back to top
13.9 C
Ostrołęka
niedziela, 22 września 2024 r.

Razem Bezpieczniej: 3 wnioski z regionu ostrołęckiego zarekomendowane na 2015 rok

REKLAMA

Projekty poprawy bezpieczeństwa w Wyszkowie, Starym Lubotyniu i Niegowie znalazły się wśród siedmiu mazowieckich wniosków rekomendowanych do rządowego dofinansowania. Ostatecznej kwalifikacji dokona minister spraw wewnętrznych.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wśród projektów wybranych przez zespół koordynacyjny przy wojewodzie mazowieckim znalazły się: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap II – Urząd Miejski w Wyszkowie (obszar: bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania). Projekt jest kontynuacją ubiegłorocznego i zakłada m.in. rozbudowę miejskiego monitoringu, powstanie siłowni plenerowych oraz poprawę oznakowania ścieżek rowerowych. Przewidziano też cykl warsztatów dla mieszkańców nt. bezpiecznych zachowań i samoobrony.

Fabryka bezpieczeństwa – Urząd Gminy Stary Lubotyń (obszar: bezpieczeństwo w szkole) – zapobieganie nieakceptowanym zachowaniom dzieci i młodzieży.

W służbie zabytkom – przesłania młyna w Niegowie – Fundacja Otwartego Muzeum Techniki HP Nadbor (obszar: ochrona dziedzictwa narodowego). Projekt obejmuje przystosowanie i udostępnienie dla zwiedzających młyna motorowego w Niegowie oraz zorganizowanie grupy wolontariuszy, którzy będą opiekować się zabytkiem.

W tegorocznej edycji programu złożono 77 wniosków z terenu Mazowsza. W skład zespołu je oceniającego wchodzą m.in. przedstawiciele: policji, kuratora oświaty i konserwatora zabytków. Siedem najlepszych inicjatyw, tj. projekty z: Nowego Dworu Mazowieckiego, Wyszkowa, Nowego Duninowa, Stoczka, Starego Lubotynia, Zwolenia i Niegowa zarekomendowano do dofinansowania ministrowi spraw wewnętrznych, który dokonuje oceny wniosków z całej Polski.

W ramach rządowego programu ‘Razem Bezpieczniej” samorządy oraz organizacje pozarządowe co roku mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w siedmiu obszarach (bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania; przemoc w rodzinie; bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej; ochrona dziedzictwa narodowego). Kwota dotacji może wynieść do 100 tys. zł, zaś wkład własny wnioskodawcy powinien stanowić do 30 proc. wartości projektu. W latach 2007 – 2014 w ramach programu dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 39 projektów na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex