Strona główna Blog Strona 626

Zatrzymany z amfetaminą

0

Policjanci zatrzymali 28-latka, który miał amfetaminę.

Makowscy funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Szelków może posiadać narkotyki. Okazało się, że miał przy sobie biały proszek zamknięty w torebce strunowej. Badanie narkotesterem wskazało, że była to amfetamina.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Maków Mazowiecki

Miejsce na reklamę

Zachowaj trzeźwość na drodze

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Dziś i jutro na terenie całego garnizonu mazowieckiego policja prowadzi działania 'Trzeźwość-Lokalnie”. Będzie wykonywać przesiewowe badania kierujących.

Alkohol za kierownicą stanowi wciąż problem na polskich drogach. Każdego dnia policjanci udaremniają dalszą jazdę nieodpowiedzialnym osobom, które stanowią ogromne zagrożenie.

Policja apeluje, jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Nie podróżuj także z takim kierowcą!

Widzisz dziwne zachowanie kierującego na drodze, który jedzie 'wężykiem”, jak najszybciej powiadom policję. Zadzwoń na numer alarmowy 112! W ten sposób możesz zapobiec tragedii na drodze.

Policja przypomina:

za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila-wykroczenie) grozi:

grzywna nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł lub areszt do 30 dni;
zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat;
15 punktów karnych.

a za przestępstwo prowadzania pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila-przestępstwo) grozi:

grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności, lub kara pozbawienia wolności do 3 lat;
zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat;
świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł;
jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości, sprawca spowoduje wypadek, w którym są ciężko ranni, trafi do więzienia na minimum 3 lata, a jeśli są zabici, może grozić nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Samorząd Mazowsza nagrodzi wolontariuszy

0

Rusza kolejna edycja konkursu 'Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Władze regionu chcą wyróżnić wolontariuszy i liderów społecznych za działalność na rzecz województwa mazowieckiego i jego mieszkańców. Kandydatów można zgłaszać do 30 września.

Województwo mazowieckie po raz 14. nagrodzi zaangażowanie mieszkańców Mazowsza. Celem konkursu jest promowanie postawy proobywatelskiej, dlatego każdy, kto wykazał się taką aktywnością, powinien zostać zgłoszony. Wydarzenie jest formą podziękowania i uznania dla rosnącej grupy wolontariuszy, którzy każdego dnia niosą pomoc.

Na zwycięzców czekają nagrody. Laureaci indywidualni otrzymają 2 tys. zł, a grupy – 3 tys. zł. Wyróżnieni otrzymają bilety/vouchery do mazowieckich instytucji kultury.

Kandydatów można zgłaszać w dwóch kategoriach – stałej, w której zostaną nagrodzeni wolontariusze indywidualni i grupowi, oraz specjalnej – skierowanej do organizacji pozarządowych i pożytku publicznego.

Można zgłaszać m.in. organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe, podmioty, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy, wolontariusze. Co ważne, kandydat nie może zgłosić się samodzielnie. W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby, które uzyskały tytuł laureata w poprzednich trzech edycjach.

Regulamin konkursu i szczegółowe informacje można znaleźć na www.dialog.mazovia.pl oraz pod numerem telefonu: +48 224 379 474.

Miejsce na reklamę

Kolejne spotkanie ws. połączenia kolejowego

0

Kolejne spotkanie poświęcone planowanej przez rząd rezygnacji z modernizacji i budowy szprychy kolejowej nr 3 na odcinku CPK-Warszawa-Tłuszcz-Wyszków-Ostrołęka-Łomża-Pisz-Giżycko odbyło się 3 września w Ostrołęce. Inicjatorem i gospodarzem był wicestarosta ostrołęcki Artur Kozłowski.

W spotkaniu, które odbyło się po raz drugi uczestniczyło kilkadziesiąt osób – parlamentarzyści i samorządowcy z województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a także przedstawiciele działającej przy Prezydencie RP Radzie do spraw Strategicznych Projektów Rozwojowych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i ruchów społecznych – 'Tak dla CPK’, 'Tak dla Rozwoju’.

Zostali zaproszeni na nie ministrowie – infrastruktury, obrony narodowej oraz pełnomocnik ds. CPK, ale nie przyjechali, bo nie pozwoliły im na to obowiązki zawodowe – mówił wicestarosta Kozłowski.

Pierwsze spotkanie odbyło się 3 lipca. Jego następstwem było podpisanie przez samorządowców z województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego petycji, wyrażającej sprzeciw wobec rządowych zapowiedzi likwidacji wspomnianej linii kolejowej. Petycja została 29 lipca br. przesłana do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz do Ministra Obrony Narodowej, Ministra Infrastruktury i Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Uczestnicy spotkania byli zgodni, że szprycha nr 3 jest potrzebna i zapowiedzieli kolejne działania.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Wystawa 'Portrety gwiazd’ autorstwa Anny Andruszewskiej

0

Galeria Ostrołęka zaprasza 6 września do holu Ostrołęckiego Centrum Kultury na wernisaż rysunków Anny Andruszewskiej. Wystawa zatytułowana 'Portrety gwiazd’ zaprezentuje prace przedstawiające znane postaci ze świata filmu i muzyki.

Anna Andruszewska, pochodzi z Ostrołęki, obecnie mieszka w gminie Rzekuń.

Artystka, działająca pod pseudonimem 'Aniyah’, rysuje w technikach ołówka i kredki.

Więcej o twórczej historii Ani już w czwartek na 88,5 FM.

Miejsce na reklamę

Ostrołęcka Karta Młodzieży wstrzymana

0

Wydawanie Ostrołęckiej Karty Młodzieży zostało wstrzymane 1 września – informuje Urząd Miasta. Jest to spowodowane rozwojem Karty Mieszkańca, w ramach której uruchomiony zostanie pakiet młodzieżowy.

Będzie on przeznaczony dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w mieście, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki temu młodzież będzie mogła korzystać z ulg i preferencji u Partnerów Programu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie mieszkamwostrolece.pl.

Miejsce na reklamę

Miał prawie kilogram narkotyków

0

Prawie kilogram narkotyków miał ostrołęczanin. Był również poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Mówi nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

W mieszkaniu ostrołęczanina znaleziono i zabezpieczono blisko kilogram amfetaminy. Można było z niej przygotować kilka tysięcy porcji handlowych.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Festiwal Teatralny INQBATOR

0

Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na 15. edycję Festiwalu Teatralnego INQBATOR, która odbędzie się w dniach 13-14 września. Wydarzenie to, jest stałym punktem kulturalnego kalendarza Ostrołęki. Zagości na ulicach miasta, przynosząc ze sobą niezwykłe spektakle teatralne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Tegoroczna edycja ponownie skupi się na sztuce 'teatru bez słów’, w którym emocje, historie i przekaz artystyczny będą wyrażane za pomocą ruchu, gestu i mimiki. Wystąpią renomowane grupy z całej Polski, prezentując różnorodne widowiska na najwyższym poziomie artystycznym.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 13 września, uroczystą paradą o godzinie 18:30, która z Placu Bema poprowadzi uczestników na plac Wolności, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie wydarzenia. Tego wieczoru publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl Teatru Delikates pt. 'Jak Czesiek i Wiesiek oddali księżyc’ oraz występ Warszawskiego Centrum Pantomimy z przedstawieniem 'Voyage Immobile’. Dzień zakończy się tajemniczym i poruszającym widowiskiem Teatru Snów zatytułowanym 'Klasa’.

W sobotę, 14 września, program Festiwalu kontynuuje swoją różnorodną ofertę artystyczną, zaczynając od przedstawienia 'Mały Książę’ w wykonaniu Piaskowej Magii. W dalszej części dnia na widzów czekają spektakl 'Wielkie śmieszne twarze’ Teatru Porywacze Ciał oraz wyjątkowy występ Krakowskiego Centrum Choreograficznego 'Jestem miłością III’.

Festiwal zakończy się o godzinie 21 monumentalnym spektaklem 'Genezis’ w wykonaniu Teatru A, który odbędzie się na parkingu przy ul. Prądzyńskiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Ostrołęki oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Radio Oko przyjęło rolę patrona medialnego.

  1. Festiwal Teatralny INQBATOR – program

13 wrzesień
18.30 parada
18.50 otwarcie festiwalu Inqbator (scena pl. Wolności)
19.00 Teatr Delikates 'Jak Czesiek i Wiesiek oddali księżyc’ (scena pl. Wolności)
20.00 Warszawskie Centrum Pantominy 'Voyage Immobile’ (sala widowiskowa OCK)
21.00 Teatr Snów 'Klasa’ (parking OCK)

14 września
17.00 Piaskowa Magia 'Mały Książę’ (sala kameralna OCK)
18.15 Porywacze Ciał 'Wielkie śmieszne twarze’ (plac Wolności)
19.30 Krakowskie Centrum Choreograficzne 'Jestem miłością III’ (sala widowiskowa OCK)
21.00 Teatr A 'Genezis’ (parking ul. Prądzyńskiego)

Miejsce na reklamę

Uderzył w maszynę do malowania pasów

0

Kierowca vw nie zachował ostrożności i uderzył w maszynę do malowania pasów. Na szczęście obsługujący ją pracownik nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Poinformował nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę