Strona główna Blog Strona 625

Groził matce śmiercią oraz złamał sądowy zakaz zbliżania się do niej

0

Syn zlekceważył wyrok sądu o zakazie zbliżania się do matki. Nachodził ją i groził śmiercią. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawcy, którzy dopuszczają się przemocy wobec najbliższych muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami – informuje policja. Przekonał się o tym 32-letni mieszkaniec gminy Wyszków, którego obowiązywał zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną. Decyzja sądu była konsekwencją jego wcześniejszego agresywnego i niezgodnego z prawem zachowania – znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. Obowiązek ten miał zapewnić kobiecie bezpieczeństwo i izolację od agresora.

Tymczasem 32-latek zlekceważył sądowy zakaz zbliżania i postanowił nie odpuścić swojej ofierze. Wielokrotnie nachodził 57-latkę w miejscu jej zamieszkania. Wyzywał ją, groził pozbawieniem życia, zniszczył należące do niej mienie.

Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, naruszenia zakazu sądowego i uszkodzenia mienia.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Centrum Organizacji Pozarządowych w Ostrołęce – pierwsze spotkanie w ratuszu

0

Spotkanie dotyczące utworzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Ostrołęce odbyło się 4 września w Urzędzie Miasta. Mówi prezydent Paweł Niewiadomski.

Spotkanie kierowane było do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie miasta lub na rzecz jego mieszkańców oraz osób pracujących na rzecz organizacji pozarządowych. Uczestniczył w nim minister ds. społeczeństwa obywatelskiego Marek Krawczyk.

Licznie przybyli zainteresowani zapoznali się z ideą COP-u i wymienili doświadczenia na temat działalności organizacji pozarządowych. Mówi posłanka na Sejm RP Żaneta Cwalina – Śliwowska.

W spotkaniu wzięli udział eksperci mający doświadczenie w pracy z organizacjami oraz w tworzeniu podobnych miejsc w Polsce.

Miejsce na reklamę

Zakłócał ciszę nocą, trafił do aresztu

0

Wyszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zakłócał ciszę nocną. Okazało się, że był poszukiwany przez sąd do obycia kary kilku miesięcy pozbawienia wolności.

We wtorek po północy policjanci interweniowali w hostelu w Wyszkowie. W jednym z wynajmowanych pokoi odbywała się impreza. Głośne rozmowy i muzyka zakłócały ciszę nocną innym ludziom.
Tak bawili się 33- i 41-latek. Okazało się, że starszy z mężczyzn był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. 41-latek został zatrzymany i trafił do aresztu.

Policja przypomina, że kwestię hałasowania w nocy reguluje art. 51 Kodeksu Wykroczeń. Stanowi on, iż karze podlega osoba, która „krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny…”. Jednym z warunków karalności np. spoczynku nocnego są godziny 22 – 6.

Każda interwencja dotycząca zakłócenia ciszy nocnej może zakończyć się postępowaniem mandatowym lub skierowaniem wniosku do sadu, który za to wykroczenie może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Sześciolatek zderzył się z bmw

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

O dużym szczęściu może mówić 6-latek, który jechał na rowerze i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw. Nie doznał obrażeń.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Według wstępnych ustaleń policji 6-letni rowerzysta wyjeżdżając z drogi gruntowej uderzył w bok bmw, które jechało po drodze głównej.

Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń. Jego matka została ukarana mandatem karnym za niewłaściwy nadzór nad osobą małoletnią.

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Policja podsumowała wakacyjne bezpieczeństwo na wodzie

0
rzeka

Za nami kolejne wakacje. Policja podsumowała wypoczynek nad wodą. Niestety utonęło blisko 190 osób.

Do największej liczby utonięć doszło w jeziorach – 59 oraz rzekach – 39, w morzu – odnotowano 10 utonięć. Przyczyny to m.in. brak umiejętności pływania, przecenianie swoich umiejętności, brak odpowiedniej asekuracji, czy respektu do ostrzeżeń sygnalizowanych przez służby ratownicze o niekorzystnych warunkach panujących nad morzem.

Najliczniejszą grupę wśród ofiar utonięć stanowią mężczyźni – 160, kobiety – 16 oraz dzieci – 13. W 31 przypadkach ustalono, że przyczyną utonięcia był alkohol (16,4 % wszystkich utonięć). Dominująca grupa to mężczyźni – 29 przypadków. Pod wpływem alkoholu była 1 kobieta oraz 1 osoba małoletnia.

Każdego roku policja podejmuje szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

źródło: KGP

Miejsce na reklamę

Dni otwarte 'Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa’ w Ostrołęce

0

Bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem występowania raka jamy ustnej odbędą się w Ostrołęce. Organizowane są z okazji Europejskiego Tygodnia Nowotworów Głowy i Szyi.

W dniach 16-21 września zostaną przeprowadzone badania kontrolne stanu uzębienia oraz przesiewowe w kierunku występowania zmian patologicznych na błonie śluzowej jamy ustnej.

Szczególnie zachęcani są do przyjścia do gabinetu pacjenci z grupy wysokiego ryzyka: palący, nadużywający alkoholu, powyżej 40 roku życia, oraz u których w rodzinie występowały nowotwory.

Zapisy na badania pod numerem telefonu: 606 269 680.

Organizatorami są Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej 'Z uśmiechem przez życie’, posiadająca status Organizacji Pożytku Publicznego, we współpracy z Petrosjan Clinic Implantologia Stomatologiczna.

Miejsce na reklamę

’Kryptonim: Gramy!’ – przyjdź i pograj w planszówki

0

W najbliższą niedzielę kolejne spotkanie przy grach planszowych 'Kryptonim: Gramy!’ w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wstęp wolny.

Mile widziany jest każdy – zarówno doświadczeni gracze, jak i ci początkujący. To okazja do poznania nowych gier oraz innych osób, które zafascynowane są światem planszówek.

Można też wziąć udział w konkursie Mistrzowie Planszy 2024 i powalczyć o ciekawe nagrody. Szczegóły na stronie Muzeum lub na Facebooku Kryptonimu.

Miejsce na reklamę

Domowi agresorzy w areszcie

0

Kilku mężczyzn stosujących przemoc wobec członków swoich rodzin trafiło do aresztu. Otrzymali nakazy opuszczenia domów oraz zakazy zbliżania się do pokrzywdzonych.

Poinformował nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Staż w Europolu

Europol szuka stażystów! Jeśli marzysz o karierze w organach bezpieczeństwa i jesteś gotowy na 6- lub 12-miesięczne intensywne szkolenie w Hadze, aplikuj!

Europejski Urząd Policji (Europol) to unijna agencja egzekwowania prawa, której zadaniem jest zwiększanie poziomu bezpieczeństwa w Europie poprzez zapewnianie pomocy organom ścigania w państwach członkowskich UE. Zatrudnia około 100 analityków kryminalnych, którzy należą do najlepiej wyszkolonych w Europie. Dzięki temu agencja jest jednym z największych centrów wiedzy specjalistycznej i umiejętności w tej dziedzinie w UE.

Obecnie dostępna jest jedna oferta stażu w Centrum ds. Cyberprzestępczości.

Aplikowac mogą:obywatele państw członkowskich UE; osoby pełnoletnie; osoby, które znają dobrze co najmniej dwa języki UE (w tym język angielski); studenci lub absolwenci studiów związanych z obszarem działania agencji.

O praktyki w Europejskim Urzędzie Policji nie mogą ubiegać się osoby, które odbyły staż/szkolenie lub były zatrudnione w innej agencji, lub instytucji UE dłuższy niż 6 tygodni.

Stażyści mogą liczyć na stypendium w wysokości 1500 Euro. Termin przyjmowania aplikacji mija dzisiaj.

Miejsce na reklamę