Strona główna Blog Strona 688

MŻW zaprasza na mecze Polaków na Euro!

0

Na wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji na Euro 2024 zaprasza Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wszystkie mecze biało-czerwonych na dużym ekranie w sali kinowej. Wstęp jest bezpłatny.

W najbliższy piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną 2024 w Niemczech. Polska znalazła się w niełatwej grupie z Holandią, Francją i Austrią. Pierwsze spotkanie biało-czerwonych już w niedzielę 16 czerwca o godz. 15. Zmierzą się z Holendrami.

Muzeum zachęca również do oglądania wystaw. Przed meczem bądź w czasie przerwy będzie można zwiedzić czasową wystawę pt. 'Pierwszy mecz, pierwszy gol. Lwowskie początki polskiego futbolu’, która przybliża historię pionierskich czasów polskiej piłki nożnej we Lwowie przed odzyskaniem niepodległości, w latach 1894-1918.’

Lwów to symbol dla naszej historii. Nie sposób wyobrazić sobie polskiej kultury i polskości w ogóle bez spuścizny, którą wniosło do dziejów to miasto i związani z nim przez stulecia ludzie.

Lwów to także kolebka polskiego sportu. To tam narodziły się pierwsza polska organizacja sportowa – Towarzystwo Gimnastyczne 'Sokół’, pierwsze kluby akademickie i piłkarskie, a także polskie harcerstwo.

14 lipca 1894 roku na boisku 'Sokoła’ w Parku Stryjskim odbył się pierwszy na ziemiach polskich mecz piłkarski.

Miejsce na reklamę

Strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sportów letnich w podnoszeniu ciężarów

0

ATLECI UKS Ostrołęka brali udział w strefowych eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sportów letnich w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się 8 czerwca w Centrum Sportowym Raszyn. Sztangistki i sztangiści od 16 do 17 lat walczyli w 4 strefach utworzonych z klubów z całej Polski.

Po uzyskanie kwalifikacji do Raszyna pod okiem trenera Karola Janczewskiego udali się ostrołęccy atleci Julia Stachurska i Stanisław Winnicki.

Julia w kategorii wagowej wynikiem 141 kg (63+78) w dwuboju wygrała i zagwarantowała sobie udział w Olimpiadzie. Stanisław startował w kategorii wagowej 73 kg i zgromadził w dwuboju 117 kg (46+71), przy okazji ustanawiając rekord życiowy w podrzucie. On jednak musi poczekać na wyniki ze wszystkich stref kwalifikacyjnych – poinformował trener Władysław Niedźwiecki.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich odbędzie się w dniach 4-7 lipca w Biłgoraju.

fot. UKS Atleta

Miejsce na reklamę

Samorząd Mazowsza nagrodzi startupy

0

Ruszyła kolejna edycja konkursu 'Startuj z Mazowsza”. Pula nagród to 90 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca br.

To już 6. edycja konkursu 'Startuj z Mazowsza” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Skierowany jest do startupów tworzących nowe technologie, produkty i usługi.

Do udziału w konkursie zaprasza marszałek Adam Struzik.

Szczegóły nas stronie mazovia.pl.

Miejsce na reklamę

Dzielnicowi patrolują ogródki działkowe

0

Policjanci patrolują ogródki działkowe w Ostrołęce. Apelują do właścicieli o lepsze zabezpieczanie mienia.

Mówi komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Właściciele mają również duży wpływ na bezpieczeństwo – podkreśla policja.

Policja przypomina, aby nawet podczas prac na działce nie zostawiać bez nadzoru pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Eurobarometr: gospodarczy optymizm

Mimo obawy o bezpieczeństwo Europejczycy coraz lepiej oceniają kierunki i perspektywy rozwoju gospodarczego na kontynencie.

Najnowsze standardowe badanie Eurobarometr pokazuje, że Europejczycy chcą, aby UE była silniejsza i bardziej niezależna, zwłaszcza w obliczu obecnych globalnych wyzwań, podczas gdy coraz bardziej optymistycznie odnoszą się do przyszłości.

Oczekiwania dotyczące silniejszej, bardziej niezależnej i odpornej UE

Ponad trzy czwarte Europejczyków (77 proc.) opowiada się za wspólną polityką obrony i bezpieczeństwa wśród państw UE, natomiast ponad siedmiu na dziesięciu obywateli UE (71 proc.) zgadza się, że UE musi zwiększyć swoją zdolność do produkcji sprzętu wojskowego. Jednocześnie prawie siedmiu na dziesięciu obywateli UE (69 proc.) zajmuje się wspólną polityką zagraniczną państw członkowskich. Ponad dwie trzecie obywateli zgadza się, że UE jest miejscem stabilności w niespokojnym świecie (67 proc.) oraz że UE dysponuje wystarczającymi uprawnieniami i narzędziami, by bronić interesów gospodarczych Europy w gospodarce światowej (69 proc.).

Według Europejczyków bezpieczeństwo i obrona (34 proc.) są priorytetowym obszarem działań UE w perspektywie średnioterminowej, a w dalszej kolejności zajmują klimat i środowisko (30 proc.). Zdrowie (26 proc.) zajmuje trzecie miejsce, gospodarka i migracja – na pierwszym miejscu (po 25 proc.). Jednocześnie prawie połowa (46 proc.) wszystkich obywateli uważa, że zapewnienie pokoju i stabilności będzie miało największy pozytywny wpływ na ich życie w perspektywie krótkoterminowej, a następnie zabezpieczenie dostaw żywności, zdrowia i przemysłu w UE (28 proc.), tworzenie większej liczby miejsc pracy i zarządzanie migracją (26 proc.).

Więcej w temacie na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Miejsce na reklamę

52 Mistrzostwa Polski w Ringo 2024 (zdjęcia)

0

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z powiatu ostrołęckiego na 52 Mistrzostwach Polski w Ringo. Zdobyli trzy medale złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Chłopcy w kategorii dwójki szkolne do lat 13 powtórzyli zeszłoroczny sukces i obronili tytuł mistrzowski.

Zawody rozegrano 8 czerwca na stadionie Centrum Sportu w Szamotułach.

Reprezentacja Powiatu Ostrołęckiego to uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Nasiadkach, zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego 'Nasiadki”.

W kategorii młodzik drugie miejsce zajął Bartosz Bacławski, wśród młodziczek trzecia była Anna Nasiadka.

W kategorii juniorka drugie miejsce walczyła Kornelia Gromek, a trzecie Paula Nasiadka.

W kategorii weteranki zwyciężyła Sylwia Smilgin-Kamińska.

W dwójkach dziewcząt do lat 13 wygrały Wiktoria Wiska i Anna Nasiadka, a wśród chłopców tytuł mistrzowski obronili Bartosz Bacławski i Kacper Wiski.

fot. LUKS 'Nasiadki”

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

II sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

0

II sesja Rady Powiatu w Ostrołęce odbędzie się 13 czerwca. Rozpocznie się o godz. 12 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

Porządek obrad przewiduje m.in. wybór wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, delegowania radnego do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, powołania Komisji Rewizyjnej, ustalenia składów osobowych stałych komisji.

Miejsce na reklamę

Festyn z okazji 65-lecia Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

0

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa istnieje już 65 lat. Z okazji jubileuszu organizuje festyn.

Zaprasza 15 czerwca na parking przed budynkiem OSM przy ul. Gen. J. Hallera 13. Początek o godz. 13. Przygotowano mnóstwo atrakcji.

Miejsce na reklamę

ŚMIERTELNY WYPADEK W POWIECIE PRZASNYSKIM

0

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano w miejscowości Zaręby. Śmierć poniósł 30-letni mężczyzna.

Poinformowała mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu.

fot. KPP Przasnysz

Miejsce na reklamę