Strona główna Blog Strona 637

Zmiany w rozkładzie jazdy od 1 września

0

W ostatni weekend wakacji wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Będzie obowiązywała od 1 września do 9 listopada br.

W terminie od 2 do 16 października z powodu prac utrzymaniowych na stacji Warszawa Zachodnia prowadzonych przez zarządcę infrastruktury Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, zamknięte zostaną tory nr 10 i 23. Spowoduje to zmiany w kursowaniu pociągów przejeżdżających przez linię średnicową.

Dodatkowo w związku z nocną przerwą technologiczną ostatni w dobie pociąg z linii nr R1 będzie kursował ze stacji Warszawa Wschodnia przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów. W związku z tym na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice
Na stacji Grodzisk Mazowiecki będą kontynuowane prace utrzymaniowe, które spowodują,
że niedostępny dla podróżnych będzie peron 1. Pociągi zatrzymywać się będą przy peronie 2.

R2 Warszawa – Łuków
W terminie od 9 do 25 września na odcinku Mrozy – Kotuń prowadzone będą prace remontowo-naprawcze, w związku z którymi, ruch na ww. odcinku prowadzony będzie jednotorowo. W celu zminimalizowania niedogodności, w pociągu InterCity nr 11112 'Mickiewicz”, na odcinku Siedlce – Mrozy, honorowane będą bilety KM.
Ponadto od 18 października do 9 listopada, w związku z budową tunelu drogowego, na odcinku Sulejówek Miłosna – Warszawa Rembertów ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana na ww. odcinku.

R3 Warszawa – Łowicz Główny
W terminie od 1 do 5 września, w związku z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów, na odcinku Błonie – Teresin-Niepokalanów ruch będzie prowadzony jednotorowo. Za niektóre pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Z racji dostępności wyłącznie jednej krawędzi peronowej na stacji Teresin-Niepokalanów, w podanym terminie, pociąg:
19216 nie zatrzyma się na stacji Seroki i Teresin-Niepokalanów, 93500 nie zatrzyma się na stacji Piasecznica oraz Teresin-Niepokalanów. Dodatkowo w terminie 2-4 września, ostatni pociąg w dobie na odcinku Błonie – Sochaczew, będzie zastąpiony ZKA.

R31 Kutno – Sierpc
W konsekwencji prac utrzymaniowo-naprawczych na odcinku Raciąż – Sierpc, w terminie od 21 października do 9 listopada, na odcinku Sierpc – Płock zostanie wstrzymany ruch pociągów KM, za pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R6 Warszawa – Czyżew
Wydłużone zostaną następujące połączenia z/do stacji Ostrołęka:
pociąg nr 19630 odjeżdżający ze stacji Ostrołęka o godz. 4:44,
pociąg nr 91633 przyjeżdżający do stacji Ostrołęka o godz. 19:58.

R61 Ostrołęka – Tłuszcz
W weekendy uruchomione zostaną pociągi:
nr 19586 z Ostrołęki (godz. odjazdu: 8:44) do Tłuszcza (godz. przyjazdu: 10:17),
nr 91593 z Tłuszcza (godz. odjazdu: 16:15) do Ostrołęki (godz. przyjazdu: 17:36).

R7 Warszawa – Dęblin
Od 9 września (w dni robocze) wydłużone zostaną następujące połączenia z/do stacji Pilawa: pociąg nr 93370 odjeżdżający ze stacji Pilawa o godz. 4:33, (dotychczas kursujący z Celestynowa),
pociąg nr 19501 przyjeżdżający do stacji Pilawa na godz. 7:20, (dotychczas kursujący do Otwocka).
Ponadto uruchomiony zostanie nowy pociąg nr 91546 relacji Celestynów – Warszawa Wschodnia (godzina odjazdu z Celestynowa: 20:48, godzina przyjazdu do Warszawy Wschodniej: 21:30).

R8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna
W związku z budową peronu i wiaduktu na stacji Radom Wschodni, ruch na odcinku Lesiów – Radom Główny do 30 września będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Od 1 października ruch będzie prowadzony dwutorowo.
W terminie 13 – 16 oraz 26 – 30 października (w nocy z niedzieli na poniedziałek, z poniedziałku na wtorek, wtorku na środę i środy na czwartek) dwa poranne i dwa ostatnie pociągi w dobie na odcinku Radom Gołębiów – Radom Główny zostaną zastąpione przez ZKA.

R81 Dęblin – Radom
Z powodu remontu mostu w terminie od 1 września do 9 listopada, ruch na odcinku Dęblin – Zajezierze k. Dęblina prowadzony będzie po jednym czynnym torze. Oprócz tego na stacji Zajezierze k. Dęblina dostępna będzie tylko jedna krawędź peronowa.
W terminie 7-11 października na stacji Bąkowiec będą prowadzone prace utrzymaniowo-naprawcze, które spowodują wprowadzenie ruchu jednotorowego na odcinku Bąkowiec – Zajezierze k. Dęblina.

R91 Nasielsk – Sierpc
W związku z pracami utrzymaniowo-naprawczymi w terminie od 1 września do 20 października zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Nasielsk – Płońsk. Za pociągi uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.
W terminie od 21 października do 9 listopada, z uwagi na prace utrzymaniowo-naprawcze, zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Raciąż – Sierpc. W zamian za pociągi zostanie uruchomiona ZKA.

R92 Legionowo – Tłuszcz
Z uwagi na utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Nasielsk – Płońsk, przez który kursują wszystkie pociągi z linii nr 92, w terminie od 1 września do 20 października na ww. linii zostanie wstrzymany ruch pociągów KM.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów dla poszczególnych linii znajduje się na stronie: www.mazowieckie.com.pl w zakładce 'Tabele z rozkładów jazdy”: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-1-ix-9-xi-2024-r

fot. KM

Miejsce na reklamę

Bezpłatne badania dla mieszkańców powiatu ostrołęckiego

0

Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku cukrzycy oraz czerniaka.

Pierwsze już 1 września. Podczas Niedzieli Kadzidlańskiej zostaną przeprowadzone badania w kierunku cukrzycy.

Kolejne – 2 września w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Tam będzie można zrobić badania w kierunku czerniaka.

Program jest skierowany do osób dorosłych.

Aby skorzystać z badań trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 800 805 100, liczba miejsc ograniczona.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

6-miesięczne staże dla absolwentów szkół wyższych, którzy są na początku swojej kariery zawodowej i chcieliby uzupełnić swoją wiedzę o działaniach i procedurach Unii Europejskiej.

Agencja Unii Europejskiej ds. Zarządzania Operacyjnego Wielkoskalowymi Systemami Informatycznymi w Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości (eu -LISA) zarządza wielkoskalowymi zintegrowanymi systemami informatycznymi.

Staże trwają 6 miesięcy, ale istnieje możliwość ich przedłużenia do 12 miesięcy. Staż rozpoczyna się 16 października 2024 i odbywa się w Strasbourgu we Francji.

Aplikować mogą osoby posiadające obywatelstwo państwa członkowskiego UE lub państwa należącego do Strefy Schengen; osoby, które ukończyły co najmniej trzy lata studiów wyższych lub uzyskały odpowiedni tytuł (co najmniej licencjat) przed upływem składania wniosków; osoby znające język angielski co najmniej na poziomie C1; osoby ubezpieczenie lub posiadające Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Stażyści będą otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2 193,84 EUR.

Miejsce na reklamę

Ukradł 50 paczek papierosów

0

Dostawca ukradł 50 paczek papierosów. Zarejestrowały to kamery monitoringu.

Zatrudniony w firmie transportowej 37-latek dostarczył towar do sklepu. Pod nieuwagę pracowników z palety ukradł 50 paczek papierosów. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, a braki towaru natychmiast zauważono.

Mężczyzna został zatrzymany przez wyszkowskich funkcjonariuszy. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że papierosy już sprzedał.

Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Miejsce na reklamę

Pełna atrakcji Sportowa Niedziela nad Narwią

0

Mecze siatkówki plażowej, warsztaty, patrole łodzią ratowniczą, dmuchańce dla najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano w ramach 'Sportowej Niedzieli nad Narwią’ w Ostrołęce zorganizowanej 18 sierpnia w ramach 'Sportowych Wakacji w Mieście 2024′.

Odbyły się również IV Mistrzostwa Ostrołęki w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, których współorganizatorem był UKS Atleta. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wagowych – kobiety OPEN, mężczyźni do 80 kg, mężczyźni do 100 kg i mężczyźni powyżej 100 kg.

Wśród kobiet startowały cztery zawodniczki trójboju siłowego z Siedlec oraz zawodniczka UKS Atleta Maja Zera. Najlepsza okazała się Anita Grądzka-Bryńczak, która wycisnęła aż 70 kg. Drugie miejsce zajęła Emilia Wójtowicz, która uzyskała 62 kg, a trzecia – Emilii Bryńczak z wynikiem 47 kg.

Wśród mężczyzn do 80 kg zwyciężył Paweł Koziatek (Łęg Starościński), który wycisnął 123 kg. Drugie miejsce wywalczył Adrian Myszek (Dzbenin) z wynikiem 115 kg, zaraz za nim uplasował się Kośnik Krzysztof (Ostrołęka) – 107 kg. W tej kategorii startowali też zawodnicy UKS Atleta – Szymon Padzik i Wojciech Bakuła, startował również trener Zenon Grądzki, który wycisnął 60 kg.

Wśród mężczyzn do 100 kg bezapelacyjnie najlepszym okazał się Daniel Koziatek, który zaliczył aż 190 kg. Drugie miejsce zajął Mateusz Wójtowicz z Siedlec, który wycisnął 160 kg. Ostrołęczanin Jakub Duda zajął trzecie miejsce zaliczając 135 kg. Z tym samym wynikiem na 4. pozycji uplasował się inny ostrołęczanin Mateusz Majewski. Jakub Runo z Łomży wycisnął 130 kg co dało mu 5. lokatę. Za wynik 130 kg 6. pozycja przypadła Kacprowi Drężkowi z Rzekunia. Na miejscu 7. z wynikiem 125 kg uplasował się Przemysław Książek (Ponikiew Duża), a tuż za nim z tym samym wynikiem stanął Paweł Kowalski z Łęgu Przedmiejskiego.

W kategorii mężczyzn powyżej 100 kg startował trener – trójboista UKS ATLETA Jakub Borkowski i wynikiem 165 kg zajął drugie miejsce. Na pierwszym stopniu podium stanął Przemysław Przychodzeń, reprezentant klubu Tytan z wynikiem 180 kg – poinformował prezes UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.

fot. UKS Atleta

Miejsce na reklamę

Miał narkotyki i urządzenie podsłuchowe

0

Przasnyscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się radiostacją przystosowaną do odbioru policyjnej korespondencji radiowej. Ponadto znaleźli u niego w mieszkaniu narkotyki i krzew konopi.

W sobotę wieczorem mundurowi patrolując ulice Przasnysza zauważyli mężczyznę, który miał radiostację, a z niej wydobywała się policyjna korespondencja prowadzona przez dyżurnego jednostki. Zatrzymali 46-latka i osadzili w policyjnym areszcie.

Kryminalni przeszukali jego mieszkanie. Zabezpieczyli marihuanę – prawie 130 gramów oraz krzew konopi.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz posługiwania się urządzeniem podsłuchowym przystosowanym do odbioru korespondencji na częstotliwościach zarezerwowanych dla organów policji tj. o przestępstwa z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i art. 267 § 3 kodeksu karnego.

Prokurator Rejonowy w Przasnyszu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i obowiązku zawiadamiania o zamierzonym wyjeździe i terminie powrotu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Przasnysz

Miejsce na reklamę

UWIERZYŁ FAŁSZYWEMU PRACOWNIKOWI BANKU, STRACIŁ PIENIĄDZE

0

Dzwoni do Ciebie pracownik banku? – uważaj, to może być oszustwo. Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego został oszukany. Stracił 4500 złotych.

W poniedziałek do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 50-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego i poinformował o oszustwie metodą 'na pracownika banku”.

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Ostatni w tym roku ART czwARTek

0

Przed nami ostatni w tym roku ART czwARTek. 22 sierpnia na placu Bema wystąpi POTRÓJNE JOT. Początek o godzinie 19.

Potrójne Jot – to projekt muzyczny pomysłu Jana Gałacha, do którego zaangażował Joannę Pilarską i Jacka Jagusia.

Wyjątkowy koncert da możliwość trzem niebywale utalentowanym artystom połączyć swoje siły, by stworzyć niezapomniane muzyczne doświadczenie. Jan Gałach – wybitny skrzypek, Joanna Pilarska – znakomita wokalistka, Jacek Jaguś – mistrz gitary wyruszą w unikatową trasę, która obejmie trzy polskie miasta: Magdalenkę, Ostrołękę i Olsztyn.

Trio zaprezentuje szeroki repertuar idealnie wpasowujący się w atmosferę letnich, sierpniowych wieczorów.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Zwłoki mężczyzny w rowie melioracyjnym

0

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny. Ciało znaleziono w rowie melioracyjnym w Czarni.

Policja informuje, że to 67-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Został znaleziony wczoraj około godziny 16.30. Ciało wyciągnęli strażacy z Wydmus i Czarni.

Miejsce na reklamę