III Forum Ekonomii Społecznej Północno-Wschodniego Mazowsza pod hasłem 'Usługi społeczne w rozwoju lokalnym” odbędzie się 19 listopada w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Spotkanie skierowane jest do szerokiego grona instytucji i organizacji z terenu subregionu ostrołęckiego.
Uczestnicy dowiedzą się o roli usług społecznych w lokalnych społecznościach, możliwości finansowania i narzędzi projektowania usług społecznych.
Komisja Europejska zatwierdza wstępną ocenę wniosku Polski o wypłatę 9,4 Mld Euro z KPO
Komisja zatwierdza wstępną ocenę wniosku Polski o płatność drugiej i trzeciej transzy w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności na kwotę 9,4 mld euro.
Komisja zatwierdziła pozytywną ocenę wstępną wniosku Polski o płatność drugiej i trzeciej transzy na kwotę 9,4 mld euro w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, który stanowi centralny element NextGenerationEU.
Osiem inwestycji i 20 reform będzie motorem pozytywnych zmian dla obywateli i przedsiębiorstw w dziedzinie opieki zdrowotnej, cyfryzacji, planowania przestrzennego i rynku pracy, a także efektywności energetycznej, jakości powietrza i czystej mobilności.
Komisja przekazała wstępną ocenę osiągnięcia przez Polskę kamieni milowych i wartości docelowych wymaganych do dokonania tej płatności Komitetowi Ekonomiczno-Finansowemu (KEF), który ma cztery tygodnie na wydanie opinii. Płatność na rzecz Polski nastąpi po wydaniu opinii przez KEF i po przyjęciu przez Komisję decyzji w sprawie płatności.
Makowscy policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony kilka miesięcy wcześniej motocykl WSK. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec kwietnia tego roku makowska policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w Makowicy. Ktoś ukradł motocykl WSK o wartości kilku tysięcy złotych. Po kilku miesiącach pracy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 32–letni mieszkaniec powiatu makowskiego.
Policjanci odzyskali motocykl, który był schowany na posesji w gminie Rzewnie. Był już przemalowany, a numery identyfikacyjne częściowo zatarte.
Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność i suwerenność Polski. Terytorialsi z batalionów zlokalizowanych w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
8 listopada br. w ciechanowskich koszarach, żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli obchody Narodowego Święta Niepodległości – jednego z najważniejszych dni w polskim kalendarzu, który przypomina nam o wolności, suwerenności i poświęceniu poprzednich pokoleń.
W trakcie uroczystego apelu Dowódca 5 MBOT – płk dr Paweł Lech wraz z Zastępcą Dowódcy – ppłk. Grzegorzem Podolszańskim, uhonorowali żołnierzy. Wyróżnionym wręczono listy gratulacyjne, medale, odznaczenia, patenty oficerskie oraz mianowania na wyższe stopnie wojskowe.
11 listopada ciechanowskie pododdziały oraz żołnierze z 54 blp z Zegrza Południowego wzięli udział w miejskich uroczystościach na Placu Józefa Piłsudskiego. Złożono wieńce i zapalono znicze pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, oddając hołd bohaterom walczącym o wolność Polski.
Żołnierze 52 blp w Komorowie wystawili posterunek honorowy w Ostrowi Mazowieckiej oraz poczet flagowy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, zaś żołnierze 53 blp w Siedlcach uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Narodowe Święto Niepodległości jest czasem refleksji i wdzięczności za poświęcenie przodków, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolną Polską.
Unijny system podatku od wartości dodanej będzie korzystniejszy dla przedsiębiorstw oraz bardziej odporny na oszustwa.
Komisja pozytywnie przyjmuje przedstawione przez Radę podejście ogólne do pakietu wniosków Komisji w sprawie podatku VAT w epoce cyfrowej
.
W pakiecie tym Komisja z zainteresowaniem przyjmuje proces cyfryzacji i go propaguje. Pakiet ma sprawić, że unijny system podatku od wartości dodanej będzie korzystniejszy dla przedsiębiorstw oraz bardziej odporny na oszustwa.
Nowe przepisy są również pierwszym krokiem w reagowaniu na wyzwania wynikające z rozwoju gospodarki platformowej i mają pomóc wyrównać warunki działania między internetowymi a tradycyjnymi usługami krótkoterminowego najmu lokali mieszkalnych i usługami przewozu osób.
Na podium po raz kolejny stanęli zawodnicy MKKK. Lena Wiktorska, Małgorzata Kozłowska i Nataniel Markiewicz wywalczyli brąz na X Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.
Do Górnego Śląska, razem z sesnsei Arturem Prusińskim i senpai Piotrem Przepiórskim udali się także Sebastian Zyśk i Kevin Gorzęba.
Udział w zawodach wzięło łącznie ponad 350 karateków. Turniej poprzedziło spotkanie z czołowym zawodnikiem lat ’90 Rafałem Szlązakiem, który przybył na zaproszenie organizatora.
Łukasz Wachowski, animator Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej w Ostrołęce w rozmowie z Martą Mierzejewską na temat III Forum Ekonomii Społecznej Północno-Wschodniego Mazowsza.