3.9 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Piosenka tygodnia w Radiu Oko

REKLAMA

Piosenka tygodnia w Radiu OKO codziennie od poniedziałku do piątku o 11:35 i 16:35
Schody – “ Najpiękniejszy dzień”

Nazwa zespołu: SCHODY
Bio: Zespół SCHODY powstał w 1999 roku w Michałowie (województwo Podlaskie). Dwójka kolegów Damian 'Globi’ Jarocki (basista thrash metalowego zespołu TEMPLARIUS) i Emilian Aksiucik (gitara) podjęli decyzję o wspólnym graniu. Do stworzenia zespołu potrzebny był również perkusista i wokalista, miejsca te zajęli: Jarosław 'Zula’ Łuksza (poprzednio gitarzysta black metalowego zespołu Funeral Fog) – wokalista, perkusistą został Maciej 'Kinorpus’ Supronik ( wcześniej perkusista w Funeral Fog). Od początku wspólnego grania chłopakom przyświecała jedna idea, nie ograniczania się do żadnych stylów muzycznych, idea tworzenia muzyki będącej wspólną wypadkową tak skrajnych muzycznych upodobań.
W pierwszym roku istnienia zespołu zarejestrowaliśmy debiutancki materiał: 'KASETA”.
https://open.spotify.com/album/6iK2rJ6XcFQ6HnT4TDFQtB

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Utwory te zarejestrowane były amatorskim sposobem w Michałowskim Domu Kultury. 'Reżyserem’ dźwięku był Marek Zasim. Kaseta matka została zgubiona na terenie Gminy Gródek przez Zulę podczas jednego z festiwali BASOWISZCZA ;). Kultowa, zaginiona ,,niebieska kaseta” rozeszła się w bardzo wielu kopiach, niestety traf chciał, że żadna nie jest obecnie
w posiadaniu zespołu.

W ówczesnym składzie zespół zagrał kilka koncertów na lokalnych scenach min. wystąpił w 2000 rokuna festiwalu Basowiszcza, zdobywając niezależną nagrodę publiczności, Zgrzyty 2000, koncertyw białostockim DeCentrum, otrzymał również w 2001 roku nagrodę przewodniczącego rady miasta Siemiatycze.

Z przyczyn mniej lub bardziej zależnych od chłopaków zespół zawiesił działalność. Okres 2001 – do 2007 to czas przerwy w czynnej działalności SCHODÓW, grane były jedynie okazjonalne koncerty. Z powodu nieobecności Emiliana w kraju rola gitarzysty została powierzona Pawłowi Oziabło (wcześniej gitaraw zespole Bloodflower). Przez okres przerwy w działalności zespołu Jarek i Emilian wiele razy próbowali reaktywować zespół jednak z powodu braku odpowiednich osób stało się to niemożliwe, jednocześnie był to czas w którym Emilian udzielał się jako gitarzysta w grunge – rockowym zespole FEEDBACK. Sytuacja zmieniła się gdy ponownie do zespołu dołączył Paweł Oziabło (CRACK, 5set5, Acoustic Works), wraz z kolegami z poprzedniego zespołu CRACK: Damianem Hajdukiewiczem (gitara basowa) i Pawłem ,,Gawłem’’ Strzeszewskim (perkusja). Zespół zaczął pracować nad odświeżaniem starego materiału oraz nad nowymi utworami, przez cały czas koncertując.

Po kilku koncertach z powodów osobistych zespół musiał opuścić Paweł Strzeszewski, który mimo krótkiego czasu grania wniósł do zespołu wiele hardcora ?? jego miejsce zajął przyjaciel Pawła z zespołu 5set5 Bartosz 'Bady’ Lutostański. Instrumentarium zespołu zostało również poszerzone o instrumenty klawiszowe – Krystian Sułkiewicz oraz o dodatkowe instrumenty perkusyjne – Piotr Kogut.

W tym składzie zespół zagrał wiele koncertów u boku zespołów: Oddział Zamknięty, The Bill, Komety, T. Love. Z tego okresu pochodzą również liczne nagrania oraz pierwszy studyjny utwór zespołu ,,Tylko Płaszcz” który stał się lokalnym przebojem i był prezentowany w wielu stacjach radiowych.

Z powodu różnic muzycznych ze współpracy zrezygnował Damian, jednak jego miejsce zajął brat Pawła, Andrzej Salwanowicz (poprzednio gitarzysta hardcorowej formacji CRUSADER).
W tym składzie zespół rejestruje debiutancką płytę o wdzięcznej nazwie: ’ The Best Off’.

Następnie – szereg koncertów na największych krajowych festiwalach, m.in. Festiwal w Jarocinie, Festiwal w Węgorzewie, Festiwal BASOWISZCZA, Festiwal 'GRAMY” w Szczecinie, 'Kortowiada” w Olsztynie, 'Przebojem na antenę” Radia Białystok, Festiwal IN MEMORIAM Grzegorza Ciechowskiego. Po bardzo udanym okresie w zespole następuje przerwa w graniu do 2021 roku.
W roku 2016r. Paweł Oziabło (gitara) dołącza do składu Oddziału Zamkniętego.

W roku 2021r. następuje reaktywacja zespołu SCHODY, wraz z nią szereg nagrań i publikacji.

Skład zespołu:
• Paweł Oziabło – gitara
• Emilian Aksiucik – gitara
• Jarosław Łuksza – wokal
• Damian Hajdukiewicz – bass
• Piotr Oziabło – perkusja

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex