Kiedy kupując, albo sprzedając towar w internecie otrzymamy propozycję rozliczenia transakcji za pośrednictwem linku, to niemal możemy być pewni, że mamy do czynienia z oszustwem – ostrzega policja.
Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Zapraszamy na kolejną odsłonę audycji w której rozmawiamy z Teresą Pabich – twórczynią z Ostrołęki, która z nici i pasji tworzy prawdziwe dzieła sztuki. Jej koronki to więcej niż rzemiosło – to opowieść o tradycji, rodzinnych korzeniach i niesamowitej precyzji.
Teresa jest mistrzynią w tworzeniu koronkowych obrusów, narzut i ozdób świątecznych, które zachwycają swoim pięknem i wyjątkowym charakterem. Jej prace były wielokrotnie nagradzane, co tylko potwierdza, jak niezwykły talent kryje się za każdym z jej dzieł.
W wywiadzie artystka opowiedziała nam o swoim spojrzeniu na sztukę, rodzinnych inspiracjach i o tym, jak z delikatnych nici powstają prawdziwe arcydzieła.
Program Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje, realizowany jest przez Stowarzyszeniem Kto Jest Kto w partnerstwie z Urzędem Miasta Ostrołęki.
Sejmik rozpoczął prace nad projektem budżetu na 2025 rok. Przyjął program współpracy z organizacjami pozarządowymi, zdecydował o zakupie nieruchomości oraz uruchomieniu połączenia kolejowego na trasie Ostrołęka – Szczytno.
Nowa ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (JST) zmieniła strukturę dochodów gmin, powiatów i województw. Jedną z pozytywnych zmian przepisów jest likwidacja w dotychczasowym kształcie wydatków JST z tytułu wpłat tzw. janosikowego do budżetu państwa. W rezultacie prognozowane na 2025 rok wpływy podatkowe województwa mazowieckiego mają wynieść ponad 4,8 mld zł, czyli o ponad 245 mln zł więcej niż spodziewane w roku 2024.
Przyszłoroczne dochody budżetowe planuje się na kwotę blisko 6 mld zł, a przychody – na ponad 2 mld zł.
Wydatki planuje się na kwotę 7,8 mld zł, w tym wydatki bieżące na 4,6 mld zł. Wydatki majątkowe wyniosą 3,1 mld zł, tj. 40,84 proc. ogółu wydatków. Rezerwy budżetowe obejmą kwotę 387 mln zł.
Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, budżet na 2025 r. będzie pierwszym bez janosikowego i ustalany w oparciu nowy sposób naliczania dochodów województwa.
Radni województwa dali zielone światło do uruchomienia połączeń kolejowych na trasie Ostrołęka – Szczytno. Mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.
Transport kolejowy będzie się odbywał na odcinkach: Ostrołęka – Szczytno – Olsztyn – Szczytno – Ostrołęka oraz Chorzele – Szczytno – Olsztyn – Szczytno – Chorzele (realizowane przez spółkę Polregio), a także Ostrołęka – Szczytno – Ostrołęka (realizowane przez spółkę Koleje Mazowieckie – KM).
’Nocne granie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych’ w Ostrołęce już w najbliższy piątek.
Fani planszówek spotkają się o godz. 18 i będą grali do północy. Mile widziany jest każdy – zarówno doświadczeni, jak i ci początkujący. Można skorzystać z udostępnionych gier, a także przynieść swoje. Wstęp wolny.
W trakcie 'Nocnego grania’ odbędzie się także cotygodniowe spotkanie pracowni mikromodelarstwa i gier strategicznych.
Dziś mamy przyjemność gościć w programie Kreatywna Ostrołęka Artystyczne Inspiracje Wiolettę Domurad-Pragacz, artystkę o niezwykłym talencie i wrażliwości, której prace zdobywają serca odbiorców swoją oryginalnością i pięknem. W jej dorobku znajdują się zachwycające ceramiczne anioły, które stały się jej znakiem rozpoznawczym, oraz statuetki tworzone dla laureatów wyróżnienia ’ Narodowi i Ojczyźnie’.
To jednak nie wszystko, Wioletta tworzy także unikalną biżuterię ceramiczną, maluje, a jej twórczość rozciąga się na wiele innych fascynujących obszarów artystycznych. Zapraszamy na opowieść pełną inspiracji i pasji do sztuki.
Program Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje, realizowany jest przez Stowarzyszeniem Kto Jest Kto w partnerstwie z Urzędem Miasta Ostrołęki.
Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska wywalczyli srebrny medal w prestiżowym Pucharze Polski PZST (Polski Związek Sportu Tanecznego) w Słupsku. Para zdobyła srebro w tańcach standardowych.
Puchar Polski odbył się w miniony weekend. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju, a zdobycie drugiego miejsca w tak prestiżowym turnieju to niezwykłe osiągnięcie.
Od września Paweł z Olą reprezentują UKS ATRIA Ostrołęka na turniejach na całym świecie. Są jedną z czołowych par w Polsce, a także zajmują wysokie miejsce w rankingu światowym, co jest powodem do dumy nie tylko dla klubu, ale także dla miasta.
Belgijskie Mistrzostwa Świata organizowane przez World Physique Federation były areną, na której najlepsi zawodnicy rywalizowali o najwyższe laury. Wśród nich nie zabrakło przedstawiciela Klubu Sportów Sylwetkowych Kuźnia z Ostrołęki, Mateusza Tabaki, który zakończył sezon na wysokim poziomie, zdobywając brązowy medal.
Po intensywnym roku pełnym zmagań na krajowych i międzynarodowych scenach, start w Belgii był dla zawodnika symbolicznym zwieńczeniem wysiłków i pasji. Zajęcie III miejsca w tak prestiżowych zawodach to nie tylko dowód na wysoką formę, ale także znak, że polska kulturystyka ma wiele do zaoferowania na światowej scenie.
’Kończymy sezon na trzecim miejscu i jestem niezwykle zadowolony z tego wyniku – podkreśla Mateusz – To dla mnie ogromne osiągnięcie, a także motywacja do dalszej pracy’ – dodaje.
Brązowy medal zdobyty na Mistrzostwach Świata jest nie tylko zakończeniem sezonu, ale także początkiem nowych możliwości. Już teraz można spodziewać się, że kolejny rok przyniesie jeszcze więcej sukcesów na międzynarodowej scenie.
Gratulujemy wyniku. Wierzymy, że przyszły sezon będzie równie owocny, a polska flaga znów pojawi się na podium największych światowych imprez.
Policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce uratowali kobietę, której życie było zagrożone. Szybko ustalili jej miejsce przebywania i udzielili niezbędnej pomocy.
W miniony weekend policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu młodej ostrołęczanki. Z relacji partnera wynikało, że jej życie może być zagrożone i pilnie może potrzebować pomocy. Dodał, że kobieta może poruszać się po terenie miasta samochodem.
Rysopis zaginionej i opis auta natychmiast otrzymały wszystkie policyjne patrole, a także jednostki ościenne. Mundurowi patrolowali ulice, sprawdzali parkingi, parki i stacje paliw.
Po kilkudziesięciu minutach patrol z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego dostrzegł zaparkowany na jednej z ulic Ostrołęki poszukiwany pojazd. Odpowiadająca rysopisowi kobieta siedziała na chodniku. Nie było z nią kontaktu, więc na miejsce przyjechała karetka pogotowia.
Stypendia dla studentów, którzy przygotowują się do rozpoczęcia profesjonalnej kariery muzycznej w akredytowanej instytucji edukacyjnej w Europie.
Organizatorami konkursu są YAMAHA MUSIC EUROPE Sp. z o.o. Oddział w Polsce oraz Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Tegoroczną dyscypliną konkursową są instrumenty dęte blaszane.
Program stypendialny na celu pomóc studentom akademii muzycznych w pokonaniu nierzadko bardzo długiej i żmudnej drogi do sukcesu. Kto może aplikować
Stypendium YMEF skierowane jest do studentów, którzy przygotowują się do rozpoczęcia profesjonalnej kariery muzycznej w akredytowanej instytucji edukacyjnej w Europie. W momencie przyznawania rocznego stypendium należy mieć nie więcej niż 25 lat. Formalności aplikacyjne
Pierwszym krokiem jest przesłanie nagrania wideo. Link do filmu należy załączyć do formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Organizatora. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłonionych maksymalnie dziesięciu kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ogólnokrajowych przesłuchaniach. Podczas przesłuchania na żywo jury zdecyduje o przyznaniu stypendium w oparciu o umiejętności muzyczne i potencjał każdego kandydata. Dofinansowanie
Stypendium jest przyznawane w formie jednorazowej wypłaty w wysokości od 1000 do 2000 EUR. Stypendium może być wykorzystane na dowolny cel, o ile przyczyni się do rozwoju laureata w dziedzinie nauki.