Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Tadeuszowi D., któremu przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na Marzenie B., zniszczenia mienia na jej szkodę oraz kierowania gróźb karalnych wobec Rafała D.
Do zdarzenia doszło w dniu 8 czerwca 2020 r. w miejscowości T., powiat Ostrów Mazowiecka. Marzena B. została zaatakowana przez sprawcę we wczesnych godzinach popołudniowych, kiedy przebywała w sklepie. Sprawca przystawił jej do szyi maczetę i grożąc pozbawieniem życia zażądał wydania alkoholu. Pokrzywdzona w obawie o własne życie dała napastnikowi butelkę alkoholu. Sprawca przed opuszczeniem sklepu groził innemu klientowi pobiciem, uszkodził maczetą lodówkę i wagę sklepową oraz zabrał dwulitrowy napój. Tadeusz D. został zatrzymany po upływie około godziny po dokonaniu rozboju. W toku przeszukania samochodu znaleziono zabrane ze sklepu przedmioty oraz maczetę, którą się posługiwał.
Tadeuszowi D. przedstawiono m. in. zarzut zbrodni rozboju z użyciem maczety. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.
Wobec Tadeusza D. został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.