Strona główna Blog Strona 745

Zamów pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą szpiku

0

Co 40 minut ktoś w Polsce otrzymuje diagnozę – nowotwór krwi. Tylko 25% pacjentów znajduje zgodnego dawcę w rodzinie. Pozostali liczą na pomoc Fundacji DKMS Polska.

Zamów pakiet rejestracyjny przez internet. Wypełnij formularz, pobierz wymaz i odeślij pakiet. Po przebadaniu twojego wymazu i wprowadzeniu twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu bazy dla pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Mówi Monika Erpszt, lokalny lider Fundacji DKMS POLSKA.

Jeśli okaże się, że możesz komuś pomóc, skontaktuje się z tobą koordynator Fundacji i zapyta o to, czy podtrzymujesz swoją chęć pomocy. Jeśli twoja odpowiedź będzie twierdząca, rozpocznie się proces organizacji pobrania krwiotwórczych komórek macierzystych.

Miejsce na reklamę

Wybory w powiecie ostrołęckim – będą zmiany

0

Będą zmiany, ale też w kilku gminach wójtowie będą kontynuować swoje plany rozwoju gmin.

Zwycięzcami okazali się wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, Grzegorz Fabiszewski pozostaje wójtem gminy Łyse, a Piotr Kosiorek wójtem gminy Goworow, wójtem gminy Baronowo wybrano Marcina Wołosza, Edwin Mierzejewski wygrał wybory w gminie Troszyn. Wójt Marek Piórkowski, nie miał konkurencji, pozostaje wójtem gminy Czarnia. W pierwszej turze wybory wygrał również Grzegorz Długokęcki, wójt gminy Czerwin.

W drugiej turze natomiast spotkają się kandydaci na wójta gminy Olszewo Borki Krzysztof Szewczyk i Krzysztof Grala, gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski i Anna Śniadach. W Myszyńcu zmierzą się Daniel Walijewski i Sławomir Ceberek.

Miejsce na reklamę

Dzień otwarty w KMP w Ostrołęce

0

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych na dzień otwarty. Odbędzie się 9 kwietnia w godzinach 10 – 14.

Zapraszał komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Przeciwdziałanie skutkom suszy oraz ulewnych deszczy – trwa nabór wniosków

0

Postępujące zmiany klimatu wymagają konkretnych działań. Polityka Unii Europejskiej od lat wspiera projekty chroniące klimat i te minimalizujące skutki powodzi czy suszy.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła nabór wniosków, których celem jest jest m.in. zatrzymanie wód opadowych, zakładanie parków miejskich, ogrodów deszczowych, a także budowa błękitnej infrastruktury związanej z systemem gospodarowania wodą. Na konkurs przewidziana jest kwota ponad 102,5 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027. Wnioski można składać do 23 kwietnia 2024 r. w wersji elektronicznej.

Pełna dokumentacja naboru znajduje się na stronie:

Miejsce na reklamę

Kościół w Czarni z dotacją od Powiatu Ostrołęckiego

0

W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce podpisano umowę na dotację dla projektu budowlanego prac konserwatorskich w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Czarni.

Dofinansowanie wynosi 45 tys. zł. Jest jedną z sześciu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Powiatu Ostrołęckiego w 2024 r.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Akcja Odmulania Omulwi

0

Kolejna edycja akcji 'Odmulanie Omulwi’ odbędzie się 13 kwietnia.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych zarówno do udziału w spływie, jak i w spacerze, podczas którego będą zbierane śmieci.

Spływ polega na przepłynięciu wyznaczonego dystansu od mostu w Krukach do posiadłości Omulew przy ul. Warszawskiej 7 w dowolnym kombinezonie nurkowym. Razem z płetwonurkami będą płynęły kajaki i pompowane deski SUP. Uczestnicy będą oczyszczali rzekę z nieczystości.

Pozostali będą sprzątać brzeg Narwi od mostu Madalińskiego do mostu do ujścia Omulwi oraz teren lasu miejskiego przy ul. Warszawskiej. Zbiórka osób biorących udział w ekospacerze o godz. 10 na parkingu naprzeciwko MC Donalda.

Ponadto będzie biesiada, mobilna sauna oraz możliwość wypróbowania swoich umiejętności na pompowanych deskach SUP pod nadzorem ratowników z WOPR Ostrołęka.

Osoby zainteresowane udziałem w spływie (jak również zainteresowane kajakami) proszone są o kontakt z przedstawicielami organizatorów:

Stowarzyszenie EKOMENA – Grzegorz Ziemek tel. 728 417 518, [email protected]

Ostrołęcka Omulew – Bohdan Wojciechowski tel. 501 059 259, [email protected]

Miejsce na reklamę

Kierowco zbadaj swoją trzeźwość

0

Policja przypomina kierowcom, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się nowoczesny alkomat. Zachęca do korzystania.

Obsługa jest prosta. Urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości.

Z alkomatu skorzystało już wielu odpowiedzialnych kierowców. Najwięcej w weekendy.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Włączamy możliwości – kampania społeczna

0

’Włączamy możliwości’ pod takim hasłem wystartowała kolejna kampania społeczna dotycząca osób z niepełnosprawnościami.

Tym razem skupia się nie tylko na możliwościach osób z niepełnosprawnościami, ale też dostępności przestrzeni publicznej – instytucji kultury, urzędów, transportu. Mówi marszałek Adam Struzik.

Kampanię tworzą m.in. spoty, dostępne w internecie, mediach społecznościowych, kinach studyjnych i transporcie kolejowym. Każdy poświęcony jest osobie z inną niepełnosprawnością – zaznacza Artur Świercz, pełnomocnik zarządu województwa ds. osób z niepełnosprawnościami.

Spoty można zobaczyć tutaj

Miejsce na reklamę

Cztery nowe linie autobusowe w powiecie ostrołęckim

0

Od 22 kwietnia w powiecie ostrołęckim będą cztery nowe linie autobusowe. Środki na ich uruchomienie pochodzą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Linie swoim zasięgiem będą obejmowały teren sześciu gmin: Rzekuń, Troszyn, Olszewo – Borki, Lelis, Kadzidło, Baranowo. Po ich uruchomieniu będzie funkcjonowało 17 linii autobusowych utworzonych przez Powiat Ostrołęcki.

Uruchamiane połączenia :

  1. Ostrołęka – Łątczyn przez Rozwory (Ostrołęka, Rzekuń, Susk Stary, Zabiele, Rozwory, Przytuły Nowe, Łątczyn Szlachecki, Łątczyn Włościański )
  2. Ostrołęka – Brodowe Łąki przez Obierwię (Ostrołęka, Zabrodzie, Łazy,Siarki, Olszewka, Obierwia, Chudek, Gleba, Kierzek, Kopaczyska, Brodowe Łąki)
  3. Ostrołęka- Olszewka – Nowa Wieś Zachodnia – Żebry Stara Wieś – Ostrołęka (Ostrołęka, Zabrodzie, Łazy, Siarki, Olszewka, Przystań, Nowa Wieś Zachodnia, Skrzypek, Żebry Wierchlas, Żebry Sławki, Żebry Stara Wieś, Dobrołęka, Nożewo, Stepna Stara, Stepna Michałki, Kordowo, Olszewo-Borki – Ostrołęka)
  4. Ostrołęka – Długi Kąt przez Dylewo, Kadzidło (Ostrołęka, Zabrodzie, Antonie, Szwendrowy Most, Łodziska, Gibałka, Szafarnia, Dylewo, Jeglijowiec, Kuczyńskie, Kadzidło, Tatary, Długi Kąt).

Miejsce na reklamę