Wykładowcy z Akademii Policji w Szczytnie zatrzymali pijanego kierowcę. Auto miało uszkodzoną oponę i jechało na feldze.
Mówi komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Mundurowi z Myszyńca sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Alkomat wskazał w organizmie 49-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.
Nieodpowiedzialny 49-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Na pomostach CLKS Mazovia Ciechanów 11 maja odbył się III Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego – pierwszego Polaka, który zdobył złoty medal olimpijski w podnoszeniu ciężarów w Tokio w 1960 roku.
Siłownia gościła wielu sztangistów z kraju, a nawet z zagranicy. W tym gronie wystąpiła trójka ostrołęckich sztangistów.
Piętnastoletnia Maja Zera zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji open pań. Jako najmłodsza zawodniczka została wyróżniona pucharem.
W klasyfikacji open mężczyzn Radosław Krupa uplasował się na 10. pozycji, a Dawid Kalwara na 12.
Maja w dwuboju uzyskała 104 kg (45+59) bijąc rekord życiowy w podrzucie o 5 kg, a w dwuboju o 7 kg. Dawid podniósł w dwuboju 159 kg (73+86) i podwyższył wynik w podrzucie o 1 kg i dwuboju również o 1 kg. Radosław wyrwał 87 kg, podrzucił 110 kg, a w dwuboju zgromadził aż 197 kg. Podwyższył wynik rwania o 7 kg, podrzut o 10 kg, a dwubój aż o 17 kg.
Maja ustanowiła dwa rekordy życiowe, Dawid również tyle samo, a Radek trzy rekordy życiowe – podsumował trener Władysław Niedźwiecki.
Ostrołęcki ratusz informuje, że w sprawach ważnych dla mieszkańców, skarg i wniosków w każdy wtorek odbywać się będą spotkania indywidualne z prezydentem lub wiceprezydent Ostrołęki.
Wiceprezydent Miasta Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz przyjmować będzie w godzinach 15 – 16 w pokoju nr 202 na II piętrze urzędu.
Prezydent Miasta Pawła Niewiadomski przyjmować będzie w godzinach 16 – 17 w pokoju 121 na I piętrze.
Każde spotkanie wymaga uprzedniego umówienia telefonicznego pod numerem 29 764 68 21 lub mailowo [email protected].
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ostrołęce zaprasza 15 maja w godz. 10 – 12:15 na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji.
Celem wydarzenia będzie przekazanie uczestnikom informacji w jaki sposób mogą sfinansować szkolenia, kursy i studia podyplomowe za pomocą Funduszy Europejskich.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy ul. Piłsudskiego 38. Zapisy do 13 maja do godziny 12 za pomocą elektronicznego formularza. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku pytań możliwy kontakt pod adresem mailowym [email protected] lub pod numerem tel. 22 542 27 15.
Spotkanie informacyjne skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych dostępnymi formami wsparcia na podnoszenie kwalifikacji.
Zakrapiane alkoholem spotkanie dwóch mężczyzn skończyło się zarzutem rozboju dla jednego z nich. Sprawca został zatrzymany przez ostrowskich policjantów niedługo po zgłoszonym przestępstwie.
W nocy z wtorku na środę dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie zaatakowanym na ulicy. Miał stracić telefon.
Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci i z pokrzywdzonym 50-latkiem (ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie) ustalili, że mężczyzna pił alkohol ze znajomym. Chciał wrócić do domu, wtedy jego 41-letni kompan używając siły zabrał mu telefon komórkowy i uciekł.
Policjanci patrolowali pobliskie ulice i zatrzymali sprawcę. 41-latek miał przy sobie ukradziony telefon. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,3 promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu.
Po wytrzeźwieniu 41-latka prokurator przedstawił mu zarzut dokonania rozboju na 50-latku. Zastosował wobec niego dozór policyjny z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.
Za przestępstwo rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwy mieszkaniec Warszawy sterował łodzią motorową na Narwi. Zatrzymali go policyjni wodniacy.
Policjanci z Pułtuska dbając o bezpieczeństwo nad wodą sprawdzają stan trzeźwości osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających.
W ostatnich dniach funkcjonariusze patrolu wodnego na wysokości Dzierżenina zatrzymali do kontroli sterującego łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Kierował nią 46-letni mieszkaniec Warszawy. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu jego w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym.
Policja apeluje o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.
Trwają przygotowania do imprezy pod nazwą 'Spływ na byle czym’ organizowanej w Kamiance w gminie Rzekuń. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 czerwca. Do udziału w zabawie zapraszają stowarzyszenie Projekt Radomir, Agama Team, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu i Gmina Rzekuń. Mówi wójt Bartosz Podoloak.
Założenie zabawy jest proste, każda startująca drużyna musi wybudować obiekt, który utrzyma się na wodzie oraz pokona odległość ok. 300 metrów po Narwi. Dodatkowym atutem będzie ciekawy wygląd. Zawody artystycznie uświetni przegląd szanty. Zespoły które chciałby wziąć w nim udział i powalczyć o nagrody powinny zgłosić się dzwoniąc pod wybrany numer: 600 262 753 lub 607 084 012.
W ramach atrakcji piknikowych m.in można będzie łodzią, rekreacyjnie popływać po Narwi czy skosztować lokalnych smakołyków. Zaplanowano też atrakcje dla najmłodszych.
Zapisy na spływ do 21 czerwca przyjmowane są przez formularz elektroniczny.
Unia Europejska stoi na straży wolności i pluralizmu mediów jako filarów nowoczesnej demokracji oraz czynników sprzyjających swobodnej i otwartej debacie.
Wolność i pluralizm mediów zapewniają przepływ informacji i odgrywają kluczową rolę w rozliczaniu władzy. Komisja zintensyfikowała prace w tej dziedzinie, umieszczając wolność mediów w centrum swoich sprawozdań na temat praworządności i nadal finansując różnorodne projekty przynoszące wymierne rezultaty. Komisja zaplanowała również kluczowe inicjatywy mające na celu poprawę pracy i bezpieczeństwa dziennikarzy oraz przyjęła plan działania mający na celu wspieranie rentownego ekosystemu medialnego.
Zobowiązania Unii Europejskiej do poszanowania wolności i pluralizmu mediów oraz do przestrzegania wolności wypowiedzi – która obejmuje prawo do otrzymywania i przekazywania informacji bez ingerencji władz publicznych – są zapisane w art. 11 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej (.pdf), który odzwierciedla art. 10 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
Kilkanaście minut wystarczyło policjantom z Ostrołęki na zatrzymanie podejrzanych o podpalenie wiaty śmietnikowej na osiedlu Centrum. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Wiata spłonęła w nocy. Policja ustaliła, że w jej rejonie przebywały dwie osoby.
Poinformował komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.