Strona główna Blog Strona 776

Śpiewaj razem z nami w marcu 19 marca

0

’Śpiewaj razem z nami’ to hasło muzealnych spotkań dla tych, którzy lubią śpiewać w grupie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a kolejne już 19 marca w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Mówił Robert Lipka.

Chór przyjął nazwę 'O La La’, a swoje umiejętności prezentuje kilka razy w roku na występach publicznych.

Miejsce na reklamę

Koła gospodyń wiejskich znów powalczą o nagrody

0

Samorząd województwa mazowieckiego i Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ogłosiły kolejny konkurs 'Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”. Panie z mazowieckich kół mogą przedstawić swoje dokonania i aktywności oraz wygrać cenne nagrody. Pula to 40 tys. zł. Zgłoszenia należy przesyłać do 14 marca br.

Na Mazowszu funkcjonuje około 700 kół gospodyń wiejskich. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, trudno dziś sobie wyobrazić bez nich funkcjonowanie społeczności w małych miejscowościach.

Kapituła konkursu będzie oceniać aktywność kół gospodyń wiejskich. Przede wszystkim pod uwagę brane będą takie działania jak: wykorzystanie środków unijnych, innowacyjnych technologii na obszarach wiejskich, aktywizowanie lokalnych społeczności, rozwijanie turystyki i rolnictwa ekologicznego oraz podnoszenie jakości żywności. Znaczenie będą miały także dbałość o dobra kultury i organizowanie spółdzielczości oraz grup producenckich.

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach www.mazowieckie.ksow.pl oraz mazovia.pl.

https://mazowieckie.ksow.pl/aktualnosc/kolejna-szansa-dla-kol-gospodyn-wiejskich

Miejsce na reklamę

ZNAJOMI Z MESSENGERA NIE DALI SIĘ OSZUKAĆ

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Oszust włamał się na profil społecznościowy kobiety i rozesłał do jej wszystkich znajomych prośbę o przekazanie mu kodu do szybkiej płatności.

Poinformował komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Wolontariat w Poczdamie

Masz od 18 do 26 lat, jesteś ciekawa/y świata i chcesz zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowej instytucji? Aplikuj na roczny wolontariat w poczdamskim biurze PNWM!

Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2024 i potrwa 12 miesięcy; Jako wolontariusz będziesz pracował 40 godzin tygodniowo (5 dni x 8h).
Zostaniesz włączona/włączony w bieżącą pracę jednego z działów organizacji: możesz wybrać pomiędzy działem Koordynacji PNWM lub Referatem wspierania pozaszkolnej wymiany młodzieży. We współpracy z wolontariuszką/em w warszawskim biurze PNWM będziesz mogła/mógł zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt. Zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura.
Będziesz mogła/mógł uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie. Otrzymasz kieszonkowe w wysokości 600 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską. Będziesz miała/miał zapewnione ubezpieczenie. Będziesz uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie 'Initiative Christen für Europa e. V.“ z Drezna.

Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży to międzynarodowa organizacja powstała w 1991 roku mocą Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o niemiecko-polskiej współpracy młodzieży. PNWM wspiera finansowo polsko-niemieckie spotkania młodzieży oraz organizujemy wydarzenia wspierające organizatorów tych wymian. Organizacja posiada dwa biura – jedno w Poczdamie, drugie w Warszawie. Zespół jest międzynarodowy. W pracy posługuje się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim.

Miejsce na reklamę

Rewitalizacja linii kolejowej Białystok – Ostrołęka

0

W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce odbyło się spotkanie dotyczące podjęcia wspólnych działań władz samorządowych województw mazowieckiego i podlaskiego w sprawie organizacji zbiorowego transportu kolejowego oraz określenia potrzeb linii kolejowej nr 36 Ostrołęka – Śniadowo z odgałęzieniem do Łomży.

Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zapewnił, że zostanie przywrócone połączenie na trasie kolejowej Białystok – Łapy – Sokoły – Śniadowo – Ostrołęka. Do 2028 roku planowane jest zakończenie remontu odgałęzienia tej linii na trasie od Śniadowa do Łomży i będzie pasażerskie połączenie Łomży z Białymstokiem i Ostrołęką oraz Warszawą.

Wstępnie trasę Białystok – Ostrołęka będą pokonywały dwie pary pociągów. Jedna w godzinach porannych, druga w popołudniowo – wieczornych. Do końca 2024 roku będzie obowiązywał tymczasowy rozkład jazdy, który po zbadaniu preferencji podróżnych w latach następnych będzie mógł być zmodyfikowany.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Prawo jazdy kupił za wschodnią granicą. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

18-latek kierował samochodem nie mając do tego wymaganych uprawnień. Miał dokument przypominający prawo jazdy, który kupił za wschodnią granicą.

W piątek w Wyszkowie 18-latek kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie. Nikt nie odniósł obrażeń. Gdy mundurowi wpisali imię i nazwisko mężczyzny do policyjnej bazy danych wyszło na jaw, że ten nie ma uprawnień do kierowania pojazdami pomimo, że okazał funkcjonariuszom blankiet prawa jazdy. Doświadczeni policjanci szybko zauważyli, że dokument nie jest autentyczny. Sam kierujący przyznał się, że kupił go za 650 euro za wschodnią granicą.

Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Piaskownica interaktywna dla SOS-W w Czarni (zdjęcia)

0

Piaskownica do kreatywnej zabawy została zamieszczona na terenie Specjalnego Ośrodka
Szkolno – Wychowawczego w Czarni. Jej fundatorem jest Stowarzyszenie Broda i Tatuaż – Beard Clan.

Piaskownica przystosowana jest także do użytkowania przez dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Podkreśla wicedyrektor Ośrodka Ewelina Rolka.

Miejsce na reklamę

3 miejsce dla MKKK podczas turnieju w Giżycku

0

Aż 17 medali zdobyli zawodnicy MKKK na X Turnieju Karate Shinkyokushinkai Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Zawodnicy z Ostrołęki wywalczyli również jako drużyna miejsce trzecie.

Złoto zdobyli: Szymon Pustelnik, Szymon Nalewajk i Jakub Prusiński, srebro Anna Ząbek, Damian Rakowski, Radosław Gut, Amelia Popiołek, Weronika Szabłowska, Karol Śliwka, Helena Mieczkowska, brązowe medale Karol Czachowski, Jan Popiołek, Jakub Krysiński, Weronika Szabłowska, Nela Mosakowska, Kevin Gorzęba i Oskar Dąbrowski.

Opiekunami zawodników MKKK byli sensei Marian Zając, Kinga Przybyłek i Krzysztof Pszonak oraz senpai Kinga Kot i Mariusz Załęski.

Miejsce na reklamę

Grupa MoCarta wystąpi w Kadzidle

0

Wójt Gminy Kadzidło i Centrum Kultury Kurpiowskiej zapraszają 9 marca na koncert w wykonaniu Grupy MoCarta.

Podkreśla wójt Dariusz Łukaszewski.

Niezastąpiona Grupa MoCarta postanowiła poświęcić swój nowy program muzyce filmowej i najjaśniejszym gwiazdom srebrnego ekranu. Najbardziej rozpoznawalny kwartet w Polsce zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju występ – zarówno osobom, które świat kina znają od podszewki, jak i tym, dla których nadal kryje on w sobie wiele tajemnic. 'Ale kino’ to żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej, spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem, Tomem Hanksem i aktorem, który jest największym przegranym światowego kina.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Miejsce na reklamę

Nadchodzą 'Cztery pory mroku’- Tupolev wkroczył do studia

0

Fani sceny rockowej powinni przygotować się na nadejście czegoś wyjątkowego. Ostrołęcki zespół Tupolev pracuje właśnie nad wydaniem swojej drugiej płyty, którą zwiastują dwa single 'Wiosna’ i 'Budzik’. Utworów możecie posłuchać na 88,5 FM.

Od czasu swojego debiutu w 2019 roku Tupolev zyskał uznanie za swój charakterystyczny brzmieniowy miks, energetyczne występy oraz teksty, które łączą refleksję z dawką gitarowej pasji.

Zespół, który składa się z utalentowanych artystów, szybko stał się ważnym graczem na scenie muzycznej. Ich koncerty przyciągają liczną publiczność, a energia, jaką przynoszą, sprawiła, że stali się rozpoznawalni nie tylko wśród miłośników rocka. Dzięki temu przyszło im dzielić scenę z takimi gwiazdami jak Łydka Grubasa, Big Cyc czy Transgresja.

fot. Robert Kępisty

Miejsce na reklamę