Strona główna Blog Strona 740

Biegam z czystą przyjemnością

0

Polska Agencja Antydopingowa i Fundacja Wychowanie przez Sport zapraszają na 4 edycję akcji 'Biegam z czystą przyjemnością’, która odbędzie się w 14 kwietnia o godz. 10. Za lokalną odsłonę odpowiada grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka, która zaprasza do Leśnego Zakątka w miejscowości Grabnik 100, gmina Olszewo-Borki.

Do wyboru 2 dystanse, 9999 m oraz 4999 m. 'Biegam z czystą przyjemnością’ to pierwszy event w historii polskich imprez masowych, który powstał z inicjatywy Polskiej Agencji Antydopingowej, mający na celu promocję czystego sportu wśród amatorów. To projekt ogólnopolski i charytatywny.

Inicjatywa łączy w sobie najważniejsze cele: edukacji antydopingowej, edukacji o negatywnych skutkach dopingu, mobilizowania do aktywności fizycznej i do pomagania drugiemu człowiekowi.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Fundacją Wychowanie przez Sport i dzięki zaangażowaniu trenerów akcji 'BiegamBoLubię.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Wioska Olimpijska – wakacyjny obóz naukowy

Jesteś finalistą lub laureatem olimpiady przedmiotowej i chcesz poznać ciekawych świata rówieśników i wziąć udział w naukowej przygodzie w sercu Krakowa? Wioska Olimpijska jest dla Ciebie! To wakacyjny obóz dla finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych

Obóz organizowany jest od 2008 roku. Uczestnicy będą mieli szansę na bezpłatny udział w warsztatach naukowych, wykładach, wydarzeniach kulturalnych oraz zwiedzaniach akademickich przestrzeni i 'zakamarków’ Krakowa.

W rekrutacji mogą wziąć udział osoby posiadające tytuł laureata lub finalisty jednej z olimpiad szkół ponadgimnazjalnych, otrzymany w latach 2020–2024 oraz niebędące czynnymi studentami uczelni wyższych.

Aby móc zostać przyjętym na Wioskę, trzeba mieć ukończone 18 lat w momencie rozpoczęcia obozu (19 sierpnia).

W 2024 r. wioska odbywa się w dniach 19-24 sierpnia w Krakowie. Wysyłanie aplikacji na Wioskę możliwe będzie do 7 czerwca za pomocą formularza. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3sSDds7Hg

Miejsce na reklamę

Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach

0

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów oraz łąk i pól. Coraz częściej na drogę wbiegają dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odnotowali kilka takich zdarzeń. Na szczęście nie ucierpiała żadna osoba.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i ograniczenie prędkości, zwłaszcza w okolicach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.

Dzisiaj rano kierująca fordem w rejonie miejscowości Ławy potrąciła sarnę, która wbiegła na drogę. Kobieta nie doznała obrażeń ciała.

Miejsce na reklamę

Wyjątkowe kino MŻW – 'Kryptonim klasztor’ i 'Kobiety wyklęte’

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na filmy opowiadające o losach wyjątkowych ludzi.

’Kryptonim klasztor. Dopaść Pileckiego’ to propozycja na najbliższy wtorek. Film zostanie wyświetlony o godz. 9.

’Kobiety wyklęte’ będzie można zobaczyć 25 kwietnia o godz. 11.30.

Bezpłatne bilety na seanse można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061.

O kontakt w sprawie rezerwacji Muzeum prosi od wtorku do soboty w godz. 10 – 18, bądź w niedzielę w godz. 10 – 16.

KRYPTONIM KLASZTOR. DOPAŚĆ PILECKIEGO
wtorek 16 kwietnia, godz. 9.00

Nowy film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, obrońcy Ojczyzny, więźniu i uciekinierze z Auschwitz, powstańcu warszawskim, prześladowanym przez komunistów człowieku szlachetnym i 'czystym jak łza’. Znany brytyjski historyk Michael Foot nazwał Witolda Pileckiego jednym z sześciu najodważniejszych ludzi świata walczących w konspiracji podczas II wojny światowej.

Przed seansem zaplanowane jest wystąpienie współtwórcy filmu, red. Tadeusza Płużańskiego.

KOBIETY WYKLĘTE
czwartek 25 kwietnia, godz. 11.30

Film o odważnych i pięknych Polkach zakochanych w Ojczyźnie, bo przecież nie tylko mężczyźni podjęli walkę o prawdziwą wolność Polski.

Miejsce na reklamę

Piosenka tygodnia w Radiu OKO

0

Od poniedziałku do niedzieli o 11:35 i 16:35

Matthew Brodsky – 'Cupid’sTarget’

Nazywam się Mateusz i jestem początkującym artystą. Fascynacja muzyką towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Już jako dziecko uwielbiałem śpiewać, w wieku 11 lat zacząłem uczyć się gry na
gitarze, a od 14 roku życia tworzę swoje własne utwory.

Pisanie tekstów przychodzi mi naturalnie, są one zazwyczaj w języku angielskim. Często słyszę fragment piosenki w mojej głowie, a później go zapisuję i rozwijam.

Tak właśnie powstał 'Cupid’sTarget’ – pierwszy utwór, który nagrałem w studio. Inspiruję się zagranicznymi artystami, takimi jak The Kid LAROI, the Neighbourhood czy Juice WRLD, jednak ich twórczość różni się od mojej.

Muzyka jest moją pasją i swego rodzaju autoterapią. Dzięki niej mogę wyrazić swoje emocje i uczucia w sposób kreatywny.

Miejsce na reklamę

Uczciwe nastolatki przyniosły portfel z dokumentami i pieniędzmi

0

Nastolatki znalazły portfel. Przyniosły go do ostrowskiej komendy.

W czwartek rano na policję przyszły dwie dziewczyny. 16-latka przekazała znaleziony na ulicy portfel. Były w nim m.in. dokument tożsamości, prawo jazdy, karty bankomatowe oraz pieniądze, w tym w obcej walucie – łącznie prawie 3 tys. zł.

Około południa do ostrowskiej komendy przyszedł mężczyzna, który zgubił portfel. 43-latek był pozytywnie zaskoczony, że znalazły go młode dziewczyny. Szczęśliwy ostrowianin za pośrednictwem dyżurnego skontaktował się z nimi żeby osobiście podziękować za uczciwość.

Miejsce na reklamę

Na ostrołęcki pchli targ zaprasza Stowarzyszenie Unikat

0

Dawno przeczytane książki, po które nikt nie sięgnie ponownie, ubranka po dzieciach, płyty, nietrafione prezenty od znajomych, pamiątki z wyjazdów czy zabawki, te i wiele innych rzeczy można sprzedać lub nabyć podczas pchlich targów w Ostrołęce. Kolejny już 20 kwietnia na targowisku miejskim przy ulicy Zawadzkiego.

Mówił Stanisław Orłowski.

Idea pchlich targów nie jest nowa, na świecie istnieje od wielu lat. Ale w Ostrołęce dopiero od ubiegłego roku, kiedy Stowarzyszenie 'Unikat – Przyjazna Gmina” wcieliło w życie swój dojrzewający od kilku lat pomysł.

Dzięki życzliwości władz miasta i zarządcy miejsca, organizatorzy udostępniali bezpłatnie miejsca wszystkim tym, którzy w trzecią sobotę miesiąca (od kwietnia do października) postanowili dać drugie życie zalegającym przedmiotom i stawili się na pchlim targu.

Każda osoba sprzedająca może nadal bezpłatnie wystawić swoje towary na sprzedaż w miejscu wskazanym przez organizatora. Organizator nie zapewnia stolików do ekspozycji towarów. Wystawcy zobowiązani są również do zapoznania się z Regulaminem Targów.

Pierwszy, tegoroczny pchli targ już w sobotę, 20 kwietnia, od godz. 8. Kolejne w każdą trzecią niedzielę miesiąca, czyli: 18 maja, 15 czerwca, 20 lipca, 17 sierpnia, 21 września, 19 października.

Miejsce na reklamę

Co słychać na Mazowszu?

0

„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza.
Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne.
„Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.

Miejsce na reklamę

Jechała za szybko i wiozła dwoje dzieci

0

Kierująca kolejny raz przekroczyła dopuszczalną prędkość. Dostała 3000 zł mandatu i 13 punktów karnych. Jechało z nią dwoje dzieci.

Pomimo wielokrotnych apeli i wysokich kar w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, nawet trzykrotnie.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED w Perzanowie zauważyli kierującą mercedesem, która w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyła prędkość. Jechała ponad dwa razy szybciej niż pozwalają na to przepisy – 107 km/h. 44-letnia kobieta przewoziła dwoje dzieci.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że wykroczenie, którego się dopuściła zostało popełnione w warunkach tzw. recydywy. Zamiast mandatu karnego w wysokości 1500 złotych otrzymała 3000 złotych oraz 13 punktów karnych.

Recydywa to nic innego, jak ponowne popełnienie wykroczenia z tej samej grupy. W praktyce oznacza to, że złamanie przepisów ruchu drogowego w przypadku ponownego popełnienia podobnego wykroczenia w okresie do 2 lat od pierwszego zdarzenia, zagrożone jest mandatem karnym w podwójnej wysokości.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Staruszek stracił znaczną ilość gotówki

0

Oszuści dzwonili wczoraj do osób starszych, by pod pretekstem wypadku z udziałem ich bliskich wyłudzić pieniądze. Niestety 88-latek uwierzył i przekazał obcemu mężczyźnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dziś dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał zgłoszenie o oszustwie połączonych metod na tzw. wnuczka i policjanta. W środę rano do 88-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się za jego wnuczkę.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę