Ruszają wielomilionowe inwestycje na Mazowszu

REKLAMA

Władze województwa przedstawiły najważniejsze plany na ten rok.

REKLAMA

Największe środki będą przeznaczone na modernizację Szpitala Bródnowskiego i Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie. W tym roku, obie placówki otrzymają ponad 47 milionów zł. W perspektywie kilku lat dotacje wyniosą około 630 mln zł. To dalsze wsparcie w ramach walki z Covid-19 – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
 

Mazowiecki Szpital Bródnowski chce zmodernizować część budynków i utworzyć nowe oddziały – mówi prezes placówki Teresa Bogiel.
 

Ważne inwestycje w tym roku obejmą także infrastrukturę drogową. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył aż 177 mln zł. Środki te pomogą ożywić gospodarkę – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
 

Największym przedsięwzięciem drogowym będzie budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckigo. Ważną częścią planów są także inwestycje na rzecz placówek kulturalnych. W tym roku otrzymają one blisko 38 mln zł.

 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT