Trzy pojazdy zderzyły się w Ostrołęce. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi.
Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Trzy pojazdy zderzyły się w Ostrołęce. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi.
Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
DM Crew – grupa z Ostrołęki, która podbiła serca fanów K-Popu w całej Polsce! Rozmawiamy z Małgorzatą Wójcik i Zuzanną Wójcik, pasjonatkami i instruktorkami tańca. Zajrzymy za kulisy ich występów i dowiemy się, skąd czerpią inspirację do swoich energetycznych choreografii, jak przygotowują się do publicznych pokazów i dlaczego wybierają nietypowe miejsca na swoje występy.
Program Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje, realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kto Jest Kto i Urzędem Miasta Ostrołęki.


Praworządność bliżej obywateli
Komisja Europejska rozpoczyna ogólnounijną kampanię informacyjną na temat praworządności. Autorem animacji jest znany artysta i ilustrator Christoph Niemann.
Celem tej ogólnounijnej kampanii jest przybliżenie obywatelom UE abstrakcyjnej koncepcji praworządności i podkreślenie jej namacalnego wpływu na ich codzienne życie.
Kampania skupi się na sześciu podstawowych zasadach definiujących praworządność: równości wobec prawa, pewności prawa, zakazie arbitralności, niezawisłości sądów, legalności i podziale władzy.
Potrzeba tej kampanii komunikacyjnej jest oczywista: chociaż obywatele w całej UE cenią sobie praworządność, mogą chcieć uzyskać więcej informacji na temat tego, co ta koncepcja faktycznie oznacza w praktyce.
W Polsce zdecydowana większość (82 proc.) osób uważa za istotne lub ważne, aby wszystkie państwa członkowskie UE przestrzegały podstawowych wartości UE, w tym praworządności. Dla porównania, za dobrze poinformowanych na temat praworządności uważa się 62 proc. respondentów.
Kierujący bmw, który jechał po drodze krajowej K-53 dachował. Został zabrany do szpitala.
Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
fot. OSP Dylewo
Spotkajmy się i wspólnym śpiewem uczcijmy Narodowe Święto Niepodległości zaprasza 11 listopada Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. To już siedemnasta edycja.
Na wspólne śpiewanie patriotyczne zapraszała Grażyna Talarek.
Koncert rozpocznie się o godz. 17. Wezmą w nim udział lokalni artyści, harcerze, chór 'O! La La!” oraz muzycy z Warszawy pod kierownictwem Roberta Lipki. Wstęp wolny.
Wszystkich Świętych to dla policji czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy chcą odwiedzić groby bliskich. Ten dzień w Ostrołęce i powiecie upłynął spokojnie – podsumowała policja. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych ani osób rannych w wypadkach drogowych.
Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych było więcej funkcjonariuszy.
Wczoraj policjanci z Komisariatu w Myszyńcu udaremnili jazdę pijanemu kierowcy opla. 26-latek miał prawie 2 promile alkoholu.
W dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada pełni zadumy i refleksji odwiedzamy groby bliskich, zostawiamy kwiaty i zapalamy znicze. Warto w taki sposób wyrazić również pamięć o poległych i pomordowanych w walce o niepodległość. Odwiedzić cmentarze wojenne i tam zapalić symboliczny znicz. Dzięki temu ofiarność i męczeństwo, tych którzy zginęli, zostanie ocalona od zapomnienia.
Nad grobami i cmentarzami wojennymi opiekę sprawują wojewodowie. W województwie mazowieckim znajdują się 1 392 obiekty – są to pojedyncze i zbiorowe mogiły na parafialnych cmentarzach, kwatery oraz cmentarze wojenne, które są miejscem pochówku tysięcy żołnierzy. W tym roku wojewoda mazowiecki na utrzymanie i remonty grobów oraz cmentarzy wojennych przeznaczył 2 464 000 zł.
Systematycznie prowadzone są remonty, których celem jest odtworzenie nagrobków i godne upamiętnienie poległych żołnierzy. Największe renowacje zakończone w 2024 r. w Warszawie i na Mazowszu:
· wymiana 125 brzozowych krzyży nagrobnych w kwaterze A20 Batalionu 'Zośka” na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Dotacja wojewody to 49 987 zł.
· remont grobu uczestniczki powstania warszawskiego Janiny Rzeplińskiej polegający na postawieniu nowego nagrobka w kwaterze 14K -114-125 na Cmentarzu Bródnowskim. Dotacja wojewody wyniosła 12 000 zł.
· remont mogiły zbiorowej żołnierzy Armii Krajowej poległych 3 sierpnia 1944 r. zlokalizowana na cmentarzu parafialnym w Łopacinie (gm. Sońsk). Prace polegały na wymianie płyty nagrobnej, wykonaniu obrzeży, ułożeni kostki brukowej wokół grobu, zakupie i montażu masztu z flagami. Wojewoda przekazał na remont 11 800 zł.
· remont mogiły indywidualnej, rozstrzelanego przez Gestapo w 1944 r. Józefa Utkowskiego, która jest zlokalizowana na cmentarzu parafialnym w Kowali-Stępocinie. W ramach prac zdemontowano stary nagrobek oraz zakupiono i zamontowano nowy z granitu. Dotacja wojewody to 12 300 zł.

Prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski wprowadza w życie obiecaną inicjatywę 'Taksówka dla seniora” — program, który umożliwi osobom starszym skorzystanie raz w miesiącu z darmowego transportu w celu załatwienia swoich codziennych spraw.
Projekt jest częścią większego planu prezydenta Niewiadomskiego, mającego na celu poprawę komfortu życia seniorów oraz aktywizację społeczną w Ostrołęce, w której obecnie mieszka ponad 18 tysięcy seniorów. Inicjatywa ma ruszyć jeszcze w tym roku.
’Taksówka dla seniora” była jednym z kluczowych punktów programu przedwyborczego Pawła Niewiadomskiego, który łączy się z jego obietnicami dotyczącymi wsparcia dla mieszkańców w różnym wieku. Inicjatywa obiecująca, wpisuje się w szersze zmiany, które prezydent planuje w zakresie poprawy infrastruktury i dostępności usług publicznych dla starszych mieszkańców miasta, jak również dbałości o ich integrację i bezpieczeństwo.
fot. pixabay
Z radością informujemy o międzynarodowym sukcesie Mateusza Tabaki, który zdobył III miejsce w prestiżowej kategorii Men’s Physique podczas zawodów IFBB PEPA GRAND PRIX w Czechach! W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy o wyjątkowo wysokim poziomie przygotowania, co czyni ten sukces jeszcze bardziej satysfakcjonującym.
Szczególne podziękowania Mateusz kieruje do swoich sponsorów, bez których udział w zawodach nie byłby możliwy. Dzięki ich wsparciu mógł reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i rywalizować z najlepszymi.
Serdecznie gratulujemy Mateuszowi sukcesu i życzymy kolejnych udanych występów na światowej scenie!
Fot. Arch. prywatne.


’Galeria Ostrołęka” zaprasza na wyjątkowy cykl warsztatów malarskich – tym razem uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki malowania na jedwabiu. Warsztaty odbędą się w dniach 18–20 listopada, codziennie w godzinach 15–18.
Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, które posiadają już doświadczenie w technikach malarskich i pragną rozwinąć swoje umiejętności, próbując czegoś nowego. Warsztaty poprowadzi doświadczony instruktor, a uczestnicy będą mieli do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały, dzięki czemu będą mogli w pełni skupić się na procesie twórczym.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy do 12 listopada pod numerem telefonu 29 764 39 54 lub bezpośrednio w 'Galerii Ostrołęka” przy pl. Bema 14.
Fot. Galeria Ostrołęka