Strona główna Blog Strona 749

64 rowery dla ostrołęczan w ramach Ostro.Bike

0

Dzisiaj (2 kwietnia) rusza kolejny sezon Ostro.Bike w Ostrołęce. Do dyspozycji mieszkańców w bieżącym sezonie przygotowano 64 sztuki jednośladów, które będą rozlokowane w 15 punktach na terenie miasta.

Do lokalizacji stacji wypożyczeń i zwrotu rowerów dołączyło osiedle Leśne. Na terenie Ostrołęki rozlokowanych jest także 15 stacji, w których można dokonać podstawowych napraw.

Przypominamy, że pierwsze pół godziny jazdy rowerem miejskim jest bezpłatne, za kolejne minuty naliczana jest opłata w wysokości 0,05 gr. Aby korzystać z Ostro.Bike należy na swoim telefonie zainstalować specjalną aplikację. Opłata inicjacyjna to 10 zł. Szczegóły na https://ostro.bike/

Opiekę nad rowerami sprawuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Miejsce na reklamę

Próbował oszukać kobietę metodą na wypadek jej syna, którego nie miała

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Do ostrołęczanki zadzwonił oszust z informacją, że jej syn spowodował poważny wypadek. Chciał wyłudzić pieniądze na rzekomą kaucję.

Tymczasem okazało się, że kobieta nie ma syna.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

20 Minut Darmowego Parkowania na Kartę Mieszkańca

0

20 minut darmowego parkowania na Kartę Mieszkańca – Rada Miasta Ostrołęki podjęła uchwałę, która ułatwi życie codzienne tym, którzy korzystają ze strefy płatnego parkowania.

Jak informuje ratusz – zmiana ma na celu ułatwienie dostępu do miejsc parkingowych dla mieszkańców oraz poprawę komfortu ich codziennego życia. Aby skorzystać z darmowych 20 minut parkowania, należy podać numer rejestracyjny podczas pobierania biletu. Decyzja o wprowadzeniu 20-minutowego darmowego parkowania na Kartę Mieszkańca to krok w kierunku poprawy jakości życia w mieście. Inicjatywa to pomysł prezydenta miasta Łukasza Kulika.

Z ulgi można będzie korzystać po upłynięciu 14 dni od publikacji uchwały w dzienniku urzędowym.

Miejsce na reklamę

Policja podsumowała okres świąteczny

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Bezpieczne, ale pracowite były święta – podsumowała policja w Ostrołęce.

W działaniach brało udział więcej funkcjonariuszy umundurowanych i po cywilnemu. Przeprowadzili ponad 150 interwencji. W większości dotyczyły kłótni rodzinnych, których uczestnicy byli pod wpływem alkoholu.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Radiowa Motoświęconka z rekordową frekwencją

0

Śmiało można powiedzieć, że Motoświęconka, której współorganizatorem jest Radio Oko to tradycja, na którą czekają mieszkańcy Ostrołęki. W sobotnie południe cały parkin za kościołem farnym zajęty był przez sympatyków jednośladów, którzy chcieli poświęcić pokarm na wielkanocny stół. W kaskach i koszykach, ustawione na motocyklach, wprowadziły wiosenno-świąteczny klimat.

Motoświęconka w Ostrołęce organizowana jest od kilku lat. Tradycję z Torunia przywiózł na Kurpie motocyklista i radiowiec Piotr Grzyb.

fot. Robert Kozera

Miejsce na reklamę

Sołectwo Lelis z wyróżnieniem

0

Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1,5 tys. zł otrzymało sołectwo Lelis w gminie Lelis za 'Doposażenie świetlicy wiejskiej w Lelisie” w konkursie 'Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczył marszałek Adam Struzik.

Konkurs 'Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Ma na celu aktywizację mieszkańców wsi, mobilizację do podejmowania nowych inicjatyw i prezentację dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, a przede wszystkim ukazanie wsi jako miejsca do życia i rozwoju.

Miejsce na reklamę

Jechał wózkiem inwalidzkim trasą S-61

0

Trasa S-61 to nieodpowiednie miejsce dla pieszego, a za takiego, zgodnie z przepisami ruchu drogowego uznaje się osobę poruszającą się wózkiem inwalidzkim.

W piątkowe popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał co najmniej 3 zgłoszenia o niebezpiecznej sytuacji na drodze szybkiego ruchu w kierunku Łomży. Jechał nią mężczyzna na wózku inwalidzkim. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci i zatrzymali do kontroli 31-latka z powiatu ostrowskiego. Został poinformowany o zakazie poruszania się przez pieszych trasą szybkiego ruchu. Mundurowi ukarali go mandatem, a następnie eskortowali do miejsca, gdzie mógł bezpiecznie zjechać z drogi S-61.

Zgodnie z art. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym pieszy to osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i nie wykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, hulajnogę elektryczną, urządzenie transportu osobistego, urządzenie wspomagające ruch, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także dziecko w wieku do 10 lat kierujące rowerem pod opieką osoby dorosłej.

Miejsce na reklamę

Ostrołęka: podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED

0

Policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali tygodniowe działania na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego. Skontrolowali blisko 125 pojazdów, których kierowcy popełnili ponad 120 wykroczeń w ruchu drogowym.

Około 120 z nich polegało na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Głównie z uwagi na zły stan techniczny policjanci zatrzymali również 1 dowód rejestracyjny.

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Miejsce na reklamę

Rowery miejskie Ostro.Bike dojadą do Rzekunia

0

Wójt Bartosz Podolak podjął starania by system rowerów miejskich Ostro.Bike zaczął obsługiwać również gminę Rzekuń.

Przy tężni solankowej miałaby być zlokalizowana pierwsza stacja dokująca, kolejne pod pumptrackiem i w miejscowości Kamianka.

Rowery miejskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Korzystanie z nich przez pierwsze pół godziny jest bezpłatne, następnie naliczane są niewielkie opłaty za każdą kolejną minutę jazdy.

Miejsce na reklamę

Wiosenna akcja szczepienia lisów na terenie województwa mazowieckiego

0

Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzone w dniach 4-17 kwietnia.

Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty nie wolno dotykać. Przez dwa tygodnie należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

Doustna szczepionka umieszczona jest we wnętrzu przynęty w kształcie krążka lub kwadratu, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy, które jako zwierzęta wolno żyjące są najbardziej podatne na zakażenie wirusem wścieklizny.

Każdy, kto miałby z nią styczność powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny. Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Ewentualny kontakt zwierzęcia z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Miejsce na reklamę