Strona główna Blog Strona 663

Gra terenowa 'Powstanie Warszawskie”

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zachęca do udziału w grze terenowej 'Powstanie Warszawskie’. Odbędzie się 4 sierpnia w ramach obchodów 80. rocznicy jego wybuchu.

Na trasie będą ciekawe zadania. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni.

Zaplanowano dwie trasy: team pieszy, będzie miał do pokonania ok. 10 km oraz team rowerowy – ok. 20 km.

Uczestnicy będą mieli za zadanie wypełnić kartę z pytaniami i końcowym hasłem do wpisania. Liczyć się będzie czas oraz liczba zdobytych punktów.

Udział w grze jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są online do 2 sierpnia. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem.

Miejsce na reklamę

Obchody Święta Policji w KPP w Makowie Mazowieckim (zdjęcia)

0

Uroczyste obchody 105 rocznicy powołania Policji Państwowej odbyły się w środę w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awansowało ponad 30 funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy Policji otrzymał Krzyż Niepodległości Pierwszej Klasy z Gwiazdą nadany przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów na wniosek Zarządu wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. Przyznawany jest osobom za szczególne zasługi patriotyczne i niepodległościowe oraz za aktywne działanie na rzecz NSZZ Policjantów.

Z okazji Święta Policji decyzją Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Radomiu medalami związkowymi zostali odznaczeni: kom. Adam Rzeczkowski – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, podkom. Monika Winnik – oficer prasowy, st. asp. – asystent Wydziału Ruchu Drogowego, asp. Katarzyna Ruszczyńska – asystent zespołu ds. wykroczeń, asp. Marek Grabowski – dyżurny makowskiej policji.

Marszałek województwa mazowieckiego odznaczył Medalem Pro Masovia dwoje pracowników cywilnych oraz funkcjonariusza za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. Otrzymali je Jolanta Rutkowska – pełnomocnik ds. OIN, Agnieszka Nienałtowska – starszy technik w Wydziale Kryminalnym oraz mł. asp. Tomasz Wyrzykowski – kontroler Wydziału Ruchu Drogowego.

fot. KPP Maków Mazowiecki

Miejsce na reklamę

Student idzie do pracy w wakacje. Co ze składkami ZUS?

0

Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej, że za studenta do ukończenia 26. roku życia nie muszą opłacać składek z takiej umowy.

Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Jeśli student podpisze umowę zlecenia z własnym pracodawcą albo z innym podmiotem, ale będzie wykonywać pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostaje w stosunku pracy, to z takiej umowy trzeba opłacić wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Podstawę oskładkowania stanowić będzie suma wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę oraz umowy zlecenia.

Po ukończeniu 26 lat przez studenta lub gdy utracił on status studenta, bo np. w czerwcu obronił licencjat i od października rozpoczyna uzupełniające studia magisterskie, zleceniodawca będzie musiał zgłosić go do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Tym samym student będzie obowiązkowo podlegać ubezpieczeniom: emerytalnemu, rentowemu, wypadkowemu
i zdrowotnemu z wyjątkiem ubezpieczenia chorobowego, które jest dobrowolne.
Objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, z którego są wypłacane np. zasiłki chorobowe
i macierzyńskie następuje na wniosek zleceniobiorcy (studenta) zgłoszony do zleceniodawcy.

Status studenta traci się także po obronie pracy dyplomowej, a jeśli nie ma takiej obrony np. na kierunkach lekarskich, to studentem jest się do dnia zdania ostatniego egzaminu. Z kolei studenci farmacji zachowują status studenta do ostatniego dnia obowiązkowych praktyk. Co ważne osoba, która uczy się na studiach doktoranckich lub podyplomowych, nie jest studentem według przepisów ubezpieczeniowych, nawet jeśli ma mniej niż 26 lat.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Staż w ESMA

ESMA prowadzi nabór na płatne staże przeznaczone dla studentów i absolwentów kierunków związanych z ekonomią, finansami, prawem oraz bankowością.

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) to agencja UE, która tworzy ramy funkcjonowania rynków kapitałowych oraz stoi na straży stabilności europejskiego systemu finansowego. Jej siedziba mieści się w Paryżu.

Staże trwają od 6 do 12 miesięcy (w zależności od oferty).

Obszar staży to ekonomia i informatyka, prawo, wsparcie administracyjne;

Na staże do ESMA aplikować mogą obywatele państw UE lub krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy ukończyli co najmniej studia I-go stopnia oraz świetnie znają j. angielski.

Stażyści ESMA otrzymują wynagrodzenie w wysokości od 1252.53 do 1878.80 euro (w zależności od poziomu wykształcenia).

Żeby wziąć udział w rekrutacji na staż, wejdź na stronie ESMA, załóż konto kandydata i aplikuj na jedną z wybranych ofert.

Miejsce na reklamę

Nowe boisko przy ul. Witosa

0

Budowa boiska piłkarskiego na terenie kompleksu sportowego przy ul. Witosa w Ostrołęce dobiegła końca.

Zadanie obejmowało wykonanie prac budowlanych w celu stworzenia miejsca pod boisko trawiaste o wymiarach 105×68 m, co daje pełnowymiarowy obiekt piłkarski. Jak informuje ratusz, boisko wyposażono w kompleksowy system podlewania trawy, wzdłuż podłużnych boków boiska i za bramkami zachowano niezbędne strefy bezpieczeństwa. Za bramką wschodnią zapewniono miejsce do rozgrzewek o nawierzchni trawiastej. Od strony północnej ustawiono wiaty z siedziskami dla zawodników rezerwowych. Pojawiły się także dwie niewielkie trybuny dla 57 widzów. Teren został ogrodzony i zabezpieczony piłkochwytami, a także oświetlony.

Wartość zadania to ponad 4 232 238 zł.

Fot. UM Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Prawie milion zł na poprawę bezpieczeństwa na Mazowszu!

0

Bezpieczne przejścia dla pieszych czy rozbudowa miejskiego monitoringu to niektóre zadania jakie zostaną zrealizowane dzięki rządowemu programowi Razem Bezpieczniej. 10 projektów otrzymało dofinansowanie na prawie 1 mln złotych.

W ramach 'Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” dotacje zostały przyznane m.in. dla
gminy Czarnia i miasta Ostrołęki. Na realizację projektów otrzymają po 100 000 zł dofinansowania.

Gmina Czarnia na poprawę bezpieczeństwa dzieci i dorosłych, a Ostrołęka na modernizację i rozbudowę systemu miejskiego monitoringu wizyjnego – etap II.

W całej Polsce wybrano blisko 130 projektów, które otrzymały dofinansowanie o łącznej wartości 12 mln zł.

Miejsce na reklamę

Wyniki egzaminów maturalnych w powiecie ostrołęckim

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Znane są wyniki tegorocznych matur w powiecie ostrołęckim.

Liczba absolwentów w roku szkolnym 2023/2024 w szkołach dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Ostrołęcki kończących się maturą wyniosła 196 uczniów. Do egzaminu przystąpiło 125 uczniów (64% ogólnej liczby absolwentów), z czego 93 osoby to absolwenci technikum, natomiast 21 uczniów to absolwenci liceum ogólnokształcącego. Maturę zdały 62 osoby (50%) przystępujących do matury.

Spośród szkół zawodowych najlepiej wypadli absolwenci Technikum kształcącym w zawodzie technik technologii żywności w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie (71%), Technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie (67%) oraz absolwenci Technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie (60%). W Polsce zdawalność matury w technikach wyniosła 78,1%, natomiast w województwie mazowieckim 79%.

Dobry wynik zdawalności (71%) odnotowali absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu, gdzie w ogólniakach w Polsce wyniosła (88,6%), a w województwie mazowieckim (89%).

Najlepszą zdawalność matur ogółem dla zespołu odnotowano w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie – (67%) oraz w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu – (60%).

Miejsce na reklamę

300 tysięcy za życie Grzegorza – wesprzyj zbiórkę na pomagam.pl

0

Grzegorz pewnego dnia poczuł ból żołądka, kilka dni później był już w szpitalu z ostrą niedrożnością układu pokarmowego. Seria inwazyjnych badań, ciągła niepewność, ból, cierpienie. Diagnoza potwierdziła wstępne przypuszczenia. Złośliwy rak żołądka w 4 stadium zaawansowania z przerzutami do wątroby i węzłów chłonnych.

Prognozy były jednoznaczne, jednak po wielu miesiącach poszukiwań pojawiają się nowe możliwości. Udało się znaleźć chirurga, który gotowy jest podjąć się skomplikowanej operacji resekcji żołądka, zainfekowanych węzłów chłonnych oraz guzów w otrzewnej. Tego typu leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Po operacji kontynuacja leczenia komórkami dendrytycznymi w klinice w Niemczech.

Przed Grzegorzem długa, kosztowna walka. Możesz go wesprzeć wpłacając zbiórkę na leczenie. Link do wpłat zamieściliśmy na stronie internetowej Radia Oko.

35-latek jest mężem i ojcem dwójki dzieci, dzisiaj walczy o wspólną przyszłość z rodziną.

https://pomagam.pl/afr97y?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Tei2VukpishRmv9pJ799uZ_gyi98btMTDJ96OC04NB5F_Z9wGt_jayeo_aem_s0lFvPjLt-CRNBhqHli36g

Miejsce na reklamę

Wyszkowscy policjanci uratowali mężczyznę

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Wyszkowscy policjanci uratowali 64-latka, który wyszedł ze szpitala a pilnie potrzebował pomocy medycznej.

W poniedziałek wieczorem policja otrzymała zgłoszenie od pracownika szpitala o mężczyźnie, który został przywieziony przez pogotowie ratunkowe z urazem głowy, zagrażającym jego życiu. Wyszedł z budynku. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania 64-latka. Ustalono, że może być na stacji PKP w Tłuszczu.

Wyszkowscy policjanci zwrócili się o pomoc do policjantów z Komisariatu w Tłuszczu z prośbą o pilne sprawdzenie wskazanego miejsca. Przypuszczenia okazały się słuszne. Mężczyzna został odnaleziony. Mundurowi natychmiast powiadomili ratowników medycznych i wspólnie z nimi udali się na teren powiatu wołomińskiego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów uzyskał potrzebną mu pomoc.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

11 miesięcy w Niemczech

Lubisz pracować z dziećmi i młodzieżą? Ten wolontariat jest dla Ciebie! Czas na zgłoszenie masz tylko do 22 lipca!

Wolontariat odbywa się w Sinnberg Grundschule – Szkole Podstawowej liczącej około 330 dzieci w klasach od 1 do 4.

Wolontariusze wezmą udział w dwóch seminariach, trwających około tygodnia, podczas których poznają pozostałych uczestników i będą mieli okazje zwiedzić inne miasta w Niemczech. Wolontariusze będą również uczestniczyli w miesięcznych spotkaniach z koordynatorami projektu w Dolnej Frankonii.

Do obowiązków wolontariusza będzie należało prowadzenie zajęć dla dzieci, organizacja warsztatów dla najmłodszych, realizacja własnego projektu.

Wolontariuszem mogą zostać osoby dynamiczne, lubiące pracę z dziećmi, w wieku 18-30 lat, znające język niemiecki).

Wolontariusze zostaną zakwaterowani w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami. Wolontariusze otrzymają kieszonkowe w wysokości 6 EUR dziennie oraz środki na jedzenie.

Aplikować można za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieży.

Miejsce na reklamę