PONAD 33,5 MLN ZŁ Z UE NA BUDOWĘ DRÓG, CHODNIKÓW I TRAS ROWEROWYCH W OSTROŁĘCE

REKLAMA

Dzięki wsparciu unijnemu w Ostrołęce zostaną przebudowane ulice Ostrowska, Juliusza Słowackiego, Wincentego Witosa oraz Brzozowa. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego trzy 'drogowe” projekty otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości ponad 33,5 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

REKLAMA

W ramach realizowanych projektów w ciągu tych ulic powstaną nowe chodniki, drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Poza tym wybudowane zostaną zatoki autobusowe i zjazdy do indywidualnych gospodarstw. Przebudowie ulegną istniejące skrzyżowania i wloty ulic lokalnych. Pojawią się też nowe przejścia dla pieszych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu takie jak np. balustrady, a także obiekty dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto poprowadzone zostaną nowe oświetlenia uliczne. Realizacja projektów wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także na zwiększenie mobilności mieszkańców i podróżujących przez powiat ostrołęcki.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA