Strona główna Blog Strona 640

Wypadek podczas prac polowych

0

70-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został ranny podczas prac polowych.

Do wypadku doszło na terenie gminy Boguty Pianki. Policjanci wstępnie ustalili, że 70-latek wykonywał na polu prace ciągnikiem rolniczym z maszyną służącą do roztrząsania siana. W pewnym momencie zatrzymał się i nie wyłączając napędu maszyny próbował rozłożyć jedną z części, wówczas został wciągnięty przez maszynę doznając obrażeń ciała. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, gdzie pobrano mu również krew do zbadania stanu trzeźwości.

Policja apeluje do osób wykonujących prace polowe o zachowanie ostrożności:

nie naprawiaj maszyn rolniczych gdy są uruchomione, wtedy nietrudno o wypadek
nie pozwalaj dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych,
pamiętaj, że nie każdy, zwłaszcza osoby starsze i dzieci, powinien pracować na wysokości, np. na przyczepie przy załadunku, przy układaniu słomy na stogach i na poddaszach,
nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach;
nie podejmuj żadnej pracy po spożyciu alkoholu,
zanim wyjedziesz maszyną rolniczą, upewnijmy się, że jest ona sprawna a kierowanie nią nie zagraża Twojemu bezpieczeństwu oraz innych osób.

Miejsce na reklamę

Policjant podczas tankowania zatrzymał pijanego kierowcę

0

Policjant z Ostrołęki podczas tankowania zatrzymał pijanego kierowcę.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Funkcjonariusz tankując służbowy pojazd nieoznakowany zauważył wsiadającego do busa mężczyznę, który mógł być pod wpływem alkoholu.
Ruszył za odjeżdżającym spod dystrybutora samochodem i zatrzymał go.

Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec Ostrołęki, od którego czuć było alkohol. Alkomat wykazał ponad promil alkoholu.

W busie jechał jeszcze nietrzeźwy pasażer. Mężczyzna był agresywny i wulgarny w stosunku do innych osób. Został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Miejsce na reklamę

Michał Szczygieł gwiazdą dożynek w gminie Olszewo-Borki

0

Dożynki w gminie Olszewo-Borki odbędą się w sobotę 31 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie barwny korowód przejdzie na plac, na którym odbędzie się część oficjalna i rozrywkowa.

Zaplanowano wiele atrakcji, w tym konkurs na wieniec dożynkowy, animacje dla dzieci, degustacje potraw regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich, występy dzieci i seniorów, powiatowy turniej strongman i wiele innych.

Spotkanie uświetnią artyści muzyki tanecznej zespół Mamzel, po nim rockowe brzmienie z Ostrołęki i zespół Madma, a gwiazdą wieczoru będzie Michał Szczygieł. Impreza zakończy się o 22 występem Jacka Gwiazdy.

Miejsce na reklamę

Gość radia Oko – poseł Marcin Grabowski

0

Poseł Marcin Grabowski na 88,5 FM mówił m.in. o CPK oraz o powstaniu jednostki wojskowej w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Ponad 90 mieszkańców północnego Mazowsza rozpoczęło szkolenie w 5MBOT

0

Uczniowie, studenci, nauczyciele – to oni stanowią największą grupę nowych kandydatów na żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W piątek (9 sierpnia br.) ponad 90 mieszkańców północnego Mazowsza rozpoczęło szkolenie wojskowe w ramach II tury tegorocznego projektu 'Wakacje z WOT”.

Pod bramą ciechanowskich koszar stawili się o poranku, aby rozpocząć szkolenie wojskowe.

Blisko 80 nowych ochotników, to osoby bez przeszkolenia wojskowego. Liczną grupę stanowią mieszkańcy powiatu ciechanowskiego (13), legionowskiego (9), mławskiego (8), pułtuskiego (7), siedleckiego (7) oraz mieszkańcy Warszawy i okolic (11).

Ponad 50 % kandydatów na żołnierzy to osoby w wieku 18-21 lat, które postanowiły aktywnie spędzić wakacyjną przerwę w nauce, zdobyć doświadczenie i nauczyć się nowych umiejętności. Nie brakuje również nauczycieli oraz reprezentantów innych profesji. Wiedzę i umiejętności z zakresu żołnierskiego rzemiosła zdobędzie m.in. przedstawiciel handlowy, pielęgniarka, pracownik biurowy, instruktor podnoszenia ciężarów, fryzjer, pracownik ds. komunikacji międzynarodowej, pasjonat jeździectwa i fotografii.

Przejdą oni czyli szkolenie podstawowe trwające 16 dni. Po pozytywnym zaliczeniu pętli taktycznej – czyli sprawdzianu poziomu wyszkolenia, złożą 24 sierpnia uroczystą przysięgę wojskową w koszarach 5 MBOT.

Pozostałe osoby, które dołączyły do 5 Mazowieckiej BOT, to żołnierze rezerwy. Dla nich przygotowano 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze, podczas którego przypomną sobie umiejętności nabyte w przeszłości, jak również poznają specyfikę Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) i wyposażenie, na którym będą pracować.

Po zakończonym szkoleniu podstawowym i wyrównawczym, wszyscy nowi żołnierze 5 MBOT rozpoczną szkolenia rotacyjne w jednej z 4 lokalizacji, gdzie znajdują się bataliony lekkiej piechoty i samodzielne kompanie podległe Brygadzie (Ciechanów, Komorowo, Siedlce i Zegrze Południowe).

W 5 Mazowieckiej Brygadzie OT do końca roku 2024 zaplanowano jeszcze 3 terminy szkoleń. Kolejne rozpocznie się 13 września br.

Miejsce na reklamę

Matka omal nie zagłodziła niepełnosprawnego syna

0

Na trzy miesiące została aresztowana matka, która znęcała się nad swoim niepełnosprawnym synem. Omal nie zagłodziła 13-latka.

Jak informuje ostrołęcka policja pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle zostali powiadomieni przez członka rodziny, który był zaniepokojony nieobecnością chłopca. Udali się do domu na terenie gminy, gdzie 13-latek miał mieszkać. Chłopiec był wycieńczony i wygłodzony, z widocznymi odleżynami. Natychmiast został przewieziony do szpitala.

Ustalono, że synem miała zajmować się 35-letnia matka, która tego nie robiła. Zostawiała go samego nawet na kilka dni bez jedzenia, picia i opieki higienicznej, czy medycznej. Członkom rodziny mówiła, że jest w ośrodku, gdzie ma zapewnioną opiekę.

Z opinii lekarza wynikało, że chłopiec był skrajnie niedożywiony i odwodniony, a stan zdrowia stwarzał dla niego bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Aktywny Rodzic – pismo z ZUS

0

Od 1 października tego roku będzie można składać wnioski o nowe świadczenia dla rodzin z programu Aktywny Rodzic. Pismo informujące o nowym programie ZUS udostępnia na Platformie Usług Elektronicznych. Otrzymają je rodzice i opiekunowie, którzy pobierają jedno ze świadczeń dla rodzin.

Trzeci rodzaj świadczenia to 'aktywnie w domu”.

Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Przyznawaniem i wypłatą nowych świadczeń będzie zajmował się ZUS. Wnioski o wsparcie będzie można składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub przez bankowość elektroniczną.

Miejsce na reklamę

Pułtuscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

0

Nielegalną plantację marihuany zlikwidowali pułtuscy policjanci. Poszukują właściciela.

Kryminalni ujawnili nielegalną uprawę krzewów konopi indyjskich w miejscowości Budy Ciepielińskie w gminie Pokrzywnica. W rejonie posesji rosło 12 sztuk. Wszystkie rośliny zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych. Ich właściciel jest poszukiwany.

Teraz policjanci będą szacować, ile plantator mógł zebrać marihuany oraz jaka byłaby jej wartość, jeśli trafiłaby na czarny rynek.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że informacje na temat posiadania lub handlowania narkotykami można przekazać anonimowo, m.in. przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

fot. KPP Pułtusk

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Projekt wolontariatu przeznaczony dla osób zainteresowanych ogrodnictwem, leśnictwem oraz inżynierią środowiskową. Zainteresowany? Aplikuj.

Organizatorem projektu jest Community Lab, organizacja non-profit, która walczy ze zmianami klimatu.

Wolontariusze będą odpowiedzialni m.in. za produkcję oliwy z oliwek oraz uprawę warzyw. Uczestnicy zostaną zapoznani z różnymi technikami budowlanymi i rolniczymi oraz dowiedzą się jak w zrównoważony sposób wykorzystywać energię odnawialną.

Wolontariuszem mogą zostać osoby:w wieku 18-30 lat; lubiące pracę na zewnątrz; zainteresowane ogrodnictwem, leśnictwem i inżynierią środowiskową.

Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz podróży do i z miejsca projektu.
Termin zgłoszeń mija 5 września. Wolontariat organizowany w terminie 15.10.2024 – 02.04.2025 r.

Miejsce na reklamę

Policja podsumowanie tygodniowych działania grupy SPEED

0

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 52 pojazdy, których kierowcy popełnili 53 wykroczenia w ruchu drogowym.

Aż 41 z nich to przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Z uwagi na zły stan techniczny policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne od pojazdów.

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Miejsce na reklamę