Strona główna Blog Strona 665

Zespół Sechmet z wyróżnieniem na goworowskim festiwalu

0

Zespół Sechmet, który tworzą uczniowie szkoły 'Lekcje Gitary Ostrołęka’ zdobył wyróżnienie na
XXIX festiwalu muzycznym Goworowo na Rockowo, który odbył się 7 lipca na placu nad rzeką Orz.

Mówił Piotr Sierzputowski, właściciel szkoły.

Na goworowskiej scenie zaprezentowało się ponad 20 zespołów. Pierwsze miejsce zdobyła formacja No One Leaves, drugie Silvertale Fox, a trzecie Blues Noise.

Organizatorem festiwalu był GOKSiR w Goworowie, partnerem wydarzenia Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze Serce Polski, a współorganizatorem Powiat Ostrołęcki.

Festiwal 'Goworowo na Rockowo’ to nie tylko muzyka, ale także wspaniała atmosfera. Zainteresowanie wydarzeniem rokrocznie udowadnia, że rockowe klimaty wciąż mają wiernych fanów i potrafią zjednoczyć ludzi w niezapomnianej zabawie.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Meta pod lupą KE

KE poinformowała przedsiębiorstwo Meta, że według wstępnych ustaleń jego model reklamy 'pay or consent” (’zapłać lub wyraź zgodę”) jest niezgodny z aktem o rynkach cyfrowych (DMA)

Komisja stoi na wstępnym stanowisku, że model wymusza na użytkownikach zgodę na łączenie danych osobowych, nie oferując jednocześnie mniej spersonalizowanej, lecz równoważnej alternatywy dla mediów społecznościowych dostarczanych przez Meta.

Wiele platform internetowych przetwarza do celów reklamy dane osobowe użytkowników, którzy korzystają z ich usług i usług świadczonych przez osoby trzecie. Dzięki dominującej pozycji na rynkach cyfrowych strażnicy dostępu mogą narzucać warunki świadczenia usług dużej liczbie użytkowników, co umożliwia im gromadzenie ogromnych ilości danych osobowych. Zyskują w ten sposób potencjalną przewagę nad konkurencją, która nie ma dostępu do tak dużej ilości danych. To z kolei bardzo ogranicza możliwości w świadczeniu internetowych usług reklamowych i usług w zakresie serwisów społecznościowych.

Przekazanie wstępnych ustaleń Komisji do Meta jest równoznaczne z poinformowaniem przedsiębiorstwa, że jego działania naruszają przepisy aktu DMA. Więcej w temacie na stronie internetowej Komisji Europejskiej przedstawicielstwa w Polsce.

Miejsce na reklamę

ŚWIĘTO POLICJI W OSTROŁĘCE

0

Na obchody swojego święta zaprasza mieszkańców policja w Ostrołęce. Odbędą się 15 lipca.

Będzie uroczysty apel i festyn.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Już jest nowy album Związku Kurpiów

0

’Kurpie/Ostrołęka w starej fotografii’ to tytuł najnowszego wydawnictwa Związku Kurpiów, które ukazało się dzięki zaangażowaniu mieszkańców regionu. To oni dostarczyli zdjęcia, które obecnie prezentowane są w książce i na wystawie.

Do konkursu zgłoszono blisko 250 fotografii. Wiele też nadesłano poza nim.

Podkreśla Iwona Choroszewska- Zyśk, prezeska Związku Kurpiów.

Album 'Kurpie i Ostrołęka w starej fotografii’ ukazał się w wersji polsko-angielskiej.

Miejsce na reklamę

Twórcze spotkania wakacyjne ‘Etnodizajn po kurpiowsku”

0

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce rusza cykl wakacyjnych spotkań twórczych 'Etnodizajn po kurpiowsku’.

Mówi Martyna Lewandowska.

Pierwsze w tym sezonie spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Hasłem przewodnim będzie 'Coś z niczego – decoupage na słoiczkach”.

Muzealnicy pokażą jak zwykły, szklany słoik można zamienić w oryginalny pojemnik do przechowywania różnych przedmiotów. Taka autorska dekoracja z wykorzystaniem elementów wycinanki kurpiowskiej
znajdzie zastosowanie w każdym wnętrzu.

Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43. Liczba miejsc jest ograniczona. Opłata 15 zł od osoby.

Miejsce na reklamę

Ruszyły zapisy na turniej siatkówki na trawie!

0

Już można zapisywać się na 'Polówkę’. Ósma edycja turnieju piłki siatkowej na trawie w Obierwi odbędzie się 10 sierpnia.

Drużyny składają się z 3 zawodników i mogą być mieszane, damsko-męskie. Zawody skierowane do osób, które ukończyły 16 rok życia.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 sierpnia telefonicznie 607 084 012 lub na adres e-mail: [email protected].

Miejsce na reklamę

ŚWIĘTO 5 MAZOWIECKIEJ BRYGADY OT (zdjęcia)

0

W ciechanowskich koszarach odbyły się obchody święta 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Były połączone z przysięgą wojskową ponad 115 nowych żołnierzy. W wydarzeniu uczestniczył dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk.

Wśród ponad 115 nowych ochotników z północnego Mazowsza byli uczniowie, studenci, pracownicy lotniska, pracownik stoczni, listonosz, stomatolog, trener judo i prawnik hobbystycznie zajmujący się projektowaniem gier wojennych. Blisko 80% uczestników szkolenia podstawowego w ramach I tury 'Wakacji z WOT”, to osoby w wieku 18-20 lat.

Podczas uroczystości Dowódca WOT odczytał list skierowany do mazowieckich terytorialsów przez Ministra Obrony Narodowej, Władysława Kosiniaka Kamysza. Z okazji ich podwójnego święta wyraził słowa uznania i szacunku dla potrzebnej i ważnej dla społeczeństwa służby, zaangażowania i oddania sprawom obronności oraz pracy na rzecz swojej 'małej Ojczyzny”.

Dowódca płk dr Paweł Lech uhonorował odznaką pamiątkową 5 MBOT Dowódcę WOT, z kolei zastępca Dowódcy Brygady ppłk Grzegorz Podolszański odebrał srebrny medal 'Za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta RP. Po raz pierwszy nadano Tytuł Honorowy 'Zasłużony Żołnierz Obrony Terytorialnej” – otrzymał go sierż. Adam z kompanii szkolnej w Ciechanowie oraz st. kpr. Sylwia z 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie. Pamiątkowe ryngrafy oraz wyróżnienia otrzymali pracodawcy żołnierzy i firmy wspierające rozwój 5 Mazowieckiej BOT: Cedrob S.A., Norcospectra, Plon i Urodzaj.

Po części oficjalnej zakończonej defiladą pododdziałów i koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia odbył się piknik wojskowy.

fot. 5 MBOT

Miejsce na reklamę

Duża rekrutacja w Służbie Więziennej!

0

Mazowiecka Służba Więzienna prowadzi nabór do służby w zakładach karnych i aresztach śledczych. Obecnie poszukiwani są m.in. strażnicy, wychowawcy, kwatermistrzowie, informatycy, psychologowie, a nawet pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Funkcjonariusz Służby Więziennej to zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Praca za wysokim murem budzi ciekawość i zainteresowanie wielu młodych ludzi, którzy starają się o przyjęcie do służby.

Głównym celem pracy funkcjonariusza Służby Więziennej jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w miejscach, w których przebywają osoby osadzone w jednostkach penitencjarnych, czyli aresztach śledczych i zakładach karnych oraz resocjalizacja skazanych.

Szczegóły pod numerem telefonu 695 886 606, gdzie specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji oraz na stronie www.sw.gov.pl/praca-oferty/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-w-warszawie

Miejsce na reklamę

Zaginął Mateusz Żebrowski

0

Policja poszukuje Mateusza Żebrowskiego. Siedemnastolatek ostatni raz był widziany 7 lipca w rejonie ul. Spokojnej w Ostrołęce.

Rysopis: 170 cm wzrostu, średnia budowa ciała, włosy krótkie koloru blond, oczy niebieskie.

Ktokolwiek może pomóc w ustalaniu jego miejsca pobytu proszony jest o kontakt z policją w Ostrołęce, telefon 47 704 14 24.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Iwona Choroszewska-Zyśk

0

Album pt. Kurpie/Ostrołęka w starej fotografii ukazał się pod szyldem Związku Kurpiów. Towarzysz mu wystawa mobilna, obecnie prezentowana jest w Muzeum – Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Na 88,5 FM z prezeską Stowarzyszenia Iwoną Choroszewską – Zyśk rozmawiała Marta Mierzejewska.

Miejsce na reklamę