Strona główna Blog Strona 639

Wielki Piknik Militarny w Rzekuniu (ZDJĘCIA)

0
KrUPeK 502053553 [email protected]

Widowisko historyczne 'Bolszewika goń!’ zostało zaprezentowane podczas Wielkiego Pikniku Militarnego w Rzekuniu. Była to rekonstrukcja walk stoczonych z bolszewikami w dniach 3 – 7 sierpnia 1920 roku w okolicach Ostrołęki i gminy Rzekuń.

Impreza odbyła się 17 sierpnia. Było m.in. otwarcie wystawy 'Pieśń malowana krwią’, defilada konna, pokazy łucznictwa i kawaleryjskie, miasteczko harcerskie, kino plenerowe 'Legiony’ oraz stoiska gastronomiczne.

fot. Paweł KrUPeK Krupka

Miejsce na reklamę

Kto zgubił podczas ulewy tablice rejestracyjne?

0

Kilka tablic rejestracyjnych znalazł wczoraj mieszkaniec Ostrołęki. Przyniósł je do komendy.

Mówił nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

ARTperon z eNSTEMI (zdjęcia)

0
KrUPeK 502053553 [email protected]

Zespół eNSTEMI zaprezentował się 14 sierpnia przed publicznością. Był to kolejny koncert z cyklu ART PERON na osiedlu Stacja w Ostrołęce.

Formację tworzą utalentowani artyści. To lokalni muzycy, znani i cenieni w regionie: Justyna Mrozek – wokal, Michał 'Misiek” Dragun i Mirek Kobus – gitara elektryczna, Wiesław Siennicki – gitara basowa, Mirek Siennicki – klawisze, Jarek Pasztaleniec – perkusja.

Koncert odbył się na scenie przy Multicentrum.

fot. Paweł KrUPeK Krupka

Miejsce na reklamę

Kompletnie pijani i bez uprawnień do kierowania pojazdami

0

Policjanci zatrzymali dwóch kompletnie pijanych kierowców. Jeden miał 2,5 promila, a drugi 3,5 promila alkoholu w organizmie. Łączy ich jeszcze to, że obaj nie mają uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego ten pierwszy kierując 'na podwójnym gazie” spowodował kolizję.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Świniotop. Wyszkowscy funkcjonariusze po zgłoszeniu przyjechali na miejsce i zastali stojący na poboczu ford mondeo oraz zgłaszającego. W samochodzie nikogo nie było.

Policjanci ustalili, że kierujący fordem mondeo nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Po zdarzeniu wysiadł z samochodu i oddalił się z miejsca z dwiema młodymi kobietami, które z nim podróżowały.

Mundurowi podczas patrolu na jednej z ulic w Świniotopie zauważyli trzy osoby odpowiadające rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało u 36 – latka z Wyszkowa 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie ma uprawnień do kierowania.

Został osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym znajdując się w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.

Policjanci ustalili, że pasażerkami pojazdu były mieszkanki powiatu wyszkowskiego w wieku 16 i 17 lat. Badanie alkomatem wykazało, że miały około promila alkoholu w organizmie. Nieletnimi pasażerkami zajmie się Sąd Rodzinny w Wyszkowie.

Druga sytuacja miała miejsce w miejscowości Polaki. 34-letni mężczyzna kierował audi bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a do tego był kompletnie pijany. Badanie wskazało, że miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Miejsce na reklamę

Co słychać na Mazowszu?

0

„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza.
Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne.
„Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Waldemar Cymes

0

17 sierpnia w Rzekuniu na placu przy ul. Miłej odbędzie się widowisko historyczne 'Bolszewika goń!’ oraz Wielki Piknik Militarny. Jego częścią będzie wystawa zatytułowana 'Pieśń Malowana krwią’. O szczegółach na 88,5 FM opowiadał jej twórca Waldemar Cymes. Rozmowę poprowadziła Marta Mierzejewska.

Miejsce na reklamę

Kłótnia o e-papierosa zakończona zarzutem za uszkodzenie ciała

0

Policjanci z Łomży zatrzymali 14-letniego mieszkańca Nowogrodu, który ugodził nożem 16-latka. Ten poprosił go o zwrot zabranego jego młodszemu koledze e-papierosa.

Dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o szarpaninie pomiędzy nastolatkami, do której doszło w Nowogrodzie. Z przekazanych informacji wynikało, że jeden z nich ma obrażenia.

Z ustaleń mundurowych, którzy zajmowali się sprawą wynika, że chłopcy pokłócili się o zabranego 14-latkowi przez 17-latka kilka dni wcześniej e-papierosa. W poniedziałek 14-latek idąc z kolegami spotkał w parku 17-latka w towarzystwie 14-latka. Poprosił starszego z nich o zwrot zabranego przedmiotu. Pomiędzy nastolatkami wywiązała się bójka, po której jednak doszło do pojednania. Ustalili także, że e-papieros wróci do właściciela.

Cała piątka szła do miejsca, gdzie miał być schowany przedmiot, 16-latek idący z przodu razem z dwoma kolegami – właścicielem e-papierosa i 15-latkiem, w pewnym momencie upadł na ziemię, a dwaj idący z tyłu chłopcy uciekli.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali obu, 14 i 17-latka. Ustalili, że 16-latek został raniony nożem w pośladek przez młodszego z nich.

Chłopiec już został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego – uszkodzenia ciała. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Miejsce na reklamę

Poseł Marcin Grabowski zwołał konferencję – tematem wojsko

0

Utworzenie jednostki wojskowej Pułku Przeciwlotniczego Pierwszej Dywizji Piechoty Legionów w Ostrołęce było motywem przewodnim dzisiejszej konferencji (14 sierpnia) zwołanej w Wojciechowicach przez posła Marcina Grabowskiego.

Jak wynika z odpowiedzi resortu obrony narodowej, formowanie pułku przeciwlotniczego zaplanowano na 2026 rok. To zdaniem posła Grabowskiego odległa data.

Jednostka wojskowa powstanie przy ulicy Krańcowej.
1 Dywizja Piechoty Legionów będzie w pełni zmechanizowaną jednostką z ponad tysiącem sztuk nowego sprzętu.

Miejsce na reklamę

Bezpieczny weekend sierpniowy

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Przed nami długi weekend. To czas wypoczynku, wyjazdów i spotkań z bliskimi, również większy ruch na drogach.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Będą reagować na wszystkie popełniane wykroczenia, a szczególnie te najbardziej niebezpieczne, do których należy przekraczanie dozwolonych prędkości. Eliminowani z ruchu będą również kierujący pojazdami po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Służbę na drogach będą pełnić policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Człowiek bez barier

Znasz osobę z niepełnosprawnością, która pomimo ograniczeń realizuje się na różnych polach, osiąga sukcesy i jest inspiracją dla innych? Jeśli tak, zgłoś ją do konkursu ,,Człowiek bez barier’! Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Konkurs przeznaczony jest dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, którzy swoją społeczną aktywnością i zaangażowaniem stanowią wzór dla innych i motywują do przełamywania barier napotykanych na codziennej drodze.

Nagroda zostanie przyznana w 5 kategoriach:
Człowiek bez barier;
Młody człowiek bez barier;
Senior bez barier;
Osobowość internetowa;
Nagroda publiczności;
Nagroda specjalna.

Kandydatów można zgłosić przesyłając zgłoszenie na adres mailowy: [email protected] lub pocztą do siedziby Stowarzyszenia (ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa).

Zwycięzcy otrzymają statuetkę i nagrodę finansową. Zwycięzca w kategorii Nagroda specjalna otrzyma statuetkę.

Miejsce na reklamę