Piosenka tygodnia w radiu Oko

REKLAMA

Piosenka tygodnia od poniedziałku do niedzieli o 11:35 i 16:35
Witek Łukaszewski – 'Przy stole siądź’

Witek Łukaszewski – wirtuoz gitary, pieśniarz i kompozytor, autor m.in. muzyki i tekstów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz (’Ach, świecie…’ – Złota Płyta 2018). Artysta współpracujący na co dzień z legendarnymi gitarzystami Dżemu, Perfectu, Budki Suflera, Laboratorium i Turbo w ramach projektu Super Trio.

REKLAMA

W latach 1984-2001 organizował legendarny Międzynarodowy Festiwal Flamenco w Kościanie i Poznaniu. Założyciel pierwszego w Polsce zespołu flamenco & rock – Acid Flamenco. Trzykrotnie, w latach 1995-1997, został wybrany najlepszym gitarzystą flamenco w Polsce (’Gitara i Bas”). Występował na Przystanku Woodstock ze specjalnymi programami: Magia Flamenco (2007), Norwid nasz codzienny (2008) oraz Fortepian Szopena (2010). Współpracował z szeregiem najlepszych i najbardziej znanych muzyków w Polsce, m.in. z Józefem Skrzekiem i SBB, Tomaszem Szukalskim, Andrzejem Przybielskim, Markiem Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera), Jackiem Krzaklewskim (Perfect), Jerzym Styczyńskim (Dżem), Wojciechem Hoffmannem (Turbo). Nagrywa z międzynarodowymi muzykami jazzowymi, takimi jak Christoph Titz (Niemcy) i Jakob Dinesen (Dania). Wydał 21 płyt z pogranicza rocka, flamenco i jazzu. Napisał kilka poczytnych powieści dedykowanych legendom rocka lat 60./70.: 'Schodami do nieba – Led Zeppelin story”, 'Jimi Hendrix & Niccolo Paganini – dialogi”, 'Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi” oraz 'Seks & Rock and Roll’.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA