Strona główna Blog Strona 628

Wsiadł za kierownicę, bo był… najtrzeźwiejszy (zdjęcia)

0

Kilkugodzinny korek na drodze S8, czterech zatrzymanych mężczyzn, jeden z zarzutami kierowania w stanie nietrzeźwości – to efekt zdarzenia drogowego w rejonie węzła Skuszew. Doszło do niego w sobotę.

Funkcjonariusze z wyszkowskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ustalili, że kierujący bmw nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego opla i uderzył go w tył. Obaj kierowcy stracili panowanie nad pojazdami w wyniku czego uderzyli w bariery energochłonne. Nikomu nie stało się nic poważnego.

Za kierownicą opla siedziała 28-latka, a w bmw było trzech mieszkańców Warszawy w wieku od 26 do 49 lat, a każdy z nich pijany. Badanie alkomatem wykazało w ich organizmach od 1,5 do 2 promili. Żaden nie przyznawał się do kierowania autem.

Funkcjonariusze ustalili, że tuż przed ich przyjazdem z bmw uciekł czwarty mężczyzna. Został szybko namierzony. Szedł wzdłuż trasy S8. Był to 41-latek. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Cała czwórka trafiła do policyjnej celi. Ustalono, że to właśnie 41-latek kierował bmw. 'Wsiadł za kierownicę, bo był najtrzeźwiejszy” – tak tłumaczył policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowych i jazdę bez uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wyszków

Miejsce na reklamę

DKF Artystyczny – seans już we wtorek

0

Galeria Ostrołęka OCK zaprasza już jutro (3 września) na projekcję filmu 'ANGELUS’ w reżyserii Lecha Majewskiego. Obraz zostanie zaprezentowany w ramach projektu pod nazwą DKF Artystyczny.

Film z 2001 roku, z muzyką Józefa Skrzeka. Akcja tej surrealistycznej komedii rozgrywa się na Śląsku. Pasjonująca, malarska metaforyka bawi widza w ironiczny i absurdalny sposób. Seans rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.

Informowała Jolanta Góralska.

DKF Artystyczny realizowany jest w partnerstwie z samorządem województwa mazowieckiego.

Miejsce na reklamę

Nastolatek bez uprawnień doprowadził do kolizji

0

Piętnastolatek kierował bez uprawnień motorowerem i spowodował kolizję z innym pojazdem. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Według wstępnych ustaleń policji motorowerzysta na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo na kierującej autem.

Mundurowi ukarali mandatem ojca chłopaka, który jest właścicielem pojazdu za dopuszczenie do kierowania przez osobę nie posiadającą stosownych uprawnień. Nieletni zgodnie z przepisami odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem rodzinnym.

Policja apeluje do rodziców o odpowiedzialność. Kierujący motorowerem, zgodnie z przepisami musi mieć do tego stosowne uprawnienia.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Tłumaczył policjantom, że na ich widok musiał wypić

0

Policjanci z Łomży zatrzymali 35-latka, który kierował renault bez wymaganych świateł. Był pijany. Tłumaczył, że na ich widok ze zdenerwowania musiał wypić.

W sobotę przed północą policjanci służby patrolowej zauważyli renault bez świateł mijania. Po zatrzymaniu wyczuli od kierowcy alkohol, a gdy wysiadł z samochodu miał problemy z utrzymaniem równowagi.

35-latek bełkotliwie tłumaczył, że jechał z sąsiedniego osiedla po klucze do akumulatora, które chciał pożyczyć koledze. Twierdził, że był trzeźwy, ale na widok policjantów tak się zdenerwował, że nabrał ochoty na alkohol. Zjechał na parking i zanim mundurowi do niego podeszli wypił 200 mililitrów wódki. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Samochód został odholowany na strzeżony parking, a nietrzeźwy kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Zwolnieni z Teorii to możliwość realizacji projektów oraz ogólnopolska olimpiada dla młodzieży, która pod okiem nauczycieli i opiekunów realizuje działania społeczne związane z ich pasją i zainteresowaniami. Realizując projekty młodzież zdobywa umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczy się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywa międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Program i dostęp do platformy edukacyjnej umożliwiającej realizację projektów przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.

Zwolnieni z Teorii są też dla każdego, kto chce zdobyć doświadczenie w realizowaniu własnych pomysłów, dostać się na zagraniczne studia czy zdobyć lepszą pracę.

Zainteresowane osoby powinny zacząć od założenia konta (rejestracji) na Platformie programu. Tam znaleźć można praktyczne wskazówki, które krok po kroku prowadzą przez kolejne etapy realizacji przedsięwzięcia. Zespoły realizujące projekty mogą też liczyć na wsparcie ekspertów/opiekunów Programu. Oprócz tego, w szkołach średnich wsparciem służą również nauczyciele.

Użytkownicy Platformy mają możliwość rozpoczęcia projektu społecznego lub dołączenia do już istniejącego projektu społecznego. Projekt realizowany jest w zespole od 2 do 10 osób. Można go założyć w dowolnym momencie roku szkolnego, również w wakacje.

Tematyka projektów obejmują edukację, kulturę, ekologię i naturę, zdrowie i sport, przestrzeń miejską, społeczeństwo obywatelskie lub społeczność lokalną.

Po przejściu na etap planowania uczestnicy mają od 1 do 8 miesięcy na realizację projektu. Projekt zakończony oznacza uzyskanie odpowiedniego minimum beneficjentów w zależności od formatu.
Zwolnieni z Teorii to również ogólnopolska Olimpiada. Za raportowane osiągnięcia w projekcie można zdobyć punkty, które decydują o zdobyciu nagród.

Każdy projekt, który uzyska wymaganą liczbę punktów, zachowa wymagane przez Regulamin terminy oraz przygotuje krótkie wideo, uzyska nominację do Złotych Wilków. Są to nagrody dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Punkty można zdobyć m.in. za: liczbę beneficjentów, liczbę partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach.

Każdy kto ukończy projekt i zostanie finalistą Olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP. PMI to instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata.

Miejsce na reklamę

Niedziela Kadzidlańska z muzyką i tańcem

0

’Niedziela Kadzidlańska’ – Dożynki Gminno Parafialne odbyły się 1 września. Rozpoczęła je msza święta dziękczynna w miejscowym kościele. Uczestnicy liturgii, w tym przedstawiciele okolicznych sołectw, przynieśli symboliczne dary. Zdobne dożynkowe wieńce przeniesiono z kościoła do Zagrody Kurpiowskiej, gdzie odbyła się część rozrywkowa dożynkowego świętowania. Na czele korowodu szła orkiestra strażacka.

Podczas spotkania gospodarze dożynek, Małgorzata i Dariusz Koczkodanowie, ofiarowali na ręce wójt Anny Śniadach bochen chleba wypieczony z tegorocznego ziarna. Jest on symbolem urodzaju i dostatku, ale także wspólnoty.

Piękno tradycji kurpiowskiej podziwiali mieszkańcy gminy i powiatu.

Tradycyjnie spotkanie było okazją do wręczenia pamiątkowych medali Pro Masovia, przyznawanych przez marszałka województwa mazowieckiego. Uhonorowani zostali: Justyna Duszak – działaczka społeczna i była radna gminy Kadzidło, Józef Dymerski – wieloletni organista w kadzidlańskiej parafii, Marek Przetakiewicz – muzykant, społecznik, oraz założyciel kapeli 'Od Kurpsi’.
Nagrodzeni zostali docenieni za swoje zaangażowanie w życie lokalnej społeczności oraz wkład w kultywowanie tradycji kurpiowskich. Medale wręczyli radny sejmiku województwa Rafał Kowalczyk, wójt gminy Anna Śniadach oraz poseł Mariusz Popielarz.

W ramach spotkania odbył się Turniej Wsi. W tegorocznej edycji wystartowało 5 sołectw.

Podkreśla Paweł Łaszczych, dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej.

W bieżącym roku nowością był Gminny Rajd Rowerowy dla Seniorów, który poprzedził Niedzielę Kadzidlańską.

Miejsce na reklamę

Wybuch butli z gazem w Ostrowi Mazowieckiej

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Dwie osoby zostały ranne w wyniku wybuchu butli z gazem w domu w Ostrowi Mazowieckiej. Ranni zostali 76-letni małżonkowie.

Poinformowała aspirant Marzena Laczkowska, oficer prasowa KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Miejsce na reklamę

Wrześniowe grzybobranie w Długosiodle

0

Grzybobranie w Długosiodle to wyjątkowe wydarzenie z tradycjami, które w tym roku odbędzie się już 15 września. Rozpocznie się o godzinie 10 rejestracją drużyn, po czym uczestnicy wyruszą do lasu na poszukiwanie darów natury.

Oficjalne otwarcie imprezy planowane jest na godzinę 13. W programie mnóstwo atrakcji. Wystąpi Orkiestra Dęta OSP z Nadarzyna oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach, którzy swoimi występami umilą czas zebranym gościom.

Podczas wydarzenia odbędzie się komisyjne ważenie grzybów, które wyłoni najlepszych grzybiarzy. Nie zabraknie również konkursu drwali, pokazu tresury psów oraz licznych konkursów dla dzieci i dorosłych. Na miejscu będą dostępne stoiska promocyjno-edukacyjne przygotowane przez Lasy Państwowe, a uczestnicy będą mogli skosztować pysznej zupy grzybowej.

O godzinie 16 nastąpi uroczyste wręczenie nagródpo czym wystąpi zespół PolkaDot. Wydarzenie uświetni koncert zespołu LADIES FIRST. Kulminacją wieczoru będzie występ grupy VIDEO, zaplanowany na godzinę 19.

Wrześniowe Grzybobranie w Długosiodle to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknych lasów. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników natury oraz dobrej zabawy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Na Grzybobranie zaprasza Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gmina Długosiodło.

Miejsce na reklamę

Jacek Pałkiewicz zagości w MBP w Ostrołęce

0

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce zaprasza 10 września o godzinie 18 na spotkanie z jedną z najbarwniejszych postaci podróżniczego świata – Jackiem Pałkiewiczem.

Podróżnik, odkrywca, reporter, pisarz, trener survivalu – od pięciu dekad przemierza najdalsze zakątki świata, docierając tam, gdzie kończy się znana mapa, a zaczyna przygoda. To on odkrył źródło Amazonki, przecierał szlaki w dżunglach Borneo i Nowej Gwinei, stawił czoła surowym warunkom Syberii i pustyni Taklamakan. Był oficerem na statkach, pracował w afrykańskich kopalniach, szkolił kosmonautów i antyterrorystów, a jego dorobek literacki to ponad 40 książek przetłumaczonych na wiele języków.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu 'Z pisarzami na tapecie, czyli ostrołęckie spotkania literackie”, realizowanego przez Stowarzyszenie 'Kulturalni-Poczytalni”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Miasta Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

II Rodzinny Rajd Rowerowy 2024

0

II Rodzinny Rajd Rowerowy wystartuje 1 września o godzinie 11 spod świetlicy w Przytułach Starych w gminie Rzekuń.

Uczestnicy pokonają malowniczą trasę o długości 10 kilometrów przez Przytuły Stare – Rozwory – Zabiele – Susk Nowy – NNW – Ołdaki – Przytuły Stare.

Po zakończonym rajdzie na wzmocnienie cyklistów aromatyczna grochówka i kiełbaski prosto z ogniska.
Odbędą się także zawody: dla najmłodszych w turlaniu sztangi, starsi będą mogli sprawdzić się w podciąganiu sztangi.

Wydarzenie organizowane przy współpracy z Gminą Rzekuń, Powiatem Ostrołęckim i Klubem UKS Atleta Ostrołęka.

Miejsce na reklamę