Strona główna Blog Strona 565

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Magdalena i Adam Dobrzyńscy

0

Magdalena i Adam Dobrzyńscy zapraszają na 14 Slajdowisko Podróżnicze podczas którego opowiedzą o swoich wyjazdach. Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się 23 listopada w Klubie Oczko OCK wystapią również Adam i Ewa Kurpiewscy, Krzysztof Modzelewski oraz Marcin Głuszczuk.

Miejsce na reklamę

Poznaliśmy zwycięzców III Jesiennego Festiwalu Smaków (zdjęcia)

0

17 listopada w Karczmie Nowa Ostoja w Ostrołęce odbyła się III edycja Jesiennego Festiwalu Smaków – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez kulinarnych. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Polska 2050 Ostrołęka Kurpie, które zaprosiło wszystkich pasjonatów smaku i dobrej zabawy na prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Podkreśla Anna Truszkowska-Aptacy.

Festiwal przyciągnął tłum miłośników kulinariów, gotowych nie tylko podziwiać, ale i smakować przygotowane produkty. Konkurs o puchar przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego przebiegał w trzech kategoriach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Paweł Niewiadomski.

Uczestnicy zmierzyli się w kategorii na najsmaczniejsze przetwory – zwyciężył Jan Kempisty, najszlachetniejsze nalewki – prym wiódł trunek Magdaleny Jabłońskiej oraz najlepsze ciasta – tu pierwsza nagroda trafiła do Agnieszki Kaczyńskiej.

Organizatorzy zadbali również o duchową ucztę. Na scenie pojawili się aktorzy, prezentując spektakl 'Szpilki, koki i rozcieńczony perchydrol’. Widzowie zebrani w Karczmie Nowa Ostoja mogli cieszyć się humorystycznym i barwnym występem, który świetnie dopełnił smakowite popołudnie.

Jesienny Festiwal Smaków to coś więcej niż konkurs kulinarny – to święto lokalnej społeczności, okazja do spotkań, wymiany przepisów i rozmów przy wspólnym stole. Tegoroczna edycja ponownie udowodniła, że Ostrołęka ma apetyt na więcej, a pasjonaci kulinarnych i artystycznych doznań już z niecierpliwością czekają na kolejne edycje.

Fot. Stowarzyszenie Polska 2050 Ostrołęka Kurpie

Miejsce na reklamę

Pijany 19-latek „ściął” latarnię, ugryzł policjanta

0

Pijany 19-latek zjechał z drogi, uderzył w latarnię i jechał po chodniku. Został zatrzymany przez policję. Był bardzo agresywny. Ugryzł funkcjonariusza.

Mówi nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Przeprowadzone przez policję badanie trzeźwości wykazało w organizmie 19-latka prawie 2 promile alkoholu. Pasażer miał 3 promile.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że nie ma on prawa jazdy. Zostało mu zatrzymane pod koniec ubiegłego miesiąca za jazdę pod wpływem alkoholu.

Ostrołęczanin trafił do policyjnego aresztu.

W najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem. Czeka go wysoka odpowiedzialność karna i finansowa mogąca sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

25 Mistrzostwa Polski PZK Karate Kyokushin Open

0

Mistrzostwa Polski Open Seniorów, Mastersów oraz Juniorów Młodszych PZK Karate Kyokushin odbyły się 16 listopada w Warszawie.

Rywalizowało 180 zawodników z blisko 60 klubów Karate Kyokushin z całej Polski.

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli: 1 miejsce – Szymon Struniawski w kategorii kumite junior młodszy -50 kg oraz dwa trzecie – Miłosz Kochański w kategorii kumite junior młodszy w kategorii -55 kg i Szymom Kordek w kategorii kumite junior młodszy -55 kg.

Dodatkowo Szymon Struniawski został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju Juniorów Młodszych.

Trenerem i opiekunem ostrołęckich zawodników był Shihan Wiesław Orzoł, a jednym z sędziów maty Sensei Krzysztof Ślaski.

fot. OKKK

Miejsce na reklamę

Częściowy odbiór kolejnych robót na moście w Teodorowie

0

Komisyjny, częściowy odbiór kolejnych prac związanych z budową mostu na Narwi wraz z dojazdami odbył się 15 listopada,

– Choć most nie jest jeszcze dopuszczony do użytku to można już przemieścić się nim na drugi brzeg Narwi. Na razie z tej możliwości mogą korzystać wyłącznie pracownicy wykonawcy robót, ale w drugiej połowie 2025 roku – po końcowych odbiorach – pojedziemy nim wszyscy – zapowiada starosta ostrołęcki Piotr Liżewski.

– Zaawansowanie procentowe odebranych robót wynosi 79,21 proc., faktycznie wykonanych jest ponad 80 proc. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – wyjaśnia wicestarosta i zarazem przewodniczący komisji Artur Kozłowski.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie również odcinek dwutorowej linii 110kV Ostrołęka-Przasnysz/Dylewo oraz odcinek jednotorowej linii 110kV Ostrołęka-Przasnysz. Przebudowa ma na celu usunięcie kolizji z projektowaną drogą powiatową.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest DOMOST sp. z o.o. (lider konsorcjum, pełnomocnik konsorcjum), a partnerami konsorcjum są Mostostal Kielce S.A. oraz Raitil sp. z o.o.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

OSPA rozbawiła do łez

0

16 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się OSPA. Tegoroczna edycja tego popularnego wydarzenia przyciągnęła miłośników humoru, którzy mieli okazję podziwiać występy najwyższej klasy artystów sceny kabaretowej i stand-upowej. Podkreśla Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK.

Na scenie zaprezentowali się Artur Andrus, Kabaret Jurki z Zielonej Góry w składzie Agnieszka Litwin, Marek Litwin i Przemysław Maurycy Żejmo, oraz aktorka i stand-uperka Ewa Błachnio. Warto zauważyć, że tegoroczny repertuar był ułożony w taki sposób, by przyciągnąć uwagę dorosłego widza w każdym wieku. Mówi prezydent Paweł Niewiadomski, który wydarzenie objął honorowym patronatem.

Podczas OSPY artyści nie zawiedli i zaserwowali publiczności nie tylko uniwersalny humor, ale także skecze i monologi nawiązujące do Rzekunia, Dzbenina, Ostrołęki czy Wojciecha Dudkowskiego i jego zespołu.

Zauważa Przemysław Maurycy Żejmo, który poprowadził wieczór kabaretowy.

Dodaje artysta.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze Serce Polski.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Komisja Europejska uruchomiła sieć zaufanych inwestorów

UE łączy siły z kapitałem wysokiego ryzyka, aby wspierać innowacje w dziedzinie najbardziej zaawansowanych technologii w Europie.

Komisja Europejska uruchomiła sieć zaufanych inwestorów skupiającą grupę inwestorów gotowych wspólnie z UE inwestować w innowacyjne przedsiębiorstwa z sektora zaawansowanych technologii w Europie. Inwestycje Unii pochodzą z funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC), który jest częścią unijnego programu w zakresie badań naukowych i innowacji 'Horyzont Europa”.

Pierwsza grupa obejmuje 71 inwestorów z całej Europy, w tym fundusze venture capital, publiczne banki inwestycyjne, fundacje i fundusze venture capital. Inwestorzy ci reprezentują łącznie aktywa o wartości ponad 90 mld euro, co sprawia, że sieć jest kluczową inicjatywą mającą na celu mobilizację kapitału dla europejskiego sektora zaawansowanych technologii.

Uruchomienie jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia finansowania takich firm w celu rozwoju w Europie. Stanowi on podstawę dalszego rozwoju w 2025 r., zgodnie z wytycznymi politycznymi następnej Komisji.

Miejsce na reklamę

Podejrzana walizka na przystanku

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Walizka pozostawiona na przystanku autobusowym w Ostrołęce postawiła na nogi policję.

Poinformował nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Umowa na rozbudowę drogi Goworowo-Tomasze-Rzekuń na odcinku Bobin-Zapieczne podpisana

0

Starosta ostrołęcki Piotr Liżewski i wicestarosta Artur Kozłowski podpisali umowę na rozbudowę drogi powiatowej nr 2568W Goworowo-Tomasze-Rzekuń, na odcinku od Bobina do miejscowości Zapieczne na terenie gmin Czerwin i Troszyn.

Na remont tej drogi okoliczni mieszkańcy czekali od dawna – podkreśla starosta.

Wykonawcą robót jest DOMOST sp. z o.o. W ramach zadania planowana jest również rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w Bobinie.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Miejsce na reklamę