back to top
16.6 C
Ostrołęka
środa, 22 maja 2024 r.

Porozumienie między 5 MBOT i KWP zs. w Radomiu

REKLAMA

Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dr Paweł Lech oraz Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Waldemar Wołowiec podpisali porozumienie dotyczące m.in. współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

Aby przygotować się do działań planowane są wspólne szkolenia. Zarówno żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT, jak i funkcjonariusze Policji będą udzielać sobie wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego na umożliwieniu korzystania z zakwaterowania i strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Porozumienie zostało podpisane 9 maja br. Współpraca między jednostkami przyczyni się do zwiększania potencjału obronnego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli. Ponadto umożliwi efektywne reagowanie na zagrożenia, zwiększając gotowość i sprawność działań w sytuacjach kryzysowych, co stanowi priorytetowe zadanie realizowane na rzecz lokalnych społeczności.

fot. 5 MBOT

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex