Strona główna Blog Strona 720

Uroczysta Sesja Rady Miasta

0

Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki zaprasza 12 maja na uroczystą sesję Rady Miasta, która odbędzie się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

W porządku obraz znalazło się m.in wystąpienie prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego, wręczenie odznak honorowych 'Za zasługi dla Miasta Ostrołęki’ medalu pamiątkowego 'Pro Masovia’, wręczenie dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Artystycznie spotkanie uświetni występ uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej.

Sesja rozpocznie się o godzinie 12.

Msza Święta w intencji mieszkańców zostanie odprawiona o godzinie 10 w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, po której pod pomnikiem św. Jana Pawła II zostaną złożone kwiaty.

Miejsce na reklamę

Znaleziono klucze

0

Straż Miejska w Ostrołęce informuje, że znaleziono klucze, w tym do samochodu.

Właściciel proszony jest o kontakt pod numerem tel. (29) 764 68 11 wew. 355.

Miejsce na reklamę

Mazowsze ma nowych radnych

0

7 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w nowym składzie. Ślubowanie złożyło 51 nowo wybranych radnych, w tym aż 27, którzy sprawują tę funkcję po raz pierwszy. W ławach sejmikowych, podobnie jak w poprzedniej kadencji, zasiada 19 kobiet.

Pierwszą decyzją radnych województwa mazowieckiego VII kadencji był wybór przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W głosowaniu tajnym na to stanowisko został wybrany ponownie Ludwik Rakowski.

Radni wybrali również wiceprzewodniczącego, którym został Konrad Wojnarowski.

Spośród 51 nowo wybranych radnych sejmiku tylko 24 sprawowało tę funkcję w poprzednich kadencjach, pozostali objęli mandat po raz pierwszy. O tym, jakie zadania stawiają sobie w sejmiku radni, mówi Rafał Kowalczyk.

Dodajmy, że mandaty uzyskali w okręgu wyborczym nr 6, obejmującym miasta: Ostrołękę i Siedlce oraz powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski – Janusz Kotowski, Wojciech Kudelski, Teresa Wargocka, Anna Kaszuba, Krzysztof Żochowski, Janina Ewa Orzełowska, Elżbieta Lanc, Krzysztof Chaberski.

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że jednym z priorytetów na kolejną kadencję powinno być kontynuowanie wydatkowania środków europejskich, a także tych z Krajowego Planu Odbudowy.

Ogłoszono przerwę w obradach sejmiku do 14 maja br.

fot. Amina Księżopolska

Miejsce na reklamę

Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz nową wiceprezydent Ostrołęki

0

Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz została nową wiceprezydent Miasta Ostrołęki. Do pełnienia tej funkcji została powołana 7 maja przez prezydenta Pawła Niewiadomskiego. Będzie ona odpowiedzialna m.in za nadzór nad kwestiami opieki społecznej, zdrowia publicznego oraz oświaty.

Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz od 1994 roku jest związana z ostrołęcką opieką społeczną. Zaczynała jako pracownik socjalny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Następnie była specjalistą pracy socjalnej w Wojewódzkim Zespole Pomocy Społecznej odpowiedzialnym za działalność ośrodków pomocy społecznej w województwie ostrołęckim oraz kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – Delegatura w Ostrołęce. W 1999 roku została zastępcą dyrektora ds. pomocy społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, a w 2005 roku jego dyrektorem. Funkcję tę pełniła do 2023 roku, kiedy ponownie objęła stanowisko zastępcy dyrektora MOPR w Ostrołęce.

Fot. UM Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Kurp Burger VEGE – ruszyła 4 edycja konkursu kulinarnego w Lelisie

0

Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie zachęca wszystkich, którzy ukończyli 13 lat, do stworzenia wegetariańskiego, kurpiowskiego burgera. Konkurs skierowany jest do osób indywidualnych, jak również grup, klas, szkół podstawowych, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń oraz sołectw z terenu gminy Lelis, powiatu ostrołęckiego oraz województwa mazowieckiego. Tegoroczna edycja wyróżnia się specjalną wersją wegetariańską.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Katarzyna Gubała – ekoosobowość, ambasadorka vege.

Zgłoszenie uczestnictwa zarówno w konkursie jak i warsztatach kulinarnych odbywa się za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.ckbislelis.pl. i potrwają do 14 maja.

Poinformowała Katarzyna Sęk.

Kulinarny piknik odbędzie się 18 maja w Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie. Parterem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miejsce na reklamę

Nowy prezydent zaprzysiężony – Paweł Niewiadomski poprowadzi miasto

0

Uroczyste zaprzysiężenie nowego prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego odbyło się dzisiaj w ratuszu (7 maja).

Prezydent złożył ślubowanie i zapewnił, że ciężko będzie pracował na rzecz miasta, a ważnym punktem tej pracy będzie dialog z mieszkańcami.

Sesję otworzył radny senior Ryszard Żukowski.

W bieżącej kadencji w Radzie zasiedli: Ewa Krupka, Wojciech Zarzycki, Piotr Bojarski, Wojciech Dobkowski, Anna Gocłowska, Grzegorz Gołaś, Magdalena Jaworowska, Łukasz Kulik, Adam Kurpiewski, Jarosław Łuba, Mariusz Łuba, Mariusz Popielarz, Waldemar Popielarz, Stanisław Szatanek, Bartosz Śnieciński, Piotr Wierzba, Michał Skowroński, Ewa Żebrowska-Rosak, Radosław Żebrowski, Henryk Gut, Ryszard Żukowski.

Przewodniczącym Rady Miasta wybrano ponownie Wojcicha Zarzyckiego. Wiceprzewodniczącymi zostali Mariusz Popielarz i Stanisław Szatanek.

Podczas spotkania podziękowano również ustępującemu prezydentowi Łukaszowi Kulikowi.

Miejsce na reklamę

I sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

0

Piotr Liżewski nowym starostą, wicestarostą – Artur Kozłowski.

Dzisiaj odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Powiatu w Ostrołęce.

W tajnym głosowaniu Piotr Liżewski został wybrany nowym starostą ostrołęckim. Zagłosowało na niego 11 radnych. Dotychczasowy starosta Stanisław Kubeł otrzymał 10 głosów.
Wicestarostą został Artur Kozłowski. Zdobył 11 głosów.

Mówił Piotr Liżewski.

Na przewodniczącego Rady Powiatu wybrano Adama Białobrzeskiego, na którego zagłosowało 11 radnych. Wiceprzewodniczącą została Anna Buczyńska. Otrzymała 11 głosów.

W Radzie Powiatu w Ostrołęce zasiada 21 radnych – Adam Marcin Białobrzeski, Zdzisław Pokora, Stanisław Kubeł, Anna Hanna Buczyńska, Tadeusz Tyszka, Agnieszka Jasionek, Mariola Zalewska, Kazimierz Ścibek, Andrzej Szymczyk, Stanisław Lipka, Daniel Dziekoński, Małgorzata Tabaka, Artur Kozłowski, Henryk Toryfter, Witold Henryk Kuczyński, Piotr Liżewski, Marek Podolak, Krzysztof Parzychowski, Mariusz Prusaczyk, Ewa Rupińska, Dariusz Andrzej Domian.

Miejsce na reklamę

Pierwsza robotyczna operacja raka endometrium przeprowadzona w Ostrołęce

0
Zdjęcja

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny imienia dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce przeprowadził pierwsze robotyczne operacje raka endometrium. Zabiegi te zrealizowano przy użyciu zaawansowanego robota chirurgicznego, co stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia dostępności do nowoczesnych metod leczenia dla pacjentek z regionu zmagających się z tym rodzajem nowotworu.

Operacja została sfinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Implementacja robotyki chirurgicznej w szpitalu w Ostrołęce była możliwa dzięki współpracy z Grupą NEO Hospital. W marcu tego roku grupa wprowadziła robotykę chirurgiczną w modelu podwykonawczym w urologii, co umożliwiło przeprowadzenie innowacyjnych operacji ginekologicznych.

Zabiegi polegały na usunięciu macicy u pacjentek z rozpoznanym rakiem trzonu macicy.

Źródło. www.szpitalnaklinach.pl

Miejsce na reklamę

2-miesięczne praktyki zawodowe w hotelach w Grecji w okresie czerwiec-lipiec 2024 r.

0
PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce zachęca osoby w wieku 15-29 lat, które należą do tzw. grupy NEET (not in employment, education and training) a więc, które nie pracują, nie uczą się i nie dokształcają do udziału w projekcie obejmującym 2-miesięczne praktyki zawodowe w hotelach w Grecji w okresie czerwiec-lipiec 2024 r.

Program projektu w obejmuje indywidualną diagnozę potrzeb, grupowe warsztaty językowe, warsztaty organizacyjne z zakresu motywacji do wyjazdu, obaw oraz oczekiwań przed mobilnością, zarządzania problemami, wsparcia kulturowego – życie i praca za granicą, dwumiesięczne praktyki w zawodach z branży hotelarskiej i gastronomicznej na Krecie i Riwierze Olimpijskiej oraz indywidualne pośrednictwo pracy.

Podczas praktyk zapewniona będzie opieka polskojęzycznej osoby, przeloty, transport, noclegi i pełne wyżywienie o wartości 800 euro miesięcznie. Uczestnicy otrzymają dodatkowo 200 euro kieszonkowego na miesiąc.

Udział w projekcie jest bezpłatny. W celu zgłoszenia należy wysłać formularz rekrutacyjny oraz cv na adres [email protected].

Niezbędne dokumenty oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie PUP.

Miejsce na reklamę