Przejścia dla pieszych będą doświetlone. W sprawie interpelował Mariusz Łuba

REKLAMA
Mariusz Łuba Radny Miasta Ostrołęki z Klubu Radnych Ostrołęka dla Wszystkich
Mariusz Łuba Radny Miasta Ostrołęki z Klubu Radnych Ostrołęka dla Wszystkich

Miasto zleciło opracowanie dokumentacji projektowej w sprawie doświetlenia 4 przejść dla pieszych na ulicach: Bohaterów Warszawy, al. Jana Pawła II, Goworowskiej. Ma być gotowa do 28 maja tego roku. W następnej kolejności zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych – to odpowiedź prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na interpelację radnego Mariusza Łuby.

W ub. roku radny interpelował do prezydenta w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych vis a vis marketu spożywczego przy ul. Bohaterów Warszawy. Z przedstawionych mu opinii i statystyk policji wynika, że to najbardziej niebezpieczne przejście w mieście. Dochodzi tam do największej liczby potrąceń, także ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Niebezpieczne jest również przejście dla pieszych na alei Jana Pawła II przy wjeździe w ul. Skierkowskiego. Mieszkańcy zgłaszali, że jest słabo oświetlone, a rano dzieci i młodzież mają problem z przejściem przez jezdnię.

Prezydent wyraził nadzieję, że działania jakie zostaną podjęte w tych sprawach poprawią bezpieczeństwo mieszkańców.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT