i kolejce wąskotorowej, wystawę pamiątek i zdjęć oraz prezentację o historii myszynieckiej kolejki wąskotorowej przygotowaną przez Andrzeja Tajcherta, autora książek z zakresu historii kolei wąsko-torowej w Polsce.

Podczas spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu pt. 'Porozmawiajmy o myszynieckiej ciuchci’.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT