back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Pułtuscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

REKLAMA

Pułtuscy kryminalni rozbili grupę przestępczą, która produkowała i handlowała nielegalnymi papierosami. Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy blisko 2 miliony złotych.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzili działania na terenie gminy Pokrzywnica. W trakcie przeszukania nieruchomości zlikwidowali fabrykę, w której działały urządzenia służące do produkcji i rozdrabniania tytoniu. Oprócz profesjonalnej linii mundurowi zabezpieczyli blisko 3 tony krajanki tytoniowej i samochody dostawcze.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że czynności trwały kilka dni, a zabezpieczony towar wraz z maszynami był przewożony do magazynów od świtu do późnych godzin wieczornych.

Podczas akcji zatrzymano 5 osób, mieszkańców okolic Radomia w wieku od 34 do 46 lat. Wszystkim postawiono zarzuty karne. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratora Rejonowego w Pułtusku, stosując wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zatrzymanym grozić może kara pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

źródło: KPP Pułtusk

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex