Seminarium Logopedyczne połączone z uroczystym otwarciem Pracowni Logopedycznej

REKLAMA

II Seminarium Logopedyczne na Wydziale Socjologii i Pedagogiki w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie odbędzie się 22 czerwca. Spotkanie będzie połączone z uroczystym otwarciem Pracowni Logopedycznej.

REKLAMA

Głównym celem tego spotkania będzie prezentacja środowisku oświatowemu problematyki wspierania rozwoju językowego dzieci i młodzieży, a także rozszerzanie współpracy Uczelni z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi w regionie.

W seminarium wezmą udział, obok naukowców, pracownicy szkół (podstawowych i gimnazjów), przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, gabinetów logopedycznych, stowarzyszeń oraz studenci  Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii  TWP w Olsztynie.

Obradom Seminarium towarzyszyć będzie uroczyste otwarcie Pracowni Logopedycznej, która będzie miała swoją siedzibę  w budynku Wydziału SiP przy ul. Jagiellońskiej 59 w Olsztynie. W założeniu organizatorów, a zwłaszcza jej opiekuna naukowego, prof. dr. hab. Bronisława Rocławskiego,  ma ona pełnić trzy podstawowe funkcje.:
1.    dydaktyczną , jako baza ćwiczeniowa dla studentów specjalności „Pedagogika wczesnoszkolna z logopedią”;
2.  naukową, jako teren  dociekań badawczych dla kadry naukowej naszego Wydziału;
3.  społeczną, jako ośrodek leczenia pacjentów.
Utworzenie takiej placówki jest zatem odpowiedzią  nie na tylko na potrzeby związane z kształceniem logopedów szkolnych w Uczelni, ale  także  olsztyńskiego środowiska pedagogów, a szerzej – wielu mieszkańców regionu.

Program II Seminarium Logopedycznego:

C z ę ś ć  p i e r w s z a –  Prowadzenie prof. dr hab. Bronisław Rocławski
Kompetencje zawodowe logopedy jako przedmiot badań naukowych i studiów zawodowych

09:30 -09:40 JM Rektor Anna Strzelecka – Ristow, Otwarcie Seminarium
09:40 – 10:00 prof. dr hab.Marzena Zaorska, Znaczenie badań nad zaburzeniami mowy, WSIiE TWP w Olsztynie
10:00 – 10:20 dr Danuta Stankiewicz, Antropologiczno-etyczne pytanie: logopeda—stan czy zadanie?, WSIiE TWP w Olsztynie
10:20 – 10:40 dr Agnieszka Żywanowska, Między teorią i praktyką logopedyczną, UWM w Olsztynie
10.40 – 11.00 dr Anna Strzelecka-Ristow, Sylwetka absolwenta specjalności Logopedia, WSIiE TWP w Olsztynie
11:00 – 11:20 dr hab. Małgorzata Rocławska-Daniluk, Problemy badawcze przedstawiane na VIII Europejskim Kongresie Logopedycznym (CPLOL) w Hadze 25-26 V 2012 r., Uniwersytet Gdański
11:20 – 11:45 Przerwa na kawę, kuluary

C z ę ś ć  d r u g a – Uroczyste otwarcie Pracowni Logopedycznej

11:45 – 12:15 dr hab. Bronisław Rocławski, prof. WSIiE TWP, Wielorakie funkcje Pracowni Logopedycznej, WSIiE TWP w Olsztynie
12:20 – 13:20 mgr Aneta Maculewicz i mgr Małgorzata Swat, Warsztaty logopedyczne, WSIiE TWP w Olsztynie
13:20 – 13:50 Dyskusja
14:00 dr hab. Bronisław Rocławski prof. WSIiE TWP, Podsumowanie Seminarium

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT