Młody kierowca doprowadził do wypadku. Prawo jazdy ma od niedawna. Wiózł 4 pasażerów. Ranna została 18-latka.
Wypadek zdarzył się wczoraj wieczorem na ul. F. Nila w Ostrołęce.
Poinformował nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Młody kierowca doprowadził do wypadku. Prawo jazdy ma od niedawna. Wiózł 4 pasażerów. Ranna została 18-latka.
Wypadek zdarzył się wczoraj wieczorem na ul. F. Nila w Ostrołęce.
Poinformował nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Charytatywny turniej piłki nożnej “Gramy dla Dawida” odbył się w Nowej Wsi w gminie Olszewo-Borki. Zebrano blisko 6 tys. zł.
Dawid to syn Krystiana Skrzecza, który na co dzień gra w LZS Obierwia. Choruje od dzieciństwa. Rodzina po kilku latach poszukiwań w końcu trafiła do placówki, gdzie po bardzo drogich i wnikliwych badaniach usłyszała kolejną z diagnoz: „Wasze dziecko ma zespół PANS i zapalenie mózgu oraz rdzenia kręgowego.”
Turniej odbył się 29 września na orliku. Zagrało 10 drużyn: RDF, Brexit NWZ, Inter Kamianka, Drwalex Białobiel, LZS Obierwia, Kultywator Kałęczyn, Stan-Oil, Chudek Team, Imprezowe chłopaki, Tamers Olszewo Borki.
Wszystkie środki zebrane tego dnia trafiły na konto Dawidka. On sam za swoją codzienną walkę odebrał od organizatorów okazały puchar ufundowany przez firmę remontowo-budowlaną Marcin Tkaczyk.
W finale 3:2 po rzutach karnych wygrał Chudek Team, który pokonał Drwalex Białobiel. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa LZS Obierwia, wygrywając 1:0 z drużyną Stan Oil.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krystian Skrzecz (LZS Obierwia), królem strzelców – Krzysztof Trzciński (Drwalex Białobiel ), bramkarzem – Patryk Walczak (Chudek Team).
W trakcie turnieju trwały licytacje, był słodki poczęstunek, zupa, kiełbaska z grilla.
Fot. R.N.
Link do zbiórki
https://www.siepomaga.pl/dawid-skrzecz













































Kolejny, komisyjny odbiór częściowych robót związanych z budową mostu na Narwi wraz z dojazdami odbył się w poniedziałek.
Starosta Piotr Liżewski podkreśla, że prace postępują zgodnie z harmonogramem, więc oddanie mostu do użytku powinno nastąpić w terminie, czyli w czerwcu 2025 roku. Inwestycja jest potrzebna mieszkańcom powiatu i Ostrołęki, bo dzięki niej skończą się kłopoty komunikacyjne na wjeździe do miasta.
Ukończono rondo na drodze powiatowej w Łęgu Przedmiejskim. Wykonawca planuje jeszcze w pierwszej połowie października nasadzenia ozdobne oraz malowanie oznakowania poziomego. Pod koniec miesiąca ma zostać równolegle oddane do użytku rondo w Łęgu i będący na ukończeniu fragment ulicy Słonecznej w Ostrołęce.
Powiat Ostrołęcki realizuje inwestycję w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To budowa mostów przez Narew i przez Małą Rozogę oraz przejazd gospodarczy w ciągu projektowanej przeprawy mostowej; a także budowa drogi powiatowej stanowiącej dojazd do mostu; budowa systemu dodatkowych jezdni obsługujących sąsiadujące z drogą tereny i nieruchomości jako dojazdy do mostu.
fot. Starostwo Powiatowe









Pięciolatka zgubiła się na grzybobraniu. Szczęśliwie dotarła do zabudowań i tam otrzymała pomoc.
Chwile grozy przeżyła w minioną sobotę 50-letnia babcia, która wybrała się z wnuczką na grzyby do lasu. Dziewczynkę zostawiła w samochodzie. Tłumaczyła policji, że chodziła w pobliżu. Kiedy wróciła dziecka nie było. Od razu powiadomiła służby.
5-latka przeszła lasem prawie kilometr. Dotarła do najbliższych zabudowań w Gutach Dużych w gminie Czerwonka, gdzie została zauważona przez mieszkańców. Powiedziała, że przyjechała z babcią na grzyby. Wiedziała jak się nazywa i skąd jest. O znalezieniu dziecka powiadomiono służby. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę matki.
Policja apeluje, aby nawet na chwilę nie zostawiać dziecka samego i nie tracić go z pola widzenia.
Mówiła podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.
Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Odblasków. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na znaczenie noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza przez pieszych i rowerzystów.
Odblaski mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze, a widoczność na drogach znacząco spada. Sprawiają, że piesi i rowerzyści są lepiej widoczni dla kierowców, co zmniejsza ryzyko wypadków. Mówi nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
W Polsce piesi poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek używania odblasków, ich noszenie jest zalecane również w miastach. Dzięki temu kierowca może ich zauważyć już z odległości nawet 150-200 metrów, podczas gdy bez odblasku widoczność ta spada do około 30 metrów.
’Bulion i inne namiętności ’ to tytuł filmu, który zostanie zaprezentowany 8 października w ramach inauguracji nowego sezonu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rejs.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Łukasz Modelski – dziennikarz TVP i Polskiego Radia, a także autor książek kulinarnych i historycznych. Po projekcji odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można posłuchać ciekawych opowieści i wziąć udział w dyskusji.
Członkowie DKF spotkają się na sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.
Ktoś włamał się na konto portalu społecznościowego 53-letniego ostrołęczanina i wysłał do wszystkich jego znajomych prośbę o pożyczkę. Niestety dwie osoby nie zweryfikowały tego i podały kody do szybkiej płatności. Straciły po 1000 złotych.
Policja apeluje.
Apelował nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.
Handel chroniony przed nieuczciwą konkurencją
Pół miliona miejsc pracy w UE zostało zachowanych dzięki unijnej ochronie handlu w 2023 r. – wynika ze sprawozdania Komisji Europejskiej.
Narzędzia ochrony handlu odgrywają zasadniczą rolę w ochronie miejsc pracy w UE poprzez promowanie sprawiedliwości i równych warunków działania, zgodnie z przyjętym sprawozdaniem z 2023 r. w sprawie działań UE w zakresie ochrony handlu.
Na koniec 2023 r. w UE obowiązywały łącznie 182 środki ochrony handlu, w tym 156 środków antydumpingowych, 25 środków antysubsydyjnych i jeden środek ochronny. Stanowi to wzrost o 40 proc. w porównaniu z 2018 r., kiedy to obowiązywały 133 środki. W 2023 r. wszczęto dwa razy więcej nowych dochodzeń niż w 2022 r. Ten znaczny wzrost aktywności uwypukla determinację Komisji, by zdecydowanie reagować na coraz powszechniejsze przypadki nieuczciwego handlu.
Liczba miejsc pracy w UE chronionych tymi środkami również radykalnie wzrosła – z 365 tys. w 2018 r. do prawie 500 tys. bezpośrednich miejsc pracy na koniec 2023 r. Sektory przemysłu chronione przez obowiązujące środki to m.in. sektory strategiczne, takie jak energia wiatrowa, szkło solarne i światłowody; mają one kluczowe znaczenie dla transformacji ekologicznej i cyfrowej UE. Chronione są też liczne sektory, w których działa wiele małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i które są szczególnie narażone na nieuczciwe praktyki handlowe, np. sektor ceramiczny.
W sprawozdaniu podkreślono ponadto potrzebę podjęcia działań takich jak wszczęcie dochodzenia antysubsydyjnego w sprawie pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym z Chin, aby chronić sektory zielonych technologii przed nieuczciwym handlem.
Ze sprawozdania wynika też, że Komisja nadal rygorystycznie broniła przemysłu UE przed nieuczciwymi działaniami obronnymi podejmowanymi przez państwa trzecie i przyczyniła się w ten sposób do zapewnienia stałego dostępu do rynków tych państw trzecich.
Szczegółowe informacje dotyczące raportu na stronie internetowej Komisji Europejskiej.
W niedzielę, 29 września, w Radzyminie odbyła się Mazowiecka Liga Karate, w której udział wzięło blisko 150 zawodników z 14 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Kyokushin Województwa Mazowieckiego (OZKKWM).
Wśród uczestników znaleźli się także karatecy Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin (MKKK), którzy zdominowali rywalizację, prezentując swoją siłę, determinację i ducha walki. Wszyscy zawodnicy klubu stanęli na podium, osiągając imponujące wyniki.
Największy sukces odniósł Marcin Domian, który zdobył pierwsze miejsce. Na trzecich miejscach uplasowali się: Michał Krzysztofiński, Gabriel Prusik, Adam Podbielski, Radosław Gut oraz Jakub Krysiński.
Zawodników wspierała sensei Kinga Przybyłek, która pełniła rolę opiekunki drużyny. W składzie sędziowskim znaleźli się również reprezentanci klubu MKKK: senpai Kinga Kot oraz senpai Mariusz Załęski, którzy wnieśli swój wkład w sprawiedliwe rozstrzygnięcia zawodów.
Fot. MKKK