Strona główna Blog Strona 714

Tupolev na MotoMoster Ostrołęka (zdjęcia)

0

Zespół Tupolev wystąpił podczas imprezy MotoMonster Ostrołęka 2024. Ich muzyka porwała tłum zgromadzony pod sceną, przypominając o potędze prawdziwego rock’n’rolla. Oni sami w swoim rodzinnym mieście występowali ostatni raz 3 lata temu.

Ich występ był jak oddech świeżego powietrza w gorący, pełen emocji dzień MotoMonster. Energetyczne brzmienie, charakterystyczny wokal i dynamiczne riffy sprawiły, że każdy moment był pełen ekscytacji i niepowtarzalnych doświadczeń, których może dostarczyć tylko muzyka grana na żywo. Formacja obecnie pracuje nad drugim krążkiem. Ostrołęczanie mieli okazję wysłuchać kilku nowych utworów.

Podkreśla wokalista Tomasz Samsel, któremu na scenie towarzyszą Włodzimierz Małaszek, Marek Macierakowski, Przemysław Cikacz i Konrad Konert.

Foto. Robert Kępisty.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Wielki finał zbiórki 'Winda dla Jakuba’

0

Blisko 12 730 zł zebrano podczas charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej – Gramy dla Jakuba. To wystarczy na zakup i montaż windy dla niepełnosprawnego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, by mógł opuszczać dom.

Impreza odbyła się 12 maja na boisku przy Szkole Podstawowej w Obierwi. Było szereg atrakcji.

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w kategorii open wygrała drużyna z Chudka.

Najlepszymi zostali: strzelcem – Bartosz Rogoziński (Tamers), bramkarzem – Daniel Dziekoński (SBZ Moto), zawodnikiem – Dominik Stachalek (Chudek).

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Kurs w Austrii

Chcesz poszerzyć swoje kompetencje w pracy z młodzieżą? Weź udział w intensywnym kursie treningowym, który pomoże Ci budować kompetencje w organizowaniu, wdrażaniu i ocenianiu działań edukacyjnych. Celem projektu jest wyposażenie pracowników młodzieżowych w zestaw nowoczesnych i angażujących metod uczenia się oraz w narzędzia potrzebne do autorefleksji na temat rozwoju zawodowego.

Wybrani uczestnicy będą odpowiedzialni za organizację wydarzenia (seminarium, warsztaty itp.) dla lokalnej społeczności w ciągu półtora miesiąca po zakończeniu szkolenia oraz za prowadzenie działań upowszechniających i eksponujących projekt.

Aplikować mogą osoby pracujące z młodzieżą, trenerzy, liderzy młodzieżowi i edukatorzy.
Wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania oraz wyżywienia. Koszty podróży dla osób podróżujących z Polski zostaną zwrócone do kwoty 180 EUR (210 EUR w przypadku podróży ekonomicznej).

Miejsce na reklamę

MotoMonster 2024 – ostrołęczanie zachwyceni wydarzeniem (zdjęcia)

0

W Ostrołęce, w dniach 11 i 12 maja, odbyła się impreza dla miłośników dźwięku silników i gitarowego brzmienia – MotoMonster 2024! Podczas zabawy zbierano pieniądze na leczenie Dominika Woźniaka. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Moto Mikołaje.

Artystycznie spotkanie uświetnili: Maja Bogucka i Droga Na Ostrołękę, Machin, LOFER, Tupolev, Rusty Head, The Suits, Rokker oraz niekwestionowany król polskiego rapu – Pih.

Drugiego dnia MotoMonster rozpoczęło się widowiskową paradą ulicami miasta, w której wzięła udział rekordowa ilość pojazdów od motocykli, przez auta zabytkowe i amerykańskie po pojazdy służb mundurowych. Można było również podziwiać niezwykłe pokazy akrobacji motocyklowej w wykonaniu ekipy Level Hard. Fani kuchni świata mogli natomiast spróbować przysmaków serwowanych w Food truckach.

Fot. Robert Kozera

Miejsce na reklamę

Nielegalne automaty do gier hazardowych

0

Automaty do organizowania nielegalnych gier hazardowych zabezpieczono w Przasnyszu. Właścicielom grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego przasnyskiej Komendy Powiatowej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali salon gier. Zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz gotówkę – ponad 6000 zł. Mówi mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

fot. KPP Przasnysz

Miejsce na reklamę

Ostrołęccy kryminalni zaopiekowali się zagubionym mężczyzną

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

W sobotę wieczorem policjanci patrolując rejon galerii handlowej w Ostrołęce zwrócili uwagę na starszego mężczyznę, który sprawiał wrażenie zagubionego. Nie mógł sobie przypomnieć w jaki sposób znalazł się w tym miejscu, a kontakt z nim był utrudniony.

Poinformował komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

KURPIOWSKI JANTAR W RINGO PO RAZ SZESNASTY W GMINIE LELIS (zdjęcia)

0

Około 150 zawodników wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju w Ringo 'Kurpiowski Jantar”.

Zawody rozegrano 11 maja na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie. Rywalizowali zawodnicy z 13 szkół i klubów sportowych z całego kraju, m. in. z Miłek, Goszczyna, Mogielnicy, Warszawy, Wyszkowa. Mówi Sylwia Smilgin Kamińska, członkini zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego 'Nasiadki, który był organizatorem turnieju.

Turniej sfinansowano ze środków Samorząda Województwa Mazowieckiego.

Wyniki turnieju

Kategoria: Żak

  1. Białkowski Aleksander – UKS Goszczyn
  2. Osiński Antonii – UKS Goszczyn
  3. Pierzchała Kacper – SP Olszewka
  4. Pietrzak Aleksander – UKS Goszczyn
  5. Broders Ernest – WTR
  6. Chorąży Maciej – SP Lelis

Kategoria: Żaczka

  1. Janus Julita – PSP Olkowice
  2. Tłomacka Zuzanna – LUKS Nasiadki
  3. Sokołowska Lena – KS 'VICTORIA” Miłki
  4. Siurnik Wiktoria – PSP Olkowice
  5. Marczak Emilia – UKS Goszczyn
  6. Białkowska Zuzanna – UKS Goszczyn

Kategoria: Młodzik

  1. Teklak Anatol – UKS Mogielnica
  2. Bacławski Bartosz – LUKS Nasiadki
  3. Wiski Kacper – LUKS Nasiadki
  4. Kiliański Michał – PSP Olkowice
  5. Lewandowski Kacper – PSP Olkowice
  6. Dupczyk Kacper – UKS Goszczyn

Kategoria: Młodziczka

  1. Wierzbicka Lena – UKS Goszczyn
  2. Wiska Wiktoria – LUKS Nasiadki
  3. Różycka Zuzanna – SP Olszewka
  4. Nowakowska Alicja – SP Lelis
  5. Subczyńska Dominika – SP Dąbrówka
  6. Karczewska Zofia – SP Łęg Przedmiejski

Kategoria: Kadet

  1. Mrozek Błażej – LUKS Nasiadki
  2. Biedrzycki Szymon – SP Lelis
  3. Bieńkowski Aleks – Niezrzeszony
  4. Szczubełek Jakub – SP Łęg Starościński
  5. Rumiński Aleksander – SP Łęg Starościński
  6. Wołosz Aleksander – Niezrzeszony

Kategoria: Kadetka

  1. Białkowska Anna – UKS Goszczyn
  2. Trzaska Amelia – PSP Olkowice
  3. Pabich Oliwia – SP Lelis
  4. Majewska Julia – PSP Olkowice
  5. Kudlak Zuzanna – UKS Goszczyn
  6. Nalewajek Martyna – SP Łęg Przedmiejski

Kategoria: Klasa Otwarta Kobiet

  1. Gałązka Paulina – Wyszków
  2. Urbańska Kamila – Bartoszyce
  3. Zbrożek Patrycja – WTR
  4. Tchorzewska Joanna – WTR
  5. Laskowska Julia – KTR
  6. Kowalczyk Anna – Łęg Przedmiejski

Kategoria: Klasa Otwarta Mężczyzn

  1. Teklak Andrzej – Mogielnica
  2. Surgiewicz Konrad – KTR
  3. Brzeski Kacper – KTR

Kategoria: Trójki mieszane do lat 10

  1. Białkowski Aleksander, Osiński Antonii, Marczak Emilia – UKS Goszczyn
  2. Pietrzak Aleksander, Białkowska Zuzanna, Iwanicka Wiktoria – UKS Goszczyn
  3. Sokołowska Lena, Sobczak Antonii, Golonka Alicja – KS 'VICTORIA” Miłki

Kategoria: Dwójki chłopców do lat 13

  1. Teklak Anatol, Kiliański Michał – UKS Mogielnica, PSP Olkowice
  2. Wiski Kacper, Bacławski Bartosz – LUKS Nasiadki
  3. Konapel Piotr, Lewandowski Kacper – PSP Olkowice

Kategoria: Dwójki dziewcząt do lat 13

  1. Białkowska Zofia, Wierzbicka Lena – UKS Goszczyn
  2. Mrozek Lena, Wiska Wiktora – LUKS Nasiadki
  3. Różycka Zuzanna, Julia Dębęk – SP Olszewka

Kategoria: Dwójki chłopców do lat 15

  1. Mrozek Błażej, Biedrzycki Szymon -LUKS Nasiadki, SP Lelis
  2. Wołosz Aleksander, Bieńkowski Aleks – Niezrzeszeni
  3. Rumiński Aleksander, Szczubełek Jakub -SP Łęg Starościński.

Kategoria: Dwójki dziewcząt do lat 15

  1. Trzaska Amelia, Majewska Julia – PSP Olkowice
  2. Białkowska Anna, Kudlak Zuzanna – UKS Goszczyn
  3. Malczewska Maja, Sofińska Diana – UKS Goszczyn

Kategoria: Dwójki kobiet

  1. Gałązka Paulina, Urbańska Kamila Wyszków – Bartoszyce
  2. Gromek Kornelia, Laskowska Julia – KTR Jantar
  3. Tchórzewska Joanna, Zbrożek Patrycja – WTR

Najlepszy zawodnik XVI Ogólnopolskiego Turnieju w Ringo KURPIOWSKI JANTAR: Anatol Teklak- Uczniowski Klub Sportowy MOGIELANKA.
Najlepsza zawodniczka XVI Ogólnopolskiego Turnieju w Ringo KURPIOWSKI JANTAR: Lena Wierzbicka – Uczniowski Klub Sportowy GOSZCZYN.

fot. Mariusz Wangryn

Miejsce na reklamę

Odznaki i medale dla zasłużonych

0

Odznaki 'Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”, które otrzymali: Mieczysław Konrad Olszewski, Krystyna Psarska-Majkowska, Wiesław Kędzierski oraz pośmiertnie Henryk Krauze zostały wręczone podczas uroczystej Sesji Rady Miasta. W imieniu zmarłego ojca, wyróżnienie odebrał syn – Andrzej Krauze.

Była to również dobra okazja do wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymało je siedem osób oraz jeden podmiot zbiorowy. Tegorocznymi laureatami zostali: Mariola Kuśmierczyk, Teresa Pabich, Ewa Bucińska, Martyna Grzelecka, Aldona Stepnowska, Daniel Eysymont, Maciej Perzanowski oraz Zespół teatralny 'Promyki Dziesiątki”.

Danuta Rawa oraz Wiesław Kędzierski otrzymali wyróżnienia przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – medale Pro Masovia.

Uroczysta Sesja Rady Miasta odbyła się 12 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Miejsce na reklamę

Uroczysta Sesja Rady Miasta

0

Uroczysta Sesja Rady Miasta odbyła się 12 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury. Okazją do świętowania była 651 rocznica nadania Ostrołęce praw miejskich. Mówi Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady.

Prezydent Paweł Niewiadomski podczas swojego przemówienia nawiązał m.in. do historii miasta, wspomniał o jubileuszu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz wskazał kierunki rozwoju Ostrołęki.

Zwieńczeniem spotkania był montaż słowno-muzyczny 'Przyszłość zaczyna się teraz. Jutro zaczyna się dziś. Dziś, jutro, zawsze Europa – 20 lat Polski w Unii Europejskiej’ w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Ostrołęce.

Uroczystą sesję w Ostrołęckim Centrum Kultury poprzedziła msza święta w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

Fot. UM Ostrołęki

Miejsce na reklamę