Policjanci już na rzece

REKLAMA

Policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży z początkiem maja rozpoczęli służbę na wodzie. Mundurowych spotkać można na oznakowanej łodzi policyjnej. W ramach swojej służby będą kontrolować 'dzikie kąpieliska” oraz linię brzegową Pisy i Narwi. Zadbają też o bezpieczeństwo kąpiących się na plaży miejskiej podczas nadchodzących wakacji.

REKLAMA

Oddelegowani do tego rodzaju działań policyjni 'wodniacy” są specjalnie przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadają specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Dzięki temu, są w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy osobie, która się topiła. Do końca sezonu letniego dbać będą o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są:

Poinformowała młodszy aspirant Ewelina Szlesińska z łomżyńskiej policji.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT