Strona główna Blog Strona 777

Krzyżówki dla dzieci od ostrołęckiej policji

0

Ostrołęccy policjanci zapraszają dzieci do wzięcia udziału w konkursie polegającym na rozwiązywaniu krzyżówek. Będą one publikowane przez 4 tygodnie w piątki na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji. Hasła z 4 łamigłówek utworzą hasło główne. Rozwiązanie należy przesłać na maila : ’ [email protected]’.

Wygra najszybszy z graczy. W nagrodę zwiedzi komendę policji, będzie mógł zasiąść w fotelu komendanta, pozna służbowego psa oraz otrzyma drobiazgi związane z bezpieczeństwem.

Miejsce na reklamę

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane osobowe

0

Ministerstwo Finansów otrzymuje od podatników sygnały o próbach wyłudzenia danych osobowych. Oszuści podają się za pracowników Krajowej Informacji Skarbowej lub Krajowej Administracji Skarbowej i próbują nielegalnie zdobyć informacje.

Ostrzegała mł. asp. Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Miejsce na reklamę

Bezpłatny koncert 'Dla Ciebie śpiewałem…”

0

Na widowisko muzyczne pn. 'Dla Ciebie śpiewałem’ zapraszają Iwona Wujastyk – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury oraz Łukasz Kulik – prezydent Miasta Ostrołęki. Koncert odbędzie się 7 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury.

’Dla Ciebie śpiewałem…” to nostalgiczna podróż ku wspomnieniom, w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów: 'Blondynki, brunetki…”, 'Ninon, ach uśmiechnij się”, 'Miłość Ci wszystko wybaczy”, 'Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabraknie również hitów prosto z wielkiego ekranu, gdzie tłumy fanów podziwiały miłość Marty Eggerth i Jana Kiepury.

Aby umożliwić zobaczenie spektaklu jak największej liczbie mieszkańców zaplanowano dwa pokazy: o godz. 16 oraz 18.30. Bezpłatne bilety wstępu można odebrać w kasie Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Miejsce na reklamę

Forum Edukacyjne 2024 i XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy

0

Forum Edukacyjne 2024 oraz XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy odbędą się 20 marca w godz. 10 – 14 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

Przedsięwzięcie od lat stanowi przestrzeń, w której uczniowie mogą udzielać sobie wzajemnej pomocy dzieląc się wrażeniami, materiałami edukacyjnymi oraz radami dotyczącymi nauki.

Podkreśla Malwina Łuba z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki ostrołęckiego ratusza.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Ostrołęki oraz ostrołęcka filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Miejsce na reklamę

Nowe kursy autobusów MZK

0

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce wprowadził z dniem 1 marca zmiany w kursowaniu autobusów.

Uruchomiona została linia nr 13 na trasie OSTROŁĘKA (Dworzec Autobusowy /Gen. Bogusławskiego – Mostowa – Most im. Kard. Wyszyńskiego – Konwy – Gen. Padlewskiego – Sierakowskiego) – BIAŁOBIEL – DURLASY – LELIS (Dworzec Autobusowy) oraz linia nr 14 na trasie Dworzec Autobusowy/Gen. Bogusławskiego – Mostowa – Most im. Kard. Wyszyńskiego – Konwy – Gen. Padlewskiego – Piotrowskiego – Sierakowskiego (powrót bezpośrednio: Sierakowskiego – Gen. Padlewskiego – …).

Powołano także linię nr 24 na trasie OSTROŁĘKA (Dworzec Autobusowy/Gen. Bogusławskiego – Mostowa – Most im. Kard. Wyszyńskiego – Konwy – Słoneczna) – ŁĘG PRZEDMIEJSKI – ŁĘG STAROŚCIŃSKI (Kościół) oraz wprowadzono zmiany w rozkładzie linii nr 6 i nr 7.

Nowe kursy to skutek porozumienia podpisanego pomiędzy MZK Ostrołęka a Urzędem Gminy Lelis.

Uruchomienie linii nr 14 ukierunkowane jest na skrócenie dojazdu ze Śródmieścia na osiedle Łazek, a także zapewnienie większej regularności kursowania poprzez wsparcie linii nr 6 na odcinku najbardziej narażonym na utrudnienia w związku z rozpoczętymi inwestycjami drogowymi.

Funkcjonowanie linii nr 14 w okresie próbnym, jak i pozostałych linii, których dotyczą zmiany, będzie analizowane i w razie potrzeby odpowiednio modyfikowane. Szczegóły na stronie MZK oraz ostrołęckiego ratusza.

Miejsce na reklamę

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Modrzejewskiej

0

rząd Miasta Ostrołęki informuje, że trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. H. Modrzejewskiej na os. Sienkiewicza.

W ramach inwestycji powstanie droga dla pieszych i rowerzystów oraz miejsca postojowe. Prace obejmą także budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy Modrzejewskiej na odcinku od ul. Bursztynowej do ul. Sienkiewicza.

Wartość zadania to 1.439.100,00 zł.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Lektura obowiązkowa

’Międzynarodowe Wymiany Młodzieży” to lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcieliby zrealizować projekt z rówieśnikami z zagranicy, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać i skąd wziąć na to pieniądze.

Najnowsza publikacja Eurodesk Polska przedstawia wszystkie najważniejsze programy finansujące międzynarodowe spotkania młodzieży. Napisano w niej o zasadach, formalnościach, terminach naboru wniosków. Zamieszczono opisy programów uzupełnione poradami ich koordynatorów i przykładami zrealizowanych projektów.

Publikacja jest bezpłatna. W wersji papierowej można ją otrzymać w jednym z kilkudziesięciu punktów Eurodesk Polska. W wersji elektronicznej dostępna jest na stronie eurodesk.pl/publikacje.

Do tego, jak wiele korzyści może przynieść młodym ludziom taka współpraca, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Warto też podkreślić, że zorganizowanie wymiany wcale nie jest takie trudne. Wystarczy dobry pomysł i trochę determinacji.

Miejsce na reklamę

Padł rekord! 239,136.31 zł dla WOŚP z Ostrołęki

0

Ponad 239 136 złotych zebrano podczas styczniowego finału na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostrołęcki sztab z dumą ogłasza wyniki, bijąc rekord z 2023 roku o ponad 84 tysiące złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja założona w 1993 roku przez Jerzego Owsiaka. Jej głównym celem jest zbieranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali, zwłaszcza dla oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych.

Podczas Wielkiego Finału tysiące wolontariuszy z całej Polski zbiera pieniądze poprzez różne formy, takie jak zbiórki uliczne, koncerty i wpłaty online. Podobnie było w Ostrołęce. Finał został zorganizowany w hali im. Arkadiusza Gołasia, na ulicach miasta z puszkami kwestowali wolontariusze. Szefową lokalnego sztabu była Aleksandra Boruch. Organizację WOŚP wsparł prezydent Ostrołęki Łukasz Kullk.

Miejsce na reklamę

Włamał się do sklepu – szybko został namierzony i zatrzymany

0

Nie mógł wybić szyby w sklepie na tyle, aby wejść do środka, więc postanowił wybrać inny sposób. Zniszczył drzwi wejściowe i zabrał z kasy niewielką ilość gotówki.

Nad ranem 28 lutego policja w Ostrołęce otrzymała zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do dwóch sklepów na terenie miasta.

Jak wynika z wstępnych ustaleń sprawca najpierw wybił szybę w jednym sklepie, jednak nie zdołał wybić w niej na tyle dużego otworu, aby wejść do środka. Dlatego postanowił wybrać inny sklep, w którym po uszkodzeniu drzwi wszedł do środka i zabrał z kasy niewielką ilość pieniędzy.

Policjanci już po kilku godzinach ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Ostrołęki. Został zatrzymany 29-lutego i osadzony w policyjnym areszcie.

24-latek usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa, których się dopuścił są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę