Strona główna Blog Strona 589

Gość Radia Oko – Bartosz Podolak

0

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której naszym gościem był wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak. W trakcie rozmowy poruszyliśmy najważniejsze kwestie dotyczące inwestycji, w tym budowy i modernizacji dróg, rozbudowy szkoły w Dzbeninie oraz planów związanych ze stacją uzdatniania wody. Dowiedzą się Państwo, jakie projekty są już w toku, a jakie są planowane na najbliższą przyszłość, a także jak te inwestycje wpłyną na rozwój i komfort życia mieszkańców gminy Rzekuń.

Miejsce na reklamę

Kolejny amator szybkiej jazdy stracił prawo jazdy

0

’Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie” – takie słowa mundurowi z ostrołęckiej drogówki codziennie słyszą od kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość.

Dzisiaj zatrzymali na ulicy Ostrowskiej 30-letniego mieszkańca powiatu węgrowskiego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał oplem ponad 100 km/h.

Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisano 13 punktów karnych.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Nastolatek na hulajnodze potrącił rowerzystkę

0

Dwa zdarzenia z udziałem kierujących hulajnogami odnotowali wczoraj policjanci w Ostrołęce. W jednym 13-latek potrącił 80-letnią rowerzystkę.

Mówił nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje – Czesława Lewandowska

0

W kolejnym odcinku programu 'Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje’ gościmy twórczynię ludową Czesławę Lewandowską — artystkę, która z pasją i zaangażowaniem kontynuuje tradycje rękodzieła ludowego. Jej prace są nie tylko hołdem dla przeszłości, ale także źródłem inspiracji dla młodszych pokoleń.

W rozmowie z Czesławą Lewandowską o tym, co sprawia, że sztuka ludowa wciąż ma swoje miejsce w nowoczesnym świecie, jak tradycje regionu wpływają na jej twórczość oraz jakie techniki i materiały wykorzystuje w swojej pracy.

Program Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje, realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kto Jest Kto i Urzędem Miasta Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Słupki znikają z placu Bema

0

Po ponad roku, wracamy do dawnej organizacji ruchu w obrębie placu Bema – informuje ostrołęcki ratusz. Trwa zmiana oznakowania, montowane są wysepki oraz likwidowane słupki przed Galerią Ostrołęka.

Z ulicy Głowackiego obowiązuje nakaz jazdy w prawo w ul. Kościuszki. Przed Galerią Ostrołęka natomiast ruch będzie odbywał się jednokierunkowo, w stronę ul. Farnej.

Nowa organizacja obowiązywać będzie po zakończeniu prac, które potrwają do piątkowego popołudnia.

Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Fot. UM Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Młoda Redakcja 2025

Trwa nabór zgłoszeń do Młodej Redakcji – programu stażowego dla młodych adeptów dziennikarstwa prowadzonego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W trakcie stażu uczestnicy wezmą udział w warsztatach dziennikarskich w Warszawie i Berlinie, podczas których nauczą się tworzenia treści online, prowadzenia wywiadów oraz pisania relacji. Odbędą również spotkania z przedstawicielami i przedstawicielkami mediów oraz instytucji partnerskich Fundacji. Na koniec stażyści wezmą udział w Polsko-Niemieckich Dniach Mediów.

Staż rozpoczyna się w grudniu 2024 i kończy w wakacje 2025.

Aplikować mogą studenci, którzy lubią pisać; interesują się tematami polsko-niemieckimi i wydarzeniami w swoim regionie; mają doświadczenie w pracy dziennikarskiej.

W celu zgłoszenia swojej kandydatury należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać próbki swojej pracy dziennikarskiej. Szczegóły na eurodesk.pl. Termin zgłoszeń mija 20 października.

Miejsce na reklamę

Mazowiecka policja podsumowała akcję 'Trzeźwość-Lokalnie’

0

Ponad 60 tys. badań i 72 nietrzeźwych kierujących – mazowiecka policja podsumowała akcję 'Trzeźwość-Lokalnie’.

Została przeprowadzona 14 i 15 października. Niechlubny rekordzista, 32-letni kierujący motorowerem miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Działania 'Trzeźwość-Lokalnie” policjanci prowadzili na terenie całego garnizonu mazowieckiego od wczesnych godzin porannych (od godz. 6 do godz. 10) oraz po południu i wieczorem (od godz. 16 do godz. 21), kiedy na drogach jest szczyt komunikacyjny.

Policjanci zatrzymali 57 praw jazdy, a także 10 osób, które pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadły 'za kółko” samochodu.

Działania będą prowadzone cykliczne.

Miejsce na reklamę

Podejrzany o stalking w areszcie

0

Podejrzanego o stalking i groźby karalne wobec byłej partnerki zatrzymali policjanci z Makowa Mazowieckiego. Usłyszał już zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Mieszkanka powiatu makowskiego złożyła w komendzie zawiadomienie o uporczywym nękaniu. Z przekazanych informacji wynikało, że jej były partner nachodził ją w miejscu zamieszkania, jeździł za nią, wysyłał do niej wiadomości i kierował groźby karalne.

Poinformowała podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.

Miejsce na reklamę

Ostatni Pchli Targ w tym roku

0

Po raz ostatni w tym roku organizowany jest pchli targ w Ostrołęce. Odbędzie się 19 października na Targowisku Miejskim.

Organizatorem jest Stowarzyszenie 'Unikat – Przyjazna Gmina’.

Każda osoba może bezpłatnie wystawić swoje towary na sprzedaż. Organizator nie zapewnia stolików do ich ekspozycji, należy przygotować stoisko we własnym zakresie. Wystawcy zobowiązani są również do zapoznania się z regulaminem wydarzenia dostępnym na stronie organizatora.

Wszelkie pytania można zadawać wysyłając maila na adres: [email protected] lub telefonicznie: 604 667 928 albo 881 412 412.

Jest jeszcze czas, żeby wybrać to, co zbędne i pojawić się w stałym miejscu, by ktoś inny mógł ucieszyć się z tych przedmiotów – zachęcają organizatorzy. Pchli targ można odwiedzać już od godz. 8.

Miejsce na reklamę

UKS ATLETA na XVI Międzynarodowym Grand Prix Nidzicy w Podnoszeniu Ciężarów

0

Wieloboiści UKS Atleta Ostrołęka wzięli udział w XVI Międzynarodowym Grand Prix Nidzicy w Podnoszeniu Ciężarów w Radomsku.

Jak informuje trener Władysław Niedźwiecki rozegrane zostały z bardzo dużym rozmachem. Wystartowali zawodnicy z czternastu klubów.

Zorganizowano rywalizację tylko w konkurencji podrzut. Dzięki temu było dynamicznie, a zawodnicy mieli doskonałą okazję do bicia rekordów.

Zawodnicy z UKS ATLETA pod opieką trenera Karola Janczewskiego uzyskali następujące wyniki: Dawid Kalwara 95 kg – miejsce 14, Jan Mielnicki 85 kg r. ż. miejsce 15, Janusz Olkowski 85 kg r. ż. miejsce 17.

Drużynowo ostrołęcki klub zajął siódme miejsce. Wszyscy zawodnicy wraz z trenerem zostali nagrodzeni pucharem i upominkami.

Najlepszym zawodnikiem Grand Prix został Michał Jaworski CLKS Mazovia Ciechanów, który ustanowił rewelacyjny rekord życiowy 181 kg, drugi był Hubert Pietrzak 148 kg TS Nida Nidzica, trzecie miejsce zajął reprezentant Ukrainy Valentyn Kurdybakha 170 kg (zawody przeprowadzono według punktacji Sinclair).

Klasyfikacja drużynowa

TS NIDA Nidzica 572,74
CLKS Mazovia Ciechanów 563,61
KS Epicentr Ukraina 536,42
LUKS MEYER Elbląg 500,96
Považan Slovakia 487,07
MGLKS Tarpan Mrocza 457,73
UKS Atleta Ostrołęka 437,60
MKS Start Grudziądz 434,48
LOS Nowy Dwór Maz 422,66
CWZS Zawisza – Podnoszenie Ciężarów Bydgoszcz 402,59
LUKS TKKF Kurzętnik 390,15
TJ ROTAS Rotava Czechy 348,55
KSS SPARTA Płońsk 306,64
OKS 'START’ Otwock 93,83

fot. UKS Atleta Ostrołęka

Miejsce na reklamę