Projekty poprawy bezpieczeństwa w Wyszkowie, Starym Lubotyniu i Niegowie znalazły się wśród siedmiu mazowieckich wniosków rekomendowanych do rządowego dofinansowania. Ostatecznej kwalifikacji dokona minister spraw wewnętrznych.
Wśród projektów wybranych przez zespół koordynacyjny przy wojewodzie mazowieckim znalazły się: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap II – Urząd Miejski w Wyszkowie (obszar: bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania). Projekt jest kontynuacją ubiegłorocznego i zakłada m.in. rozbudowę miejskiego monitoringu, powstanie siłowni plenerowych oraz poprawę oznakowania ścieżek rowerowych. Przewidziano też cykl warsztatów dla mieszkańców nt. bezpiecznych zachowań i samoobrony.
Fabryka bezpieczeństwa – Urząd Gminy Stary Lubotyń (obszar: bezpieczeństwo w szkole) – zapobieganie nieakceptowanym zachowaniom dzieci i młodzieży.
W służbie zabytkom – przesłania młyna w Niegowie – Fundacja Otwartego Muzeum Techniki HP Nadbor (obszar: ochrona dziedzictwa narodowego). Projekt obejmuje przystosowanie i udostępnienie dla zwiedzających młyna motorowego w Niegowie oraz zorganizowanie grupy wolontariuszy, którzy będą opiekować się zabytkiem.
W tegorocznej edycji programu złożono 77 wniosków z terenu Mazowsza. W skład zespołu je oceniającego wchodzą m.in. przedstawiciele: policji, kuratora oświaty i konserwatora zabytków. Siedem najlepszych inicjatyw, tj. projekty z: Nowego Dworu Mazowieckiego, Wyszkowa, Nowego Duninowa, Stoczka, Starego Lubotynia, Zwolenia i Niegowa zarekomendowano do dofinansowania ministrowi spraw wewnętrznych, który dokonuje oceny wniosków z całej Polski.
W ramach rządowego programu 'Razem Bezpieczniej” samorządy oraz organizacje pozarządowe co roku mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w siedmiu obszarach (bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania; przemoc w rodzinie; bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej; ochrona dziedzictwa narodowego). Kwota dotacji może wynieść do 100 tys. zł, zaś wkład własny wnioskodawcy powinien stanowić do 30 proc. wartości projektu. W latach 2007 – 2014 w ramach programu dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 39 projektów na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł.