Samorządowcy odznaczani

REKLAMA

Złotym Krzyżem Za Zasługi w Pracy Penitencjarnej został uhonorowany prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.  
Krzyże otrzymali też Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki i Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń. Srebrnymi krzyżami udekorowano : Wiesława Kowalikowskiego, wójta gminy Łyse, Edwina Mierzejewskiego, wójta gminy Troszyn i Stanisława Subdę, wójta gminy Lelis. Odznaczenia wręczono  podczas ceremonii otwarcia Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

REKLAMA

Krzyż za zasługi w pracy penitencjarnej jest nadawana funkcjonariuszom lub pracownikom Służby Więziennej wzorowo wykonującym zadania służbowe, przejawiającym inicjatywę w służbie lub pracy, wyróżniającym się konkretnymi wynikami przy wykonywaniu zadań służbowych oraz wykonującym zadania wymagające szczególnie dużego nakładu pracy w warunkach szczególnie utrudnionych, a także funkcjonariuszom lub pracownikom, którzy dokonali czynu świadczącego o szczególnej odwadze lub męstwie. Odznaka może być nadana także innej osobie, która okazała bezpośrednią pomoc jednostkom organizacyjnym Służby Więziennej.

mm

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT