back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Piosenki na 650-lecie Ostrołęki – mamy zwycięzcę

REKLAMA

Piosenka Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce z tekstem Agnieszki Kornagi- Bałdygi i muzyką Tomasza Samsela zdobyła pierwsze miejsce w konkursie pod nazwą ‘ To już 650 lat naszego miasta’. Jego organizatorem było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Inicjatywa kierowana była do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jej celem było zachęcenie młodych ludzi do uczczenia wyjątkowego jubileuszu.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Inicjatywa stanowiła też cenną lekcję w zrozumieniu na czym polega zachowanie postawy obywatelskiej, podejmowaniu działań na rzecz upowszechniania informacji o rodzinnym mieście, dostrzeganiu i przedstawianiu zmian.

Młodsi uczniowie mogli wykonać pracę plastyczną , starsi pracę w wersji polsko – angielskiej lub polsko – niemieckiej z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Łukasza Kulika.

Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 16 listopada o godzinie 12 w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Ostrołęce przy ulicy Piłsudskiego 38.

Wyniki:

Klasy I-IV:

I miejsce: Kinga Sadłowska, Zofia Nisio, Ewa Bębenek – uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce (opiekun: Małgorzata Dreas-Szyszka)

II miejsce: Amelia Estera Gieryk – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce (opiekun: Ewelina Denkiewicz)

III miejsce: Aleksander Sęk – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce (opiekun: Magdalena Dumała)

Wyróżnienia (równorzędne):

Kalina Piersa, Anna Rupińska, Natalia Szczyglewska – uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie Borkach (opiekun: Anna Niedźwiecka)
Olaf Pianka – uczeń ze Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce (opiekun: Agnieszka Krak)
Pola Jamka, Julia Boczkowska, Aleksandra Bloch – uczennice ze  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce (opiekun: Anna Samsel)
Antoni Garbulewski – uczeń ze  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce (opiekun: Elżbieta Zielińska)

Kategoria V-VIII:

I miejsce: Natalia Bakiera, Antoni Pachoł, Radosław Cylwik – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce (opiekun: Agnieszka Kornaga- Bałdyga)

I miejsce: Julia Krupińska, Mikołaj Ambrzykowski, Maksymilian Kosiorek – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce (opiekun: Renata Deptuła)

II miejsce: Amelia Białczak, Wojciech Falba – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce (opiekun: Paulina Szabłowska- Dzięgielewska)

III miejsce: Maciej Wilczek – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce (opiekun: Joanna Karwel)

Wyróżnienie:

Natalia Wekwejt – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce (opiekun Robert Trzeciak)

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: Julia Golan, Michalina Jamka – uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce (opiekun: Ilona Kulas, Milena Rostkowska)

II miejsce: Kinga Dudziak, Olga Długołęcka – uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce (opiekun: Ilona Kulas, Milena Rostkowska)

III miejsce: Sebastian Bałazy, Jan Makowski – uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce (opiekun: Ilona Kulas, Milena Rostkowska)

Wyróżnienia (równorzędne):

Szymon Abramczyk, Jakub Krupa, Bartłomiej Stepnowski – uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce (opiekunowie: Ewa Grabowska, Anna Stejus)
Maja Lipka, Dobrosława Ścięgaj – uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce (opiekun: Ewa Grabowska)
Julia Patrycja Pieńkowska – uczennica z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce (opiekun: Ewa Gałka)
Adrianna Bugalecka, Roksana Anucińska, Katarzyna Siarnicka – uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce (opiekun: Jakub Rutka)
Robert Dobias, Kacper Gałązka – uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Twardowskiego w Ostrołęce (opiekun: Anetta Lisowska).

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

1
0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex