9.3 C
niedziela, 22 września 2024 r.

Policjant z Ostrołęki na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

St. post. Daniel Zaręba z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na V Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu zdobył trzecie miejsce. Wywalczył dwa brązowe medale w formule K- 1 do 81 kg oraz formule KickLight do 84 kg.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Kickboxingu i miejscowy Areszt Śledczy w Nisku. Odbył się w dniach 16-18.06.2017. W zawodach wzięło udział około 140 zawodników, którzy reprezentowali wszystkie formacje mundurowe.

Komendę Miejską Policji w Ostrołęce reprezentował st. post. Daniel Zaręba, który startował w dwóch formułach. W K1 – jest to najtwardsza z formuł kickboxingu, gdzie dozwolone są wszystkie techniki ręczne oraz nożne. W kategorii wagowej do 81 kg doszedł do półfinału, gdzie uległ minimalnie na punkty Rafałowi Kamińskiemu z 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, który okazał się późniejszym triumfatorem tych zawodów. Ostrołęcki funkcjonariusz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski i zajął wysokie, 3 miejsce.

W drugiej formule, w której startował policjant do 84 kg Kicklight w walce ćwierćfinałowej zmierzył się z trenerem Rafała, Łukaszem Szczodruchem również reprezentantem 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej. Tę walkę policjant z Ostrołęki zdecydowanie wygrał   na punkty i awansował do półfinału. Niestety z dalszej rywalizacji wyeliminowała go kontuzja nabyta podczas turnieju i po raz drugi na tych zawodach został brązowym medalistą Mistrzostw Polski.