Strona główna Blog Strona 737

Dziś DKF Artystyczny – Galeria zaprasza

0

Galeria Ostrołęka OCK zaprasza dzisiaj (16 kwietnia) na projekcję filmu 'DZIEWCZYNA Z PORTRETU’ w reżyserii reż. Toma Hoopera. Seans będzie prezentowany w ramach projektu 'Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film, cd.’. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podkreśla Jolanta Góralska.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Miejsce na reklamę

Zawodnicy OKKK na podium

0

W Myślenicach 13 kwietnia odbył się międzynarodowy turniej IKO Beskidy Cup. Troje ostrołęckich karateków przywiozło medale.

Pierwsze miejsce wywalczył Paweł Goździewski w kategorii Kumite Junior -70 kg, drugie – Aleksandra Abramczyk w kategorii Kumite Seniorki -55 kg, trzecie – Julita Sęk w kategorii kumite Seniorki +55 kg.

Do Myślenic przyjechało 470 zawodników z 34 klubów z Polski i zza granicy.

fot. OKKK

Miejsce na reklamę

40-LECIE KURPIOWSKICH PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH – wystawa fotograficzna

0

Wystawa archiwalnych fotografii prezentująca artystów ludowych występujących na scenach Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, Ostrołęckiego Domu Kultury i Ostrołęckiego Centrum Kultury została otwarta z okazji 40-lecia Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych.
Ekspozycja prezentowana jest w holu OCK.

Coroczny konkurs śpiewaków i tradycyjnych kapel z kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej odbędzie się już 21 kwietnia. Najlepsi wykonawcy zostaną zakwalifikowani do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
W części pozakonkursowej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca KURPIE, działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury.

Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miejsce na reklamę

Kolejne spotkanie przy grach planszowych 'Kryptonim: Gramy!’ (zdjęcia)

0
dav

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyło się kolejne spotkanie z cyklu 'Kryptonimu: Gramy!’.

W niedzielę fani zasiedli przy grach planszowych.

Spotkania organizowane są w każdą drugą niedzielę miesiąca, w godz. 10 -18.

fot. MŻW

Miejsce na reklamę

Światowy Dzień Trzeźwości

0

Dziś, 15 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Trzeźwości.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce zwraca się o mieszkańców z apelem o ograniczenie spożywania alkoholu.

Ta symboliczna akacja ma uświadomić mieszkańcom, jak negatywne skutki niesie ze sobą spożywanie alkoholu oraz choroby alkoholowej.

– Dbajmy o nasze zdrowie, zdrowie naszych bliskich. Wspierajmy się każdego dnia i doceniajmy tych, którzy wyszli z nałogu – apeluje Mariusz Łuba, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce.

Czym jest alkoholizm?
Alkoholizm to choroba, której następstwami są: przemoc, patologia społeczna, wypadki czy samobójstwa. Jak informuje WHO, alkoholizm jest globalną chorobą, na skutek której rocznie umiera dwa i pół miliona osób. Jak twierdzą specjaliści w naszym kraju, uzależnionych jest ponad milion osób, a temat ten traktuje się nadal jako tabu.

Inicjacja coraz niższa
Szanowni rodzicie, przyglądajcie się, obserwujcie swoje pociechy. Jak alarmują eksperci, z roku na rok problem nadmiernego picia alkoholu dotyka coraz młodsze osoby, bardzo często nieletnie.

Osoby, które zmagają się z problemem alkoholowym, zapraszamy do kontaktu z MKRPA, gdzie mogą liczyć na pomoc. Kontakt podajemy poniżej. Dodatkowo na terenie Ostrołęki działają kluby AA, terapeuci i inne instytucje.

Ich wykaz znajdziecie pod tym linkiem: https://bip.um.ostroleka.pl/artykul/155/2386/informator-gdzie-szukac-pomocy


Kontakt z MKRPA
Urząd Miasta Ostrołęki
ul. Tadeusza Kościuszki 45, pokój nr 7 (parter)
Telefon: +48 (29) 764 68 11 wew. 303

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Paweł Niewiadomski

0

Paweł Niewiadomski, kandydat na prezydenta Ostrołęki z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Ostrołęka 2024 opowiada o swoim programie i rozwoju miasta.

Materiał sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Ostrołęka 2024

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

’Druga Ziemia’ Stanisława Kałuckiego

0

Ostrołęcki pisarz Stanisław Kałucki napisał kolejną powieść. Tytuł publikacji to 'Druga Ziemia’.

Książka znajduje się m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Bibliotece Pedagogicznej.

Miejsce na reklamę

OTWARTE MISTRZOSTWA OSTROŁĘKI DO 15 LAT W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

0

Uczniowski Klub Sportowy ATLETA zorganizował 13 kwietnia Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki do lat 15 w podnoszeniu ciężarów.

Była to historyczna impreza – zorganizowana po raz pierwszy po 35 latach od upadku sekcji podnoszenia ciężarów MZKS Narew Ostrołęka oraz po 10 latach reaktywacji podnoszenia ciężarów przez UKS ATLETA Ostrołęka.

Zawodnicy urodzeni w latach 2009 – 2011 rywalizowali w hali sportowo – widowiskowej im. A. Gołasia. Wystąpiło 20 dziewcząt i 25 chłopców z 13 klubów, w tym 11 zawodniczek i zawodników UKS ATLETA Ostrołęka prowadzonych przez trenerów Karola Janczewskiego, Zenona Grądzkiego, Jakuba Borkowskiego, Tadeusza Stolarczyka, Władysława Niedźwieckiego.

Oto wyniki zwyciężczyń na ostrołęckich pomostach:

Kategoria wagowa 45 kg
• Gromek Dominika 78 kg Sokołów Podlaski;
• Boguszewska Zuzanna 60 kg Ciechanów
• Załęcka Patrycja 51 kg Ciechanów.
Kategoria wagowa 49 kg
• Rzemieniewska Inez 58 kg Ciechanów.

Kategoria wagowa 55 kg
• Urban Patrycja 83 kg Siedlce;
• Zbrzeźna Wiktoria 81 kg Ciechanów;
• Osińska Barbara 79 kg Impuls Warszawa.

Kategoria wagowa 59 kg
• Jaroszewska Lena 92 kg Łapy;
• Samelskia Amelia 58 kg Ostrów Mazowiecka.

Kategoria wagowa 64 kg
• Łyszkowska Maja 111 kg Ciechanów;
Sarniak Karolina 110 kg Otwock poza konkursem.

Kategoria wagowa 71 kg
• Wołynek Wiktoria 87 kg Sokołów Podlaski;
• Matoblewska Zofia 45 kg Płońsk.

Kategoria wagowa 76 kg
• Zera Maja 97 kg Ostrołęka;
Larm Amelia 67 kg Ostrołęka poza konkursem.

Kategoria wagowa 81 kg
• Kaniewska Weronika 137 kg Płońsk;
Kategoria wagowa +81 kg
• Gnoza Dorota 139 kg Ostrołęka;
Julia Stachurska 142 kg poza konkursem.

Wyniki najlepszych chłopców na ostrołęckich pomostach:

Kategoria wagowa 49 kg
• Smoczyński Rafał 94 kg IMPULS;
• Frąk Wojciech 77 kg Sokołów Podlaski;
• Góralczyk Wiktor 71 kg Ciechanów;
Na 5. miejscu Kawecki Jakub 56 kg Ostrołęka.

Kategoria wagowa 55 kg
• Trzaska Nikodem 82 kg Lotnik;
• Małkowski Dariusz 44 kg Ostrołęka;
• Matoblewski Michał spalił rwanie.

Kategoria wagowa 61 kg
• Sobociński Bartosz 149 kg Łapy;
• Ogonowski Olivier 113 kg Maków Maz.;
• Padzik Szymon 108 kg Ostrołęka;
Na miejscu 5. z wynikiem 101 kg uplasował się kolejny ostrołęczanin Bakuła Wojciech.

Kategoria wagowa 67 kg
• Kwiatkowski Igor 146 kg Ciechanów;
• Grobelski Daniel 111 kg Maków Ma.
Występujący poza konkursem ostrołęczanin Winnicki Stanisław uzyskał bardzo dobry wynik 120 kg.

Kategoria wagowa 73 kg
• Mróz Kacper 143 kg Ostrołęka;
• Ostrowski Patryk 69 kg Sokołów Pod.

Kategoria wagowa 81 kg
• Pasławski Oskar 225 kg Nowy Dwór Maz.;
• Romański Jakub 104 kg Ostrołęka.

Kategoria wagowa 89 kg
• Misiak Radosław 81 kg Sokołów Pod.

Wszyscy startujący poza konkursem to zawodnicy starsi o rok maksymalnie 2 lata od piętnastolatków.

Dorota Gnoza, Julia Stachurska, Amelia Larm z UKS Atleta uzyskały bardzo dobre wyniki. Ustanowiły po 3 nowe rekordy życiowe.

Dorota pobiła rekord życiowy w dwuboju aż o 36 kg. Natomiast Maja Zera wyrównała rekord życiowy w dwuboju.

Dobrze spisali się debiutujący chłopcy. Dariusz Małkowski wywalczył 2. lokatę w swojej kategorii wagowej. Szymon Padzik zajął 3. miejsce z bardzo dobrym wynikiem 108 kg w dwuboju. Piąte miejsce i 101 kg w dwuboju wywalczył Wojciecha Bakuła, także piąte miejsce i 56 kg Jakub Kawecki.

Zwycięzcą w swojej kategorii został Kacper Mróz z nieco niższym wynikiem od swojego rekordu. Wicemistrz Ostrołęki Jakub Romański, również uzyskał wynik nieco poniżej swojego rekordu. 120 kg w dwuboju to świetny wynik ważącego 66 kg startującego poza konkursem Stanisława Winnickiego.

Teraz czekamy na udane kwalifikacje Juli Stachurskiej, Ameli Larm i Stasia Winnickiego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – podsumował Władysław Niedźwiecki.

Miejsce na reklamę

Nietrzeźwy kierujący uderzył w drzewo

0

Policjanci z Makowa Mazowieckiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Perzanowie. Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na drodze krajowej nr 60.

Mówiła podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.

fot. KPP Maków Mazowiecki

Miejsce na reklamę