13.7 C
sobota, 4 maja 2024 r.

Paweł Goździewski na podium!

16 października w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Open i Kata, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Paweł Goździewski wywalczył III miejsce.

W Mistrzostwach udział wzięło ponad 250 zawodników z 81 klubów karate kyokushin z Polski. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowali Aleksandra Abramczyk, Paweł Goździewski i Marcin Kaczmarczyk.

Paweł Goździewski zajął III miejsce i tym samym potwierdził swoją przynależność do czołówki zawodników w kategorii junior w Polsce. Goździewski regularnie zdobywa medale na imprezach najwyższej rangi krajowej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również Aleksandra Abramczyk i Marcin Kaczmarczyk, którym niewiele brakowało, aby wejść do półfinałów w swoich kategoriach.

Poziom Mistrzostw był niezwykle wysoki. Aby zwyciężyć w zawodach, należało stoczyć aż 4 lub 5 walk.

Kierownikiem ostrołęckiej grupy był shihan Wiesław Orzoł natomiast jednym z sędziów maty był sensei Krzysztof Ślaski.